Jump to content

Formátování disku

luvad
 Share

Recommended Posts

Uvidím. Teď jsem ho zkoušel ještě připojit do TV a to ho nevidí. Zajímavé, že Kaon s ním normálně funguje.

@cvancara to už jsem taky zkoušel. normálně to projde, ale žádná změna..

• Jiná služba
  • 15 GB
  • Komfort
  • KAON KCF-SA700PCO
  • Český Těšín

zkusím za chvíli. Teď jsem ho zapojil zpátky k StB a dal mu něco nahrát. Tváří se, že nahrává. Tak uvidím jestli něco ve skutečnosti nahraje.

• Jiná služba
  • 15 GB
  • Komfort
  • KAON KCF-SA700PCO
  • Český Těšín

hodně se používá tohle   Hard Disk Sentinel - HDD health and temperature monitoring (hdsentinel.com)    celkem pravdivě ukáže jestli není po smrti, jsou tam i nástroje na opravu ale to víš to je vždycky otázka jestli to pomůže, ta diagnostika  je ale opravdu slušná já to požívám dlouho a když ukázal vadný sektory a problémy tak opravdu brzo disk odešel

Edited by Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec

před 10 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Jak je ten disk k PC připojený? Pokud přímo na sběrnici na základní desku, tak je možnost ho znovu naformátovat instalačkou W10. Pokud přes USB, tak odpojit a viz ta sběrnice v předchozí větě.

Tak předpokládám, že to má šoupnutý přímo na kabel. Přes nějaké USB "dokiny" to nemá cenu.

• 150 Mb/s
  • 1 GB
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10

Tak disk v StB normálně program nahrál a jde i přehrávat. Po připojení k PC pořád to stejné. Uvidím ještě zítra, dneska už se mi nechce..

• Jiná služba
  • 15 GB
  • Komfort
  • KAON KCF-SA700PCO
  • Český Těšín

Nainstaluj do pc s Windows plugin Ext2Fsd 0.69 , díky němu pak Windows ten disk z STB dokáže normálně přečíst, zobrazit soubory a půjde zřejmě formátovat, jinak jsem ho formátoval v live distribuci Lunuxu, (Mint třeba).

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno

Při připojení k tomu Kaonu nebylo třeba ho inicializovat? U tv Sony bravia co mám je třeba inicializovat a formátovat disk v tv. Pak není také čitelný v PC. Ale je tam i obrácený postup kdy se disk z tv odebere a je pak čitelný. Není v tom Kaonu podobná možnost v nastavení? Možnost odebrání a formát HDD.  

• 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CAM / CBN CH7465LG
  • Karlovarský kraj

JJ, po připojení k Kanou si ho musel naformátovat. Ale obrácený postup jsem tam nenašel.

Ale už je vyřešeno. Připojil jsem ho k Android boxu. Ten si ho chtěl hned naformátovat a tohle mi už PC s Linuxem vzalo.

Takže vyřešeno.

Všem díky

• Jiná služba
  • 15 GB
  • Komfort
  • KAON KCF-SA700PCO
  • Český Těšín