Přejít na obsah

"OKU" kód pro přechod k Vodafonu


Daviddvbc

Doporučené příspěvky

Ahoj, hledal jsem na internetu, ale nedočetl jsem se nic.

Kamarád ( a posléze i já) chce přejít z Netboxu 50 na Vodafone exUPC 250.

Dalo by se to udelat tak, ze by nam netbox sdelil neco jako OKU kod, ktery bych nasledne sdelil obch. zast. Vodafone ? Technik Vf by prisel, zapojil, a Vf by ukoncil sluzbu u netboxu ? A u NB bych platil pomerne, stejne jako u Vf ?

 

Jeste se zeptam v NB, ale co se tyce VF, tak to jsem nic nenasel.

Diky

 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OKU u internetu v tomto případě nemá vůbec žádný význam, protože se nepřenáší tel. číslo, takže Netboxu dát normální výpověď a u VF uzavřít novou smlouvu. Výpovědní lhůta je max. 30 dní, takže je dobré si napřed domluvit termín instalace nové přípojky u VF a pak teprve dát Netboxu výpověď.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaké informace pro přenos pevného internetu pomocí OKU kódu najdeš třeba zde, teoreticky by to mělo být rychlejší než to řešit klasickou formou výpovědí :

https://www.dsl.cz/clanky/pro-prenos-pevneho-internetu-k-jinemu-poskytovateli-vam-nove-staci-jen-oku-kod

 

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler dle nového zákona se dá přenášet internet z jakékoliv konektivity na druhou konektivitu, a není tam 30 dnů , sám jsem toto absolvoval

@Daviddvbcopravdu stačí vyžádat OKU a půjde to vše poměrnou částkou

@Daviddvbc

Jak probíhá přechod k jinému poskytovateli?

Do roku 2021 platilo, že v případě změny poskytovatele pevného internetu jste si museli od současného providera vyžádat KPU kód a předat ho nové společnosti. Změna trvala přibližně měsíc po nahlášení a bylo možné převádět pouze stejný typ služeb (tedy DSL za DSL apod.).

Nově můžete přejít třeba z Wi-Fi na optiku a bude vám k tomu stačit jen OKU kód. Nemusíte podávat výpověď ani řešit výpovědní lhůtu a odchod od starého poskytovatele.

Převod je možné dokončit již za 5 pracovních dní. Ukončení stávající služby ovšem proběhne až poté, co vám technik úspěšně zprovozní novou službu. Délka celého procesu se tedy odvíjí především od termínu instalace. 

Původní služba bude následně ukončena ke dni zprovoznění nové služby a přijde vám faktura na poměrnou část měsíčního poplatku. Od stejného dne zároveň začínáte platit za internet u nové společnosti, přičemž za první zúčtovací období zaplatíte také pouze poměrnou část měsíčního poplatku.

viz. odkaz od @tomus

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 2
  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ..... 😄

Dnes jsem chtěl uskutečnit přechod, pomocí obch. zástupce Vodafonu.
Sdělil jsem mu OKU kód on Netboxu, a on po mně chtěl ještě  "ID Služby" .  Nic takového jsem neměl, a tak jsem zavolal do Netboxu.

Po několika telefonátech, a přepojeních na nadřízené mi bylo sděleno, že nic jako číslo nebo ID služby v Netboxu není, a že pro převod je potřeba jen OKU kód.
 

Volal jsem na linku VF, jestli, kdyby jsem službu objednal přes ně, jestli by také potřebovali ID Služby. Prý ano.
Také mi řekli, že ID služby je něco, jako má např. Vodafone, třeba U TV 903.........

 

Před chvílí mi volali z Netboxu, že provedli šetření a ověření, a že skutečně k přechodu je potřeba jen OKU, a nic jako číslo služby NB nemá.
Mám jen číslo smlouvy, ale to prý není ono.

 

Tak nevím...
Asi to budu muset vypovědět.

Upraveno uživatelem Daviddvbc
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na "OKU" kód pro přechod k Vodafonu

@Daviddvbcklidně bych dal jako číslo služby,  číslo původní smlouvy po domluvě s Vodafone

a dle fomuláře číslo služby nepotřebují stačí opravdu OKU

 

Mohu k vám převést internet od jiného poskytovatele?

Ano, můžete.

Nejprve ukončíte smlouvu u stávajícího poskytovatele. Můžete ji ukončit sami, nebo můžete o její ukončení požádat nás, rádi to pro vás uděláme. V takovém případě je třeba, abyste:

Získali u vašeho stávajícího poskytovatele identifikátor vaší internetové přípojky. Různí poskytovatelé jej totiž nazývají různě – číslo služby, Case ID aj.

Získali u vašeho stávajícího poskytovatele kód pro převod služby pevného internetu.

Předali získané údaje nám do Vodafonu.

Domluvíme si s vámi datum přenosu služby i další potřebné detaily a s vaším stávajícím poskytovatelem vše zařídíme za vás.

Upraveno uživatelem kautskym
  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@DaviddvbcPěkné ráno, pro převod pevného internetu k Vodafonu nám stačí nahlásit OKU kód. Všichni poskytovatelé internetových služeb mají povinnost zákazníkovi sdělit OKU kód = kód pro převod internetu k jinému poskytovateli. Může se jednat o číselný formát, který občas obsahuje vedle číslic i lomítko (počet číslic je různý a pozice lomítka je plovoucí).

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

😞

Tak se vás dnes pokusím citovat, až to budu řešit.

Já bych třeba pochopil,  že číslo přípojky je potřeba při převodu z dsl na dsl, jelikož se zachovává nějaká přípojka.

Ale při přechodu z netbox utp na vodafone docsis ?

Upraveno uživatelem Daviddvbc
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...