Přejít na obsah

Instalace datových a TV rozvodů v paneláku


Návštěvník uku

Doporučené příspěvky

Návštěvník uku

Mám kabelovku a net od UPC. Při rekonstrukci elektrorozvodů hodlám rozvést TV i net do ostatních pokojů.

 

1) od zásuvky UPC budou nataženy samostatné koaxy a utp kabely do jednotlivých místností, kde předpokládám ukončení touto zásuvkou (TV/R/SAT/RJ-45/RJ-11) http://www.dipolnet.cz/ucastnicka_zasuv ... 694043.htm

Moje původní představa byla, že bych stejný typ zásuvky namontoval vedle zásuvky UPC. Internet bych pak z routeru (příp. koax z toho rozbočovače) zapíchnul do správné zdířky na příslušné zásuvce, která ba pak signál „posunula“ dál.

Byl by tento způsob zapojení funkční?

Když jsem začal pátrat na netu tak jsem se dočetl, že ta zásuvka vstupní signál filtruje a posílá příslušný signál na správný výstup. Znamená to, že pokud bych připojil „vstupní“ koax na SAT tak kabelem „proteče“ jen signál SAT a TV a FM výstup bude „mrtvý“?

Čím by se tedy dala nahradit ta mnou původně uvažovaná zásuvka? (varianta koaxů, trčící ze stěny není přijatelná  )

2) momentálně je přivodní koax veden průrazy ve zdech a je ukončen zásuvkou Tratec 3400 volně pohozenou na podlaze. Chtěl bych i tento kabel schovat pod omítku, což znamená odpojit kabel ze zásuvky, vytáhnout z průrazů, zabudovat do drážek a zásuvku připojit. Je toto zpětné připojení obtížné?

3) tato zásuvka je zřejmě určena k nainstalování na zeď. Má UPC i variantu podomítkové zásuvky?

Pokud mé dotazy přesahují rámec tohoto fóra nebo jsou zcela z cesty - můžete mi (nejlépe v Brně) doporučit, někoho kdo by byl ochoten za rozumnou cenu vypracovat smysluplný návrh „zasíťování“?

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník uku

allien: to vim - v bode 1 jsem se pokusil popsal jak si to chci rozvést (sam) - jinymi slovy takto:

- pro internet cestu: „UPC-zásuvka“ – router – kabel - zásuvka "1" (TV/R/SAT/RJ-45/RJ-11) – kabel ve zdi – zásuvka "2" (TV/R/SAT/RJ-45/RJ-11) – kabel – „PC“

- pro TV cestu: „UPC-zásuvka“ – koax – zásuvka "1" (TV/R/SAT/RJ-45/RJ-11) – koax ve zdi – zásuvka "2" (TV/R/SAT/RJ-45/RJ-11) – koax – „TV“

pokud by to neslo tak takto:

- pro internet cestu: „UPC-zásuvka“ – router – kabel - zásuvka "1" (RJ-45) – kabel ve zdi – zásuvka "2" (TV/R/SAT/RJ-45/RJ-11) – kabel – „PC“

- pro TV cestu: „UPC-zásuvka“ – koax – zásuvka "1" (NĚCO) – koax ve zdi – zásuvka "2" (TV/R/SAT/RJ-45/RJ-11) – koax – „TV“

 

yabaka: OMKO dělá i kabelovky? - na strankach jsem nasel, ze delaji pouze DVB-T a DVB-S...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Dělají televizní rozvody a i pro kabelový společnosti. Toto je ale běžnej rozvod za zásuvkou po bytě + UTP za routerem, takže by neměl být problém. Do rozvodu před zásuvkou bych pak vůbec nezasahoval a kdyby ano, tak si na to zavolej rovnou někoho z UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já toto nedávno taky řešil. Nechal jsem si napřed od technika UPC natáhnout kabel bez zakončení do komory.

Elektrikář mi natahal koaxy a utp z komory do jednotlivých místností.

Pak přišel zase technik z UPC na přívodní kabel v komoře cvakl rozbočovač. Z něho jede jeden koax do modemu a další do třech zásuvek po bytě.

Všechny zásuvky si donesl a zapojoval technik UPC (samozřejmě si všechno proměřil). UTP kabely jsou už rozvedeny z komory od modemu/routeru.

 

Ve výsledku mohu modem připojit na kteroukoliv zásuvku v bytě.

 

Sice jsem zaplatil za každou zásuvku navíc 550Kč (nebo kolik to bylo), ale mám jistotu, že to jede.

  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad 1)

SAT zásuvka zpravidla funguje od 88-108 MHz pro rádia, 110-860 MHz pro TV a 950-2050 MHz pro SAT

 

Na UPC služby potřebujete:

88-108 MHz pro rádia, 110-860 MHz pro TV a 5-860 MHz pro DATA

 

Problém je tedy u výstupu pro Data resp. SAT na oné zásuvce. Výstupy pro Rádio a TV by měly být OK.

 

ad 2) Jako není to úplně těké, ale možnost chyby a nefunkčnosti na 100% tam je a není malá.

51_1260127657.jpg

 

ad 3) Nejspíše má.

 

Navrhoval bych kontaktovat UPC, že si chcete nechat udělat konzultaci s jejich dodavatelskou firmou (cena konzultace u vás v bytě je cca 263Kč viz https://www.upc.cz/pdf/Cenik_praci_a_ma ... _firem.pdf ) a nechat si vyhotovit kalkulaci. Nebo se dá i dohledat, kdo to pro UPC v Brně dělá a obrátit se přímo na ně s dotazem, zda umí udělat takový rozvod, jaký si představujete.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník allien

Marek-26: Tyhle práce dělá v Brně pro UPC firma Infotel (servis), a nebo Lygre (instalace).

Asi bych řekl, že by se měl dotázat na firmu Lygre, nebo jestli sem nechodí přímo někteý z techniků, tak přímo s ním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...