Přejít na obsah

UPC v PC


Návštěvník robin_WH

Doporučené příspěvky

Návštěvník wwik
před 12 hodinami, Retiree napsal:

Fígl žádný nemám, tenhle tuner neznám, ale nechce se mi věřit, že by tuner, který umí DVB-C nebo alternativně DVB-T a DVB-T2 nepodporoval rozhraní CI Plus. Standard DVB-C+T+T2 v jediném čipu se na trhu objevil mnohem později, nežli CI+.

Výslovně jsi neuvedl, zda DVBViewer vidí CA modul, upřesni....

Ještě mě napadlo, v tom druhém vláknu, na který odkazuješ, plácám cosi o TbsCIapi.dll. 

Přikládám (jako DOCX) poslední verzi funkční pod W10, nechápu proč tam Hackbart pořád cpe vyšší verze. Odmaž extenzi DOCX a knihovnu TbsCIapi.dll (v.1.0.1.6) zkopíruj do Program Files (x86)\DVBViewer. namísto té původní ...

TbsCIapi.dll.docx

No podle mě ho nevidí:| Diskutoval jsem tuto problematiku s člověkem, jenž má identický HW a DVB-C do toho tlačí taky od UPC. Jenže on má W7 a lehce novější verzi DVBViewer. Domníváme se, že jedno z toho v tom hraje roli. On má totiž tu položku "Zobrazit CAM" normálně černou a aktivní a dostane se do menu CAM - viz. http://www.dvbviewer.tv/forum/uploads/monthly_01_2017/post-85243-0-97677600-1484108212.jpg a to já nemám. U tohoto jsme skončili a nabyli dojmu, že v tom je háček. Mám pocit, že UPC používá poslední roky stále stejný typ CAM a dekódovací karty, tudíž HW máme zřejmě nachlup stejný. Lišíme se pouze ve verzi OS a DVBVieweru.

Doplním jen, že jsem zkoušel vysílání rozchodit ještě v programech ProgDVB a DVB Dream a situace byla obdobná. Oba tyto programy mají volbu / menu či jak to nazvat pro správu CAM, ale ani v jednom z programů není možnost se na CAM dostat. Dokonce oba tyto programy mají možnost jakoby vyslat signál k CAM, ale i když to zkusím, tak se nic neděje a nezmění. Svítí tam třeba 2 hodiny Waiting...

Upraveno uživatelem wwik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

...nabyli dojmu, že v tom je háček Trefili jste hlavičku na hřebík, spíš velký hák!

DVBViewer používám od XP přes W7 až po současné W10, žádný problém, který by souvisel s operačním systémem, jsem nikdy nezaznamenal.

DVBViewer víceméně pravidelně aktualizuju, Tebou uváděou verzi 5.1.0.0 neznám a troufám si tvrdit, že pochází z pochybného zdroje! V posledních letech zálohuju všechny uvolněné verze DVBVieweru, počínaje verzí 4.9.9.2.0 (tuším neveřejná, přímo od Hackbarta při řešení problému s tunerem TBS), pak následují verze 5.2.... až po aktuální 6.0.3.0. Připouštím, že tav 5.1 moi mohla uniknout)

Tunerů jsem vyzkoušel několik, opět nikdy žádný problém související s OS...

CAM s aktivovanou karto samozřejmě můžeš odzkoušet v jakémkoli jiném zařízení, předpokládám, že's to udělal a samotný CAM je v pořádku.

V DVB Vieweru kterékoli verze  (pokud se nejedná o nějaké demo) a obecně v jakémkoli jiném programu musíš mít možnost zobrazit nabídku CAM, nesmí být zašedlá, ale plně přístupná. Může být potřebné (ale nemusí, záleží na použitém softu i jeho verzi) naladit na kódovanou stanici, aby se nabídka zpřístupnila, resp. aby se CAM načetl.

Podle dosud zveřejněných informací používáš jakousi demoverzi DVBV. Demo verze  jsou většinou všechny, které ke svému produktu přikládají výrobci hardwaru a většinou bývají nějakým způsobem omezené

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wwik

Nebudu Ti lhát. Není to verze (aspoň dle mě) přiložená výrobcem hardwaru. Vím co máš na mysli, věci jako třeba TT Viewer, který je dodáván právě s tunery TechnoTrend. Je to verze, která mi byla doporučena jako nejfunkčnější a její cracknutou verzi jsem našel na Webshare. Pevně doufám, že mě neukamenujete. Zkoušel sem ji sosnout, abych ji moh ozkoušet. Jiný programy si normálně platím. Tím, že je cracknutá, zřejmě nemá to, co by měla full originál verze za 20 €¬¬
Takže se ptám narovinu, protože si nejsem zcela jist tou správnou stránkou, kde se dá objednat DVB Viewer???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Projdi si fórum DVBViewer, moc se tam zbytečně nekecá, o to užitečnější informace se tam vyskytují. Objednat je možno tady, záložka Ordering. Pokud jsi zvyklý platit na netu kartou, pak je to většinou otázka intervalu obnovování Tvého poštovního klienta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wwik

Díky moc. Určitě ozkouším. Kolega, se kterým sem to diskutoval, je taktéž členem a čím dál více nabývám dojmu, že problém bude v té "neplacené" verzi.

Jinak ještě k Tvojí poznámce, že CAM s aktivovanou kartou můžu ozkoušet i v jiném zařízení. To bohužel doma nemám. Mám TV s CI slotem, ale TV nemá DVB-C tuner. Přiznávám, že z už hóóódně velkýho zoufalství jsem zkoušel i tak CAM do toho slotu strčit. TV ukázala, že detekovala modul, ale dál nepokračovala (přesně si tu hlášku nepamatuju), předpokládám z důvodu chybějícího DVB-C tuneru. Tím, že TV modul alespoň detekovala, ale nepokračovala, protože bez tuneru by neměla ty kanály jak najít / dekódovat, předpokládám, že minimálně CAM by měl být v pořádku. Co myslíš, nebo seš jiného názoru???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V podstatě nevím... Tv by měl zobrazit základní nabídku CA modulu, která se uspořádáním může lišit podle verze svého fw i výrobce televizoru. Modulu je asi jedno, jestli má tv tuner, před časem UPC vysílalo kódované stanice i ve svém DVB-T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wwik

No jasně, tohle chápu. Ale ačkoli se mi nedaří najít návod od TV, tak mám dojem, že mám tak prehistorickou plazmu, že ona asi nemá ani DVB-T tuner... Je to divný, ale myslím, že to tak je.

No nic, nebudu už prudit. Koupím ten ofiko DVB Viewer a kdyby něco, tak se tady ještě poptám. Případně se na to vybodnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak uz jsem ty jednou psal melo byt to chodit i s dodavanym softwerem, podle me kupovat posleni verzi DVBviweru jsou vyhozene penize.

Nejprve se ujisti ze ten modul je vporadku a funguje, treba ho ozdkousej u nekoho znameho ktery ma take UPC.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wwik

To nepochybně můžu zkusit. Ale nejsem takovej praktik, tak se musím zeptat. Není náhodou modul vázán na uživatelskou přípojku, tj. na adresu??? Ptám se, že zkoušet to můžu, ale známýho co má UPC a měl by i odpovídající HW mám na druhý straně města, tak nevím, jestli když strčím modul napsanej na adresu A do televize v místě připojení B, jestli to i tak nebude protestovat...¬¬

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...