Přejít na obsah

UPC v PC


Návštěvník robin_WH

Doporučené příspěvky

Návštěvník wwik
před 2 hodinami, Retiree napsal:

Při volbě DVB-T tuneru musíš naladit a také bez problému sledovat cca 40 televizních stanic, žádná není kódovaná. Po zvolení DVB-C tuneru musíš naladit cca 130 televizních stanic, z nichž větší část je kódovaná. Je začátek měsíce, kdy se s větší četností rozesílá aktivace předplatného do smart karet CA modulů.  Pokud onen CA modul se smart kartou ještě nebyl v provozu, nebo byl dlouho mimo provoz, může jeho aktivace (aktivace předplatného pro aktuální měsíc) trvat poněkud déle. V použitém programu (DVBViewer, ProgDVB, ...) vyhledej stav CA modulu a zkontroluj stav předplatného. Má-li možnost, ověř funkčnost CA modulu s kartou na jiném zařízení (tv), případně vydrž, až se karta aktivuje...

DVB Viewer 5.1. neznám, ale barevné odlišení kódovaných kanálů bude asi podobné ofic. verzím.

Trochu si teď říkám, že ten jeden z těch uživatelů, co mi tohle řešení doporučoval, říkal, že to jednou za měsíc musí resetovat, tak jestli to s tím nesouvisí. Ozkouším tvoje rady. Minimálně strčením karty z CA modulu do STB asi nic nezkazím. Případně se ještě ozvu.

Pokud by mi chtěl dále někdo radit, rady uvítám. Podotýkám jen to, že vím, že výše uvedené zařízení standardně podporuje pouze moduly CI. Po spoustě testů ale víme, že zvládá i CI+.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wwik

Eště technická, vy se mi budete určitě nehorázně smát, ale když mám CA modul, tak jakou stranu patří čip??? Směrem nahoru, kde je logo Conax nebo směrem dolu??? Já jen, že čip od UPC byl směrem dolu a to se mi úplně nezdá...

 

EDIT: Sorry, trapas, v návodu je to samozřejmě napsaný, že čip má bejt nahoře, tak teď zjistím, že to nafachčilo kvůli tomu a mr*ne mi...

Upraveno uživatelem wwik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
před 2 hodinami, wwik napsal:

... strčením karty z CA modulu do STB asi nic nezkazím. ...

Možná jen blbě napsané, ale karta je (musí být) spárovaná s konkrétním CA modulem, nelze ji zasunout do slotu pro smart kartu v jiném zařízení - i to (STB) musí být spárováno s konkrétní smart kartou.... Leda by's měl na mysli CI slot pro CA modul s vlastní spárovanou kartou v STB...

Potisky na CAM bývají různé, ale štěrbina pro kartu není symetrická vzhledem k vrchní a spodní straně modulu, kontaktní pole s čipem je logicky na té silnější straně...

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wwik

Nepochybně máš pravdu, to párování mi všichni předhazujou, abych na něj nezapomněl. Leč asi tak žhavý to nebude, protože karta z CA modulu v STB funguje. Naopak sem to zatím nezkoušel. Budu testovat zítra. I tak ale zatím díky moc za Tvůj čas.

Upraveno uživatelem wwik
smazaná citace posledního příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wwik

Tak já bych se po několika dnech pečlivého testování vracím s pokračováním toho, že to nefunguje.  Koukal sem, že téměř stejné téma se řeší zde - https://www.upczone.cz/topic/5510-tt-connect-ct-3650-ci-upc-modul-win10-nastavení/ . Předpokládám, že problém je to téměř to samý v bledě modrým. Když to shrnu za sebe, tak (a snad budu aspoň o trochu zdatnější než kolega z druhýho topicu):

1. Mám TechnoTrend CT2-4650 CI (ovladače aktuální) + pronajatej novej CA modul od UPC s dekódovací kartou (správně zasunutá karta, modul spárován s kartou -> ověřeno na UPC)
2. Mám nainstalován DVB Viewer 5.1.0.0 v plný verzi a instalován aktuální seznam muxů (ini)
3. Bohužel mám Windows 10 (zde začínám nabejvat dojmu, že to s tím souvisí)
4. Domnívám se, že všechno je v pořádku, DVB Viewer vyhledá všechny kanály z nabídky UPC, ale viditelný a přehratelný jsou pouze ty základní vysílaný v DVB-T
5. UPC mi už dvakrát posílalo "refresh" nebo aktivaci tý karty, respektive aktivaci těch kódovaných kanálů, ale ... Až po druhý aktivaci a poradě  se zkušenějším uživatelem stejného HW jsem zjistil, že onen TechnoTrend CT2-4650 CI vůbec nenačet ten CA modul -> nelze zkontrolovat aktivitu toho modulu - viz. http://imgway.cz/s/9by - v DVB Vieweru není možnost CAM zobrazit a v tom je zřejmě háček, proč hrají kanály pouze DVB-T a kanály DVB-C se ne a ne odkódovat.

Máte někdo nějakej fígl jak tohle pořešit (záměrně neříkám obejít)??? Případné dotazy, pokud budu vědět, zodpovím...

 

Upraveno uživatelem wwik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Technotrend nevidi ca modul, tak nejspis ani nedoslo k aktivaci sparovani a nacteni predplatneho na dekodovaci karte, takze by bylo dobré strcit modul s kartou do jineho zarizeni, treba do televizoru a pockat az dojde k nacteni zminenych informaci na kartu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Fígl žádný nemám, tenhle tuner neznám, ale nechce se mi věřit, že by tuner, který umí DVB-C nebo alternativně DVB-T a DVB-T2 nepodporoval rozhraní CI Plus. Standard DVB-C+T+T2 v jediném čipu se na trhu objevil mnohem později, nežli CI+.

Výslovně jsi neuvedl, zda DVBViewer vidí CA modul, upřesni....

Ještě mě napadlo, v tom druhém vláknu, na který odkazuješ, plácám cosi o TbsCIapi.dll. 

Přikládám (jako DOCX) poslední verzi funkční pod W10, nechápu proč tam Hackbart pořád cpe vyšší verze. Odmaž extenzi DOCX a knihovnu TbsCIapi.dll (v.1.0.1.6) zkopíruj do Program Files (x86)\DVBViewer. namísto té původní ...

TbsCIapi.dll.docx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...