Přejít na obsah

COMPAL CH7465LG nebo Cisco EPC3925 - který pro bridge mode?


Návštěvník tomas.rollo

Doporučené příspěvky

Návštěvník tomas.rollo

Ahoj, dobrý den,

 

mám nově (cca měsíc) instalovaný kabelový internet UPC a dostal jsem od technika do pronájmu modem COMPAL CH7465LG. Zároveň mám možnost od známého koupit Cisco EPC3925. Modem potřebuju jen na internet, 100Mbit, v bridge modu (router mám vlastní TP-Link, nechci nahrazovat modemem).

 

Dokážete někdo poradit jestli zůstat u COMPAL CH7465LG nebo přejít na Cisco EPC3925?

 

Který je lepší co do vyladěnosti FW, spolehlivosti, výkonu, atd.? Potřebuju hlavně stabilitu spojení, upgradoval jsem z 20Mbit VSDL na 100MBit UPC a pár let neplánuju přejít u UPC na vyšší rychlosti. UPC kabeláž v domě je nově dělaná (instalace cca 3 měsíce stará).

 

Díky

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

Cisco EPC3208 nebo potom EPC3925 budou rozhodně lepší volbou.

 

Compal má sice více kanálů, které umožní větší rychlost, ale není prostě vyladěný.

 

Pokud modem dokážete koupit pod 400 Kč, tak se Vám to vyplatí.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Aj v bridge móde je Compal nestabilný? Práve ho zvažujem či si ho prenajať alebo nie kvôli rýchlosti a bridge módu pre 300mbit..

 

Na Slovensku zohnať Cisco/TC je problém takže buď Ubee bez bridge alebo Compal :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tomas.rollo

Díky za názory, byť protichůdné :D

 

Na COMPALu jsem zatím našel jen dva problémy:

- občasné drobné výpadky, dá se poznat např. při streamování Spotify, zatím ale nemám rozběhlé žádné delší měření, tj. zatím jen podezření že je to COMPALem

- po restartu wifi routeru (TP-Link WDR-3600) trvá strašně dlouho - třeba 30 min, než je router schopný dostat z COMPALu přiřazenou WAN IP údaje (IP adresa, maska sítě, GW, DNS servery), můžu i manuálně klikat v GUI routeru na Renew a nedostane nic, netuším čím by to mohlo být (COMPAL svítí jako že už je mezitím bez problému připojený), ale být půl hodiny po restartu routeru bez internetu je otrava

 

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...