Jump to content

Televize Vodafone, Wi-Fi O2

czech316
 Share

Recommended Posts

internet a tv od vodafonu a k tomu od o2 co? 🤔

přes jeden modem může jít jenom jeden internet, ale televizí můžeš mít, kolik chceš a od koho chceš 🤔

pokud by byl internet od o2 a k tomu televize od vodafonu, tak tam hlavně nebude žádná sleva na víc služeb, takže všechno za plnou

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

Měl bys upřesnit z jakého důvodu takové řešení potřebuješ, jestli ti jde o větší nabídku televizních služeb, nebo rychlejší internet... a také přes jakou technologií máš připojený internet, DSL, HFC (koaxiální kabel), optika, vzduchem...

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno

Routery s možností Dual WAN samozřejmě existují, ovšem jejich použití jde obvykle mimo běžného domácího usera a využití je spíš ve firmách, kde se takto řeší třeba záložní konektivita.
Jinak u některých Dual WAN routerů to funguje i tak, že primární konektivita jde přes RJ45 (WAN) a sekundární přes USB (např. LTE modem nebo mobil s Androidem a povoleným USB tethering).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Pokusím se to rozklíčovat - hlavně pro sebe: můžu tedy mít internet od Vodafone a tv od O2?
Pokud ano, potom můžu k tomu mít i tv od VF?
Můj laický pohled: dva kabely (F) ze zdi - jeden CATV do krabičky Vodafone, druhý do modemu/routeru a z něj  síťový kabel do zařízení stávajících a další do zařízení O2.
Je to tak, nebo fantazíruju? :-)

• 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • VF krabka, modem bílej, nastojato
  • Praha Žižkov

V zásadě, pokud máš do bytu nataženy i dráty od tel. linky O2, tak po nich můžeš mít i jejich net + TV.

Třeba já mám v bytě jak kabely od O2 (kdysi byl ADSL + tel. linka), pak mám bývalé UPC kabel, po kterém mi jede pouze jejich TV a pak mám ještě i optiku na internet od PODY (kde mám i jejich základ TV).

• Jiná služba
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA

Přípojka pevné linky O2 znamená xDSL neboli současně nelze na této xDSL lince mít nic dalšího (jedině O2 vypovědět a pořídit VF xDSL, ale to nemá valný význam). Jestli je ale kromě xDSL ještě k dispozici kabelovka VF (přes koax. kabel), pak lze mít oboje, tj. jak xDSL od O2, tak i kabelovku od VF.

Jinak ale i s jedním poskytovatelem (tedy stávající O2) není důvod, aby bylo víc routerů, úplně stačí jeden router a zbytek řešit přes switche, AP atd.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -