Přejít na obsah

Vodafone TV premium box - bez koaxialu


Návštěvník Devian

Doporučené příspěvky

Návštěvník Devian

Zdravím. Jako exUPC, který nemá možnost dotáhnout si k TV koaxiál a jel svoji občasnou TV přes Chromecast jsem si nechal Vodafonem dodat i prémiový box s připojením přes WiFi (ani modem nedotahnu). 

Asi jsem to blbe pochopil, ale čekal jsem, že pro zprovoznění TV a sledování nebudu potřebovat do toho boxu ten koaxiál zapojovat. Jak to, že to bez koaxialu nenastavim a nemůžu používat? Pochopil jsem něco blbe já, nebo je mi to nakonec k ničemu a VTV tak muzu rovnou zrušit?

Pro upřesnění: mám dobrou WiFi, dobrý signál, dobrý net, nepotřebuju 4k, jsem nenáročný, jen občas chci něco pustit a nemám možnost si dotáhnout kabel, i když přípojku mám. Než abych tu teď něco sekal, vrtal a dělal... To to radši zruším. Minimálne do Chromecast podpory.

Díky moc 🙂

Upraveno uživatelem Devian
Detailnější info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Devian

Chápu, díky za info.

Je to někde napsané na Vod. webu a jsem slepý, nebo není? Kdybych tohle věděl předem, ušetřím si spoustu času 🙂

díky moc!

 

EDIT: teď po tomhle příspěvku js to našel a došlo mi, že jsem to četl, jen jsem to pochopil samozřejmě blbe :))

Upraveno uživatelem Devian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Devian

Jako jo, schválně jsem se doplazil ke koaxialu, napíchl tam ten stb, trochu akrobaticky doklikal nastavení, odpojil, dal do TV a načítalo to furt program (EPG i s aktuálními daty) a třeba Nová běžela!

Bohužel, na Novu nekoukám :))

 

Kdyby to zvládli změnit (službu) prodejně bez vrácení boxu jen nějakým nastavením v systému, to by byl ideál, ale obávám se, že tak snadný to nebude, že? :))

Upraveno uživatelem Devian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže já dnes podstoupil stejné martyrium.

Nejdřív VTV box dodaný technikem nešel vůbec (nepropsala se objednávka). Když jsem box objednával, bylo mi řečeno, že OTT objednat nelze, když mám kabel. Na technické podpoře, kde jsem řešil vůbec zprovoznění mi bylo řečeno, že to nedoporučují, ale lze to sjednat na pobočce. A na pobočce mi bylo řečeno, že to nelze ke stávajícím kabelovým službám, ovšem kdybych si objednal komplet znova ty samé kabelové služby tak by to šlo! Prostě bordel. Přitom ten box je identický, jde pouze o “navedení” služeb, který jim neumožní systém.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ale v systému se aktivuje služba, s ní i platba a pod službu se aktivují doplňky, jako je třeba box. Takže když budu mít DVB-C službu, tak si nemůžu pořídit OTT box jen za pronájem, ale musím si nechat aktivovat OTT službu, pod kterou se ten box zavěsí. Alespoň tak si to já představuji. 

Pak je samozřejmě otázka, jak moc je dobré, aby v místě, kde je dostupné DVB-C, bylo využíváno OTT pro lineární vysílání (vzhledem k vytěžování sítě). Jeden MUX je něco okolo 50mbps (QAM256) resp. 38Mbps (QAM64) . Máme 7x DVB-T a 32x DVB-C tedy +/- 1,5Gbps. Při OTT a průměrném BR 7Mbps (VF uvádí rychlost pro VTV min. 7Mbps) to vychází na 278 diváků. Když se bude koukat lineárně 200k diváků, dostáváme se na 1 400 Gbps. Jako, stejně nás to čeká (opuštění DVB-C, alespoň vývoj DOCSIS tomu nasvědčuje), ale zároveň s tím půjde zkapacitnění sítě. Čísla jsou hodně střelená od boku, ale rámcově by to tak mohlo být.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...