Přejít na obsah

propojení 2 PC na jednom modemu


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Detien

Vím, probíralo nezpočetně krát. Mám Turbo 1M s jednou dinamickou adresou. Připojení mám přes stolní PC. Zakoupil jsem Notebook. Chtěl jsem čistě triviálně vytáhnout kabel ze stolního a dát do NB. Ale ono se to nepřipojí v NB. Samozřejmě má zatrženo na obou počítačích adresu získávat automaticky. Nechtěl jsem se zatím pouštět do AP,switchu a routeru. Jde to vůbec takto připojit? Zeptal jsem se u Karnevalu, ale s nimi je to v něčem na dlouhé lokty. Jsem zvědav jak to bude s UPC? :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se switchem těžko něco naroutuješ. Takže pro zapojení více PC ber router nebo WiFi router (ale jelikož tomu dle tvého příspěvku evidentně nerozumíš, doporučuji ti WiFi router brát jen když ti někdo "zkušený" pomůže se zapojením a zabezpečením :o) ). Jinak, při přepojení UTP kabelu do jiného zařízení "PC, notebook, server, router, AP" bys mohl taky zkusit restartovat kabelový modem vytažením z napájení "modří již jistě vědí :o)))))".

 

LAMIČKA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak myslim, že změny se projeví až za hodně dlouho po akvizici UPC a Karnevalu, takto velký firmy dát dohromady "tím myslím sítě i call centra" není asi žádná hračka. Navíc služby jsou u obou firem skoro stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

pokud ti staci ze ti net na ntb pojede kdyz budes mit zaply stolni komp tak si do stolniho dej dalsi sitovku, kup si krizeny sitovy kabel, na stolnim pc dej sdilet net (myslim ze ve windows se na to nejakej pruvodce)

jinak je jednoduzsi a ani ne drahy je koupit si router

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovou prasárnu jako dávat dvě síťovky do jednoho PC "hlavně při cenách routerů", radit takový lamě :o)))), se pak nedivim, že tydle trumberové pak vytěžujou helpdesk.

LAMIČKA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Vím, probíralo nezpočetně krát. Mám Turbo 1M s jednou dinamickou adresou. Připojení mám přes stolní PC. Zakoupil jsem Notebook. Chtěl jsem čistě triviálně vytáhnout kabel ze stolního a dát do NB. Ale ono se to nepřipojí v NB. Samozřejmě má zatrženo na obou počítačích adresu získávat automaticky. Nechtěl jsem se zatím pouštět do AP,switchu a routeru. Jde to vůbec takto připojit? Zeptal jsem se u Karnevalu, ale s nimi je to v něčem na dlouhé lokty. Jsem zvědav jak to bude s UPC? :cry:

 

Ahoj mam stejny problem - kdyz vytahnu kabel z PC a dam ho do booku, tak mi to nenacte IP adresu, neni potreba resetovat modem? Taky to resim tak, ze mam v PC dve sitovky a sdileny pripojeni, nevidim duvod kupovat router, kdyz domu jezdim jen na vikendy :) Ale aspon ze zajimavosti bych chtel vedet, proc mi to tu IP adresu neda ...

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
Ale aspon ze zajimavosti bych chtel vedet, proc mi to tu IP adresu neda ...

Diky

pokud máš T1M tak máš jen jednu IP a protože se přidelují podle MAC adres síťovek tak modem nedovolí připojit dvě různý MAC

 

změn si na booku MAC na stejnou jako máš ve stolním kompu a bude po problému

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Detien
Vím, probíralo nezpočetně krát. Mám Turbo 1M s jednou dinamickou adresou. Připojení mám přes stolní PC. Zakoupil jsem Notebook. Chtěl jsem čistě triviálně vytáhnout kabel ze stolního a dát do NB. Ale ono se to nepřipojí v NB. Samozřejmě má zatrženo na obou počítačích adresu získávat automaticky. Nechtěl jsem se zatím pouštět do AP,switchu a routeru. Jde to vůbec takto připojit? Zeptal jsem se u Karnevalu, ale s nimi je to v něčem na dlouhé lokty. Jsem zvědav jak to bude s UPC? :cry:

 

Ahoj mam stejny problem - kdyz vytahnu kabel z PC a dam ho do booku, tak mi to nenacte IP adresu, neni potreba resetovat modem? Taky to resim tak, ze mam v PC dve sitovky a sdileny pripojeni, nevidim duvod kupovat router, kdyz domu jezdim jen na vikendy :) Ale aspon ze zajimavosti bych chtel vedet, proc mi to tu IP adresu neda ...

Diky

 

Jak si dopadl? Funguje Ti to? Máš tedy taky Turbo 1M? Když tak mi pošli SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...