Přejít na obsah

Třetí den nefunguje internet


Návštěvník Antonin
Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

Návštěvník Antonin

Tak už pátý den bez internetu.
Mam ještě doplňující dotaz k tomu jak popisujete, že ta síť je tak vrtkavá, že stačí jen připojit nějaké nevhodné koncové zařížení a celá čtvrť letí k zemi.

Proč Vodafone nepošle e-mail všem zákazníkům v dané oblastí s touto informací a dotazem, jestli někdo nepřpipojoval nové zažízení, které by to mohlo způsobit. Za předpokladu že to někdo udělal neúmyslně a jeho vlastní internet nyní nefunguje, měl by se pokusit s vámi spolupracovat. Ačkoliv mi to celé přijde dost divné. Proč by se někdo v Praze, kde problém se slabým signálem není, vrtal v televizní zásuvce? Nemožné to samozřejmě není, jen krajně nepravděpodobné.

@Adolf.Shitler Zkusím to zjistit. Doufal jsem, že kabely do baráku tyto firmy nějak sdílí, podobně jako poskytovatlé elektřiny nemají každý svůj kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Síť je v pohodě, ale bohužel nějaký neoprávněný zásah může zapříčinit problémy. Je to stejné, jako když si někdo na vylepšení mobilního signálu koupí extender z Ali, doma ho zapojí a zlikviduje tím signál všude v okolí i dalším uživatelům.
Vodafone má jistě nějaké mechanismy na odhalení zdrojů problémů a bylo by kontraproduktivní oslovovat plošně všechny zákazníky, kteří se budou jenom zbytečně plašit a měli by pak pomalu i hrůzu z toho si sami vyměnit baterie v dálkovém ovládání, aby to nebylo považováno za porušení smluvních podmínek.
Kutilové (hlavně ti s "vědomostmi" z Google) občas dokážou věci, nad kterými zůstává rozum stát. Asi nejmenším prohřeškem je zapojení nepotřebného UTP kabelu do modemu oběma koncovkami RJ45 do LAN :D A pak už je to klasika, někdo koupí mizernou účastnickou šňůru, signál stojí za starou belu, tak jde vykuchat zásuvku a pokud ani to nepomůže, tak mu prodavač někde v elektru poradí zesilovač za pár stovek a problém je na světě...

Většinou si každý ISP tahá infrastrukturu svoji. Někdy to dělá Cetin a pak pronajímá, ale mít sítě vlastní je pro každého poskytovatele služeb vždy lepší řešení.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaké rušení nejspíše může udělat i nekvalitní koax kabel u účastníka. Vzhledem ke slabému stínění může sloužit jako anténa pro příjem ruchu z okolí. A ani bych se nedivil kdyby ty různé set top boxy z hypermarketu neměly podobnou vlastnost. 

Když píšou bonding tak je to vždy xDSL za pomocí terminátora,  v případě o2 vám ještě za něj budou vnucovat jejich předražený modem.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Antonin

Stejně ale nechápu, jak může ta síť být navržěná tak, že jediný účastník může takto zavařit celé oblasti. Zajímalo by mě jestli to je specifikum Vodafone nebo to tak funguje i jinde. Imho takhle prostě nejde mít navrženou síť a přijde mi, že Vodafone takto musí zaměstnávat armádu techniků, který tráví celý život hledáním rušení. Internet má být distribuovaná síť, odolná proti single point of failure problémům (pokud se do nějakého nodu nelze dostat přímo, mělo by se do něj jít dostat delší cestou jinudy). To tady zdá se je úplně naopak. Problém na jednom místě způsobí problémy i tam, kde žádné nejsou. No určitě pro mě motivace mít oči otevřené ohledně jiných poskytovatelů. Na zrychlujemecesko.cz jsem dal mail aby se ozvaly, když sem dotáhnou optiku. Kousek vedle v ulici mají, tak snad se poštěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...