Přejít na obsah

Zkušenosti s DVB-C


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

Veškeré programy, které jsou v analogu nemohou být v digitálu z důvodu nedohody s provozovatelem těch určitých programů.

 

Ale věřte, že Karneval se o dohodu snaží :-D Takže se můžeme těšit, že snad někdy půjdou všechny programy digitálně... Stejné samozřejmě platí i u rádií...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Nejlepsi je, pokud pripojis STB primo na zasuvku kratkou kvalitni ucastnickou snurou - nejlepe tou, co se dodava k STB. Propojeni s TV udelej Scartem, na VF vystup STB nic nepripojuj. Pokud to i v tomto pripade bude kostickovat, volej Karneval.

 

STB zapojeno přímo na zásuvku proměřeným kabelem s dvojitým stíněním a TV propojena Scartem a přesto nepravidelně kostičkuje a zasekává se zvuk. Co může být ještě špatně za předpokladu, že kabel i STB jsou v pořádku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám s digi naprosto stejné zkušenosti. Kostičkování je dost časté, navíc občas vypadne obraz na několik sekund úplně. Obvykle tehdy, když něco nahrávám. Podle Karnevalu je to v kabelu mezi zásuvkou a STP. To už jistě slyšeli mnozí. Při reklamaci jsem se dozvěděl, že Karneval zaručuje úroveň signálu do zásuvky, a to naměříte většinou 99%.

Že je pro jednotlivé kanály ve streamu nedostatečný datový tok - to se Karnevalu netýká.

Jsem z Litvínova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, že se Karneval nedohodne ještě dlouho. Viz diskuzní příspěvky. Digitální TV nemá Karneval zmáknutou počínaje výběrem STB přes datový tok a konče volbou programů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dela ti to na vsech kanalech nebo jeno na nekterych?

Kvalita signalu u kanalu, ktery ti kosticku ? Smackni 3x I

 

Na všech, kvalita ale i při několikaminutové kontrole neklesne pod 97%. Kostičkuje to dost nepravidelně a krátkou chvíli na to, aby se ta kvalita dala zkontrolovat zrovna při těch výpadcích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

pripoj STB original snourou do zasuvky od karnevalu bez ruznych rozbocovacu atd. Pokud ti to bude kostickovat, tak urcite zavolej nebo posli mail na Karnevalovsky KC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pripoj STB original snourou do zasuvky od karnevalu bez ruznych rozbocovacu atd. Pokud ti to bude kostickovat, tak urcite zavolej nebo posli mail na Karnevalovsky KC

 

Jestli ten "originální kabel" Karnevalu je stejně kvalitní, jako dodávný STB, pak potěš pámbu. Připojení mám obdobné, jako už tu někdo uváděl - dvojí stínění, ferritové filtry na vstupu i výstupu kabelu mezi zásuvkou a STB, žádný rozbočovač, propojení mezi STB a TV scart kabelem, který byl v příslušenství TV Sony. Zkoušel jsem i jiné scart kabely, je to totéž. Na reklamaci signálu na zákaznické lince jsem se dozvěděl, že je to v kabelech. Velmi oceňuji práci té slečny či paní na zákaznické lince, když musí odpovídat na spousty podobných stížností, protože pro Karneval je to vždy v kabelech. Že by to mohlo být v nedostatečném datovém toku, tím se asi nikdo v Karnevalu nezajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pripoj STB original snourou do zasuvky od karnevalu bez ruznych rozbocovacu atd. Pokud ti to bude kostickovat, tak urcite zavolej nebo posli mail na Karnevalovsky KC

 

Co je to Karnevalovsky KC? Já jse žádnou mailovou adresu na Karneval nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

KC bude asi Kontakt Centrum. V datovém toku to zřejmě nebude, ten bude v celé síti Karnevalu stejný. V kabelech to zřejmě bude, teď jde ovšem o to, v jakých, jestli v těch, co máš doma nebo v nějakých co jsou třeba i mimo tvůj barák.

Pokud tvrdíš, že ti programy pořád kostičkují a přitom kvalita a úroveň signálu je pořád okolo 97% procent, i při delším sledování (sleduj v úroveň v Menu, v manuálním vyhledávání programu tak, že zadávej frekvence jednotlivých Muxů) ani na malou chvíli během např. 15 minut signál nespadne dolů pod 90%, tak zavolej na Kontakt Centrum znova a trvej na tom, aby tě přepojili na nějakého technika a nebo, ať jej k tobě rovnou vyšlou. Já jsem měl kdysi obdobný problém, taky mi to hodně kstičkovalo a kvalita signálu přitom byla pořád nad 97% a veškerou kabeláž mi přitom dělali technici od Karnevalu. Tak přijeli s měřákama a zjistili, že opravdu mají nějaké neplechy v síti. Od té doby mi DVB-C šlape jako víno. Musíš si zkrátka trvat na svém. Na druhou stranu se jim někdy nedivím, protože často to opravdu bývá nějaká banalita na straně zákazníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...