Přejít na obsah

propojení 2 PC na jednom modemu


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Ahoj. Do klonovani Mac adresy jsem se nepostel. Radsi to necham tak jak to je (book pripojenej ke stolnimu PC) - na svuj Mac mam nastaveny kryptovaci klice, pristupy na skolni servery a nechci si to nejak pokazit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud máš T1M tak máš jen jednu IP a protože se přidelují podle MAC adres síťovek tak modem nedovolí připojit dvě různý MAC

 

změn si na booku MAC na stejnou jako máš ve stolním kompu a bude po problému

A to si ten modem pamatuje na kterou MAC adresu se pripojil jako prvni? Ja se toho technika ptal, jestli je jedno, jakej pocitac pripojim na druhej konec kabelu od toho modemu a on rikal ze jo...mozna by fakt stacilo restartovat ten mode - on si pak nacte novou MAC z toho booku a melo by to frcet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Chtěl jsem se zeptat, dá se propojit 2 PC jen pomocí modemu a to ještě pokud mám jednu pevnou IP a druhou dynamickou (kde mám nastaveno získávat adresu IP ze serveru DHCP automaticky)? Nejde mi o připojení na internet, to mám v pořádku a v pohodě běží jde mi o to abych mezi těmito 2 PC mohl sdílet soubory atd.…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karl Mega

 

Kdyz jsem jeste nemel router, tak jsem to mel takto: Predpokladam, ze mas win XP. Kazdemu PC jsem pridal druhou IP adresu ze stejneho rozsahu, napr. PC1 192.168.1.1 a PC 2 192.168.1.2. Potom jsem na PC1 dal vyhledat pocitac v siti dle ip 192.168.1.2. PC 2 bylo nalezeno a udelal jsem si z vysledku zastupce na plochu. Na PC 2 jsem to udelal obracene. Pokud pouzivas firewall (ja mam zone alarm), tak neni od veci nadefinovat internetove IP jako internet zonu a ty IP 192.168.1.1-2 jako duveryhodne. Potom by melo fungovat normalni windowsovske zdileni souboru pres mista v siti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, to jsem si neuvedomil. V dobe kdy jsem nemel router byly IP adresy pevne a ne pres DHCP. Tak zkus to hledani pocitacu ve woknech podle IP. Akorat z hlediska bezpecnosti a hlavne pri verejne IP adrese to nebude idealni a routrik by se siknul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem se zeptat, dá se propojit 2 PC jen pomocí modemu a to ještě pokud mám jednu pevnou IP a druhou dynamickou (kde mám nastaveno získávat adresu IP ze serveru DHCP automaticky)? Nejde mi o připojení na internet, to mám v pořádku a v pohodě běží jde mi o to abych mezi těmito 2 PC mohl sdílet soubory atd.…

Ja to resim takto: pokud je kabelovy modem odpojen od internetu chova se jako DHCP server a prideli Vam az 32 IP adres (192.168.100.11 az 192.168.100.42),

takze pokud potrebuju docasne sdilet nejaka data, tak vypnu modem tlacitkem do Standby rezimu, na obou PC dam znovu pridelit IP z DHCP - modem me prideli IP a muzu vesele sdilet, neni to sice idealni reseni protoze internet v te chvily nejede ale lepsi jak nic.

Take je nutne zkotrolovat zda je funkce DHCP v modemu zapnuta - http://192.168.100.1/config.html

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...