Přejít na obsah

Výpadky DVB-T MUXu 506 MHz


xtonda

Doporučené příspěvky

Využívám DVB-T TV vysílání co je zdarma k internetu a zaznamenávám výpadky multiplexu co je na frekvenci 506 MHz (obsahuje Nova Gold, Relax, Slagr, Nova 2, Prima Zoom, regionalni televize.cz a Prima Love) obraz značně kostkuje. Vzhledem k tomu, že oba sousední i všechny ostatní muxy jsou v pořádku, tak si nemyslím, že je to na přívodu ke mě do bytu, ale že je to někde dál.

 

Můžete prosím ověřit u sebe kvalitu tohoto muxu, zejména pokud jste v lokalitě Praha - Letňany, úplně ideálně ulice Kopřivnická.

 

Díky.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Příjem na 506 MHz mám čistý, což Ti asi, vzhledem k lokalitě, moc nepomůže. Nicméně, možná mívám podobný problém. Rušení se projevovalo jen na 482 MHz, aktuálně na 490 MHz. Sousední a další kanály bez rušení. Přijímačem je v podstatě jakýkoli externí tuner a také log záznamu. Dalším detektorem je utilita TransEdit detekující velkou ztrátovost paketů. Jako zdroj tohoto rušení jsem po dlouhé době detekoval televizor Samsung, pomoc jsem hledal na TV Freak, neúspěšně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky používám USB tuner vražený v PC, které mi zároveň dělá router, NAS a pár dalších služeb mi tam běží. Mám to strčené ve vestavné skříni hned u dveří bytu spolu s modemem, DECT základnou a WiFi AP, koax od UPC zásuvky je asi jen metr. Na PC běží Ubuntu, pro obsluhu DVB-T tuneru slouží aplikace Tvheadend, která vytváří SAT>IP server. Na ten se přes WiFi připojuji aplikací DVBViewer. Ovšem sitkomy na stanici Nova 2 (Smíchov) sleduji poměrně často a občas i Prima Love a výpadků na úrovni, že je to až nekoukatelné sem si všiml až dnes a změny v uspořádání už sem nějaký čas nedělal.

 

Tvheadend má obrazovku Stream status, kde u vadného muxu průběžně narůstá hodnota Continuity Errors a hodnota BER se pohybuje kolem 50 000, u ostatních muxů je to nulové.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Rozvod VF mám poněkud komplikovanější, takže mně trvalo trochu déle zjistit, že specifické rušení se šíří prostorem pouze při zapnutém televizoru, prostorem, ne po VF kabelu. Zdrojem rušení ale může být prakticky téměř cokoliv, radit asi netřeba, testovat musíš sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď se to srovnalo, BER je 0 a občas naskočí pár desítek. Každopádně v předsíni poblíž není další spotřebič a pokud je to rušení mimo kabeláž, tak je primárně problém v kabeláži že to pustí dovnitř, od toho sou přeci koaxy stíněné. Uvidím, jestli se to bude opakovat.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
Já taky používám USB tuner vražený v PC, které mi zároveň dělá router, NAS a pár dalších služeb mi tam běží. Mám to strčené ve vestavné skříni hned u dveří bytu spolu s modemem, DECT základnou a WiFi AP, koax od UPC zásuvky je asi jen metr.
Pokud dobře počítám, máš tam čtyři potenciální proměnlivé zdroje rušení.

A jestli je ten USB tuner typu dongle, tak ten sám nebývá nijak stíněný a je to dobrá anténa...

Mívám obvykle problém odlišit poruchy vznikající někde na distribuční trase nebo na odbavovacím pracovišti, a že jsou dost časté, ne že ne. Takový typ poruch při přímém sledování neregistruju, v záznamech bývají velmi patrné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale takhle to mám už několik měsíců a na těch zařízení nic proměnlivého není, ta prostě jedou 24/7.

 

Jako je fakt, že původně sem měl ten tuner přímo v NB a chytal TV ze vzduchu na dodanou prutovou pokojovou anténu, nicméně příjem muxů 3 a 4 byl neuspokojivý. A je fakt, že mi to rušilo přenos obrazu na monitor u druhého PC přes HDMI, příjem byl stabilnější když byl monitor odpojen a někdy se stabilita příjmu měnila i podle toho co se na monitoru zobrazovalo. Ale to byl příjem ze vzduchu a nebylo to takto ohraničené, prostě byly rušeny muxy na vyšších kanálech..

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Prostě vezmi delší VF a USB kabel a tuner přechodně umísti co nejdál od ostatních zařízení, ať vyloučíš alespoň něco. I rušení z místních zdrojů může být proměnné v čase

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus tam zapojit na zkoušku třeba televizor a uvidíš co to bude dělat když to blbnout nebude tak je chyba v tom tuneru když to blbnout Bude tak je chyba signálu někde po cestě a můžeš si objednat technika UPC který ti to přijde proměřit a opravit.

.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...