Přejít na obsah

Anténní rozbočovač


Návštěvník Dummy

Doporučené příspěvky

Návštěvník Dummy

Dobrý den, mám následující dotaz - u UPC a jejich boxu existoval na krabičce anténní výstup, takže za něj šla zapojit TV a sledovat televizní kanály i ze společné antény (např. kvůli HbbTV).

Po nuceném přechodu na TV Vodafone a jejich box, který žádný anténní výstup nemá technik doporučil anténní rozbočovač - ¨prý stačí i nějaký levný. Na Alze jsem tedy zakoupil obyč. rozbočovač, ale po jeho zapojení do zásuvky nebo před box nejdou žádné programy (je většinou černočerná obrazovka nebo občas u některých programů barevná abstraktní díla). Pokud do rozbočovače napojím ještě rovnou TV  programy přes společnou anténu jnormálně jdou a obraz je ok.

Nemá někdo takto zapojeno a neporadí, co se musí udělat, případně jaký rozbočovač pořídit?  A ready technika jsou tedy opravdu odborné když to pak nejde - chtěl jsem to zapojit od něj, ale rozbočovače prý už nedostávají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dummy

Aha, ale u toho předešlého boxu to normálně fungovalo. A lze tedy nějak zapojit když mám ve zdi jen jednu zdířku? A ten technik tedy tvrdil, že to normálně jde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muslím si, že si nerozumíme. 

Jste si jist, že do televize jste zapojoval společnou anténu, a né kabelovku UPC?  (DVB-T)

 

@Marek-26

Obávám se, že problém nebude v zesilovači, spíše se bojím, že @Dummy to nějak špatně zapojil, třeba propojil sta s upc nebo něco jiného.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má nějaký set-top-box i výstup, pak na tomto výstupu je pouze takový signál, jaký je i na vstupu do set-top-boxu. Společná anténa s tím pochopitelně nemá co dělat, to je nejspíš jenom srovnání ohledně základní programové nabídky, jenž se v normě DVB-T dá přijímat z kabelovky a obsahuje tytéž programy co jsou v terestrice (tedy i v STA).

Koax. z UPC a koax. z STA se spojit dá, ale není to úplně triviální věc a bez znalostí a měřícího přístroje prakticky nerealizovatelné.

Ten rozbočovač z Alzy bych hodil do koše a dal tam nějaký kvalitní na F konektory, např. Toner XGHS-2D31 (https://www.omko.cz/antenni-rozbocovac-toner-xghs-2d31-2x-3-8-db/).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně je potřeba aby byl na tv zásuvce a u televizoru v kabelu dostatečně silný signál, protože ten dvojitý rozbočovač má nějaký útlum signálu, obvykle okolo 4 dB, ale za běžných okolností by to ničemu vadit nemělo.

Ale jinak je jasné jak to myslel , prostě ty skvělé designové Vodafone boxy už nemají anténní výstup jako to mívaly Kaon Mediaboxy,

stejný problém budu muset brzy řešit asi i já a obávám se že u mě to bez zesilovače už asi nepůjde.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dummy

Koupil jsem tento  alza.cz/hama-antenni-rozbocovac-d110106.htm?o=15

 

A díky za vysvětlení - byl to rozdíl v programové nabídce (volně šiřitelné šly naladit) tak to asi získávalo z kabelovky (já tomu technicky zase tak nerozumím 🙂. ale chápu tedy, že to je sílou signálu, která se krabičkou od UPC asi neztrácela a teď je neodostatečná pro použití pasivního rozbočovače

 

 

Upraveno uživatelem Dummy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...