Přejít na obsah

Nové kabelové modemy na síti Karneval v oběhu


Návštěvník dmnc

Doporučené příspěvky

Mám modem Motorola protože užívám i telefon od Karnevalu. Ale v Notebooku mám LinuxMandriva 2007

a sem tam bych ho potřeboval připojit doma k netu kvůli práce. Máte někdo zkušenosti s modemem pod Linuxem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Prakticky vyzkoušeno na distrech Debian, CentOS a Slackware. NIcméně, na eth nebudeš mít nikde problém. DHCP je dneska běznej standard. USB jsem nezkoušel, nepotřebuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Jirka-47

Jde tento modem (Atlanta) vzdáleně resetovat, stejně jako původní Motorola přes webové rozhraní?

Nebo se to jde pouze lokálně (mechanicky - tlačítkem)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dnes mi ho instalovali, trvalo to asi 10 minut. Chlapík nasadil na zásuvku ten divnej rozbočovač 2 na 3 a vybalil modem webstar. Ten se 2x rebootoval, a zhruba po 3 minutách dostalo PC adresu z DHCP.

 

Krabici, manuál, i CD s ovladačema si zase odnesl. Ne že by mi to vadilo, ten USB port stejně nebudu používat, ale překvapilo mě to, zvlášť když všichni píšete že je máte. Asi tím doma topí v kamnech, nebo co.

 

Ten zdroj je dnes už historické nízkofrekvenční trafo 12V 1000mA, a podobně jako modem docela slušně topí. Škoda že nejsou za příplatek nějaké o chlup lepší modemy s integrovaným routerem a wifinou, takhle to budu muset koupit zvlášť a bude z toho kabelovej salát.

 

Běhá to docela pěkně, ping na seznam kolem 14ms, down i up je zhruba 90% těch papírových 2048k/256k. Oproti starému připojení (bezdrát přes czfree na node necelý 1km daleko, 1M/1M za 199 měsíčně) je sice výrazně horší upload, ale aspoň teď nemám 10% packet loss. Blbý je až doběhnou dva měsíce v akci, 475 měsíčně je poměrně dost, možná bude lepší ty peníze raději vrazit do lepší antény.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Co technik, to jiný mrav. Někdo holt tím fakt topí nebo ty USB kabely pak "stříli" kamarádům za nějakou tu korunu. :D

 

Nicméně, můžu se přidat k tomusovi a zatím s takovými praktikami nemám naštěstí zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaroslav

Musím potvrdit že technik když u mne instaloval nový modem tak si odnesl USB kabel že prý ho nepotřebuji tak jsem ho donutil aby to zapsal do přebíracího protokolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

tak tedy mě tu nechal všechno včetně cca 15m UTP kabelu, kterej mi tady vyrobil - nechtělo se mu to klubo stříhat. Takže ono jde asi co technik, to originál :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...