Přejít na obsah

Nové kabelové modemy na síti Karneval v oběhu


Návštěvník dmnc

Doporučené příspěvky

Návštěvník dmnc

Na síti Karneval se začínají objevovat nové kabelové modemy WebSTAR EPC2100, které patří do produktů velmi prestižní společnosti Scientific Atlanta (dále SA).

 

Berme tento topic, jako trošku "zavádějící", avšak byl bych rád, kdyby se některý z nových klientů podělil o své názory (vlastnosti, vybavení, aj.), kdo jej nyní má doma.

 

Mé první osobní dojmy jsou asi takové, že z hlediska vzhledu se nejedná o žadného "krasavce", oproti naší milované Motorole je to z obrázků výrobce spíše "black box", tmavá krabice (viz. obrázek) :) Důvod nasazení doufám bude brzy objasněn!

OŽIVENO:

Tyto kabelové modemy byly a jsou nasazovány do sítě Karneval převážně z důvodů efektivnosti (levnější) cen.

 

Mezi výhody bych např. považoval menší tvar a možnost uchycení pomocí dvou připevňovacích bodů, jež nalezneme na konstrukci modemu (umístění na stěnu, pod stůl, aj.)

 

Nevýhodou je pro změnu fakt, že z kabelového manažeru modemu (192.168.100.1) toho příliš nevyčtete, muselo by dojít k povolení ze strany Karnevalu. Víceméně vypnutí těchto funkcí má smysl proto, protože nebude docházet k ohlasům na infolince typu "Něco mi to tam ukazuje jako DHCP warning, co to je?". Jistě víte, co mám na mysli :)

 

 

webstar.png

WebSTAR EPC2100

Více: http://www.scientificatlanta.com/custom ... 007410.pdf

Upraveno uživatelem dmnc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. V OV-Výškovicích se právě ve dnech 11.5-26.5.6 zapojuje internet.

Jaký modem tedy vybrat oku lahodící Motorolka nebo tento nový?Určitě je vše zárukou kvality. Co tedy vybrat?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad budou lepší než Motoroly... Půl roku jsem od instalace jsem neměl problém, po optimalizaci sítě ale už nenajela, po výměně za jíný kus (ale stejný model) jela 1 den a teď čekám týden na další výměnu... Možná mám jen smůlu... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Jsou pro Karneval cenové výhodné, než Motoroly. Navíc, s velkou pravděpodobností odebírají modemy SA od společnosti Lica, která patří k výrazným dodavatelům řešení pro TKR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, bratranek dostal tento modem, ale dali k tomu v2 CD problem je ze jaksi se z toho CD nechce instalovat zadny ovladac...je to pripojeno pomoci USB a system je Win 98 (bez SE)

 

Rekl bych ze hacek je prave v tom OS ... ale je zde napsano ze 98cky jsou podporovany tak mi to vrta hlavou...

 

Kazdopadne modem to nacita po pripojeni (resp rozppzna ho to) ale ovladac na nej zadny nebere ...zkousel jsem koukat i na vyrobce a taky nic...

 

Asi to vidim ze zkusim preinstalovat na Win ME...pokud ani to nepomuze poridim tam sitovku a to uz snad rozjedu ;)

 

Nesetkal se nekdo s podobnym problemem ciste teoreticky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nenapsal si co je to za comp , řek bych ti dej tam sitovku a winXP/2000 ale to asi nerozjedeš tak sitovku a win98SE (me nedavej , aorat ti spomaly už asi tak pomalej stroj) :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo nevim, jestli je to standart, ale prave jsem u jednoho naseho zakaznika asistoval pri zapojovani kanevalacke pripojky do bytu, prisel technik, vrazil nam do ruky samoinstalalcni balicek, ze pry jen zapoji kabel, udela spojku, neco posteluje ve skrini a nazdar. Prej si to mame podle navodi sestavit, zapojit a ze internet pry tam uz jede...nekecal, jelo to :). No holt dneska se setri kde se da, driv chodil jeden technik na zapojeni kabelu a zasuvky a pak jinej technik s modemem a vyzkousel funkcnost. Docela me prekvapil ten spliter, ktery je delany na zasunuti do dvojzasuvky a udela s ni trojzasuvku. Mam z toho nejaky mizerny fotky, tak to sem muzu kdyztak pastnout, jak vypadaji nynejsi samoinstalacni sady :P mOdem dostal ten novej WebStar...no nic moc, plastova krabicka, co se celkem dost hreje a obrovsky napajeci zdroj :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...