Přejít na obsah

Modem Cisco EPC3925


Návštěvník leeon

Doporučené příspěvky

Návštěvník leeon

Aktuálně stále používám zakoupený modem Cisco EPC3925. Mám ho v režimu Bridge a za ním svůj Archer C1200 router.

6 dní teď přes vánoce habroval internet. Volal jsem na *77 a tam se mi každý den ozvalo, že v lokalitě nejde internet. Ten internet chvilku šel, nešel.

Každopádně jsem nakonec zavolal na VF s tím, že mi bylo řečeno ať si na svém (EPC3925) změním heslo. Tak jsem myslel, že mě klepne. Router jsem samozřejmě pravidelně resetoval, koukal na signál, nic zvláštního.

Chtěl jsem se jenom do pléna zeptat, jestli je záhodno tedy pronajmout novější modem od VF (koupit do osobního vlastnictví se asi už nedá) nebo jestli tenhle EPC3925 je za zenitem a opravdu nefunguje (bridge mode). Já si osobně myslím, že to prostě pořád funguje, tak nevidím důvod to měnit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je úplně historickej modem, kterej pamatuju ještě já před dvanácti lety na stomegabitu 🤭 navíc ani nedokáže spojit moc kanálů a tak u vyšších rychlostí nadměrně zatěžuje těch nekolik málo kanálů, co spojit dokáže 😐 a co teprve nějaký bezpečnostní aktualizace... kdo ví, v kolika botnetech je to zapojený a jak moc to někde ddosuje 🙄 vyměnit 😀

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také hlasuji pro výměnu. Umí jen 8 kanálů a ještě musí jít přesně za sebou, neumí si spojovat různé. Navíc má slabý HW, v režimu router z něj nedokážete vymáčknout víc jak 150Mbps, za ideálních laboratorních podmínek, například, že budete na těch 8 kanálech sám to dá v režimu modem only max. 400Mbps. Compal těch kanálů umí 2x tolik, z těch teoretických 850Mbps těch reálných 300 poskládá mnohem lépe. Stejně vás ta výměna nemine, tyto starší modely modemů se stahují od lidí.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že prodej zařízení se konat nebude. 02 resp. PPF ho koupit nemůže, to by úřady nedovolili. A jediné, co by se nejspíše prodejem změnilo jsou ti nahoře, většina lidí dostupných v ČR, která rozumí DOCSISu už stejně u Vodafone bude resp. tam zůstali od UPC. Leda, že bychom se vrátili ke spekulaci s polostátním ČEZem 😀

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník leeon

Děkuji za rady. Bral jsem to spíš z pohledu toho, že se mi VF snaží namluvit, že je vina na mé straně. EPC3925 jede celou dobu v režimu bridge. Restartování modemu provádím cca 1x do měsíce. Každopádně jsem si na základě dokumentace tenhle modem nechal, pročež mám pouze 300 Mb/s (modem zvládne v bridge modu 420 Mb/s). Všechno ostatní si organizuji na routeru Archer C1200, který mám za tímto Ciscem. Chápu, že je hardware starý, ale VF nikde neuvádí (alespoň o tom nevím) minimální požadavek na router (tedy krom DOCSIS verze) . Zatím tedy nejsem přesvědčený z toho co zde čtu, že je nutné modem vyměnit. Navíc v pronájmu.

Nehledě na pro mě nepochopitelný fakt, že jsem na stejné adrese už skoro dvě dekády a v době UPC jsem toliko problémů s nefunkčním internetem neměl.

Upraveno uživatelem leeon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V okamžiku, kdy by to bylo skutečně o kanálech a rozdílech mezi modemy je zbytečné laikům něco vysvětlovat. Prostě je potřeba jednou za čas se někam HW posunout jak na straně  operátora, tak na straně klienta, to se dá vcelku pochopit. 

Současnou obchodní stránku modemů (pronájem) nechci rozpitvávat, ohledně toho už se tady diskutovalo dost. Nakonec, pokud bych měl řešit jestli musím akceptovat pronájem modemu, prodej, nebo nějaký odlišný obchodní model, asi je to ta poslední věc která mě u VF trápí.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modem funguje, ale už je to na hranici jeho technických možností, maximální rychlost kterou zvládne je zhruba 350 Mbps, takže je vytížený opravdu téměř naplno a stejně tak vytěžuje síť, 

Takže si ho zatím můžeš nechat pokud rychlost nějak výrazně nekolísá, ale počítej s tím že během nastávajícího roku ti ho stejně Vodafone zřejmě vymění.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus změnil název na Modem Cisco EPC3925

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...