Přejít na obsah

Zkušenosti s DVB-C


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

Sakra ja si ji objednal na ctvrtek,jelikoy k nam drive nedorazila a pri me televizi (uhlopricka 127) se primo desim kvality obrazu.Ja si objednal digital jelikoz mam lcd tv a analog me pride nekoukatelnej.A jak ctu si asi moc nepolepsim.Ma nekdo zkusenosti jak se jevi digi od karnevalu na plazme co lcd abych to vcas zrusil.Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to kostičkování máš na kterých programech. Už se tady psalo, že to může být v kabeláži (měl jsem to doma také - stačilo nechat si udělat pořádné kabely) Jestli je to ve šňurách poznáš na kvalitě signálu na patřičném streamu (MENU - Instalace - Manuální vyhledávání - kmitočet 410,0; 418,0; 426,0 nebo 442,0 MHz), měla by se pohybovat mezi 96-99% a úroveň minimálně nad 50%. Pokud kvalita na některých kmitočtech padá pod 90% tak je problém ve šnůrách.

 

Podívej se jsetli máš rozbočení na další TV před STB. Pokud ano, tak to zkus propojit přímo ze zásuvky do STB a znovu zkontroluj kvalitu.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě,že kvalita se mi pohybuje 96-99%,což si myslím,že je super.Nejvíce kostičkuje Nova,Eurosport,CT4,CT1 a další,bez problému je ZDF,Kinderkanál.

Jinak kabel mám přímo.Měl jsem tu technika,ale nevěděl si rady,volal všem kolem,zkoušel to 2 hodiny,vyměnil kabely,ale je to stále stejné.Zatím tedy koukám pouze na CT1,CT2,PRIMU a německý balíček,jinak je mrtvo. :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Zkus se poptat, jestli někdo v okolí, kdo má už taky DVB-C má stejné problémy.

U mě se před časem kostičkování vyskytovalo taky - viz začátek tohoto vlákna, místy to bylo naprosto nekoukatelné, přitom úroveň a kvalita signálu se na všech frekvencích pohybovala na 97-99%. Doma u mě technici žádnou závadu nenašli, signál ze zásuvky byl v pořádku, kabely taky. Při dalším prověřování sítě (na hlavní stanici, atd.) a s přesnějšími přístroji (měřáky, se kterými technici běžně chodí to neodhalily), závadu spočívající v neobvykle vysoké chybovosti přenosu digitálního signálu našli a odstranili. Od té doby mám obraz i zvuk jako víno a maximální spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz to mam doma,sice to nekostickuje vubec,obraz naprosta spokojenost,ale minimalne 10x denne se mi to cely zasekne a nejde ovladac nic,musim to vypnout na boxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil- cekal- nedockal.Musim to resit vypnutim,ale jinak obraz super kosticky jen vymecne na sekundu a maximalne 2x za dne a to jeste spise slovenske kanaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník lanmaze
Zkus se poptat, jestli někdo v okolí, kdo má už taky DVB-C má stejné problémy.

U mě se před časem kostičkování vyskytovalo taky - viz začátek tohoto vlákna, místy to bylo naprosto nekoukatelné, přitom úroveň a kvalita signálu se na všech frekvencích pohybovala na 97-99%. Doma u mě technici žádnou závadu nenašli, signál ze zásuvky byl v pořádku, kabely taky. Při dalším prověřování sítě (na hlavní stanici, atd.) a s přesnějšími přístroji (měřáky, se kterými technici běžně chodí to neodhalily), závadu spočívající v neobvykle vysoké chybovosti přenosu digitálního signálu našli a odstranili. Od té doby mám obraz i zvuk jako víno a maximální spokojenost.

 

Mám něco podobného, signál ukazuje obě hodnoty 97-99% ale na 426MHz to prostě kostičkuje a zamrzá a pak samosebou na slovácích ostatně asi jako všem, ale to asi nebude chyba na straně karnevalu. Má teda cenu volat na Karneval, a hlásit závadu když se projevuje nepravidelně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...