Přejít na obsah

Formátování disku


Návštěvník luvad

Doporučené příspěvky

Návštěvník luvad

Zdravím,

mám STB od UPC Kaon KCF-SA700PCO a k němu připojený HDD pro nahrávání. Disk chci ale nyní používat v PC. Jak ho prosím přeformátovat zpět, aby byl pod WIN použitelný.

Předem díky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník luvad

Bohužel, kdyby to bylo takhle jednoduché. Windows disk nevidí žádné partition a ani není schopný je vytvořit. Navíc vidí u disku velikost 131000 TB. Zkouším teď různé live Linux systémy z USB, ale taky se nedaří - stejný problém. 

20210127_130432.jpg

20210127_153605.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je nějaký divný, že ani kapacitu to nehlásí správně 🤔 a že to nejde ani v linuxu, je ještě divnější 😮 žije ten disk vůbec?

koukám, že ten disk má ještě starej typ oddílů mbr, možná to zkus přehodit na gpt, jestli to pude, třeba si s nim pak něco bude rozumět líp 🤔 https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/storage/disk-management/change-an-mbr-disk-into-a-gpt-disk

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus nejdřív odstranit oddííl nebo oddíly, a potom disk znovu inicializovat nebo tam je napsáno odstranit svazek, nepamatuju to přesně pravým tlačítkem je to divný co to píše za velikost, mě už několikrát pomohl program       Acronis Disk Director 12.5     samozřejmě je spousta software na správu disků

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník luvad

Nic. Nikdo si s tím neporadí. Převést na gpt nejde. Low Level Formát vyhodí chyby a Disk Director taky. Asi na to kašlu, hraju s s tím od 12 a pořád nic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počkej hele jednou mi pomohlo že jsem sundal z Hdd ten tišták oni tam jsou normální kontakty a deska oxiduje to očištíš normální gumou na gumování a zkus to nevzdávej to hned tady je návod asi jak na to     (1) How to Repair dead/ not detected hard drive - YouTube      zahodit se to dá vždycky

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...