Přejít na obsah

výměna modemu COMPAL řady CH7465LG


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník zombie
zombie: trefa vedle - Na velkoodberove zarizeni jako treba svarecka je trafo rekl bych dokonce zadouci

Shodou u svářeček je tomu obráceně! Obyčejné trafo (pokud není na kolečkách) ve svářečce je pro kulturisty...

 

Nevycházím z údivu, jaké názory na zdrojovou část přístrojů se zde sešly - to není politika ani filosofie, ale suchý technický obor. Ale všichni k tomu mají svérázné připomínky.

Spínané zdroje mají spoustu výhod. To platí za předpokladu, že jsou správně navrženy. Bohužel "optimalizace" vede k osazování levnými součástkami. Klasickou ukázkou jsou spínané zdroje pro PC - životnost těch nejlevnějších je několik let...

No ackoliv jsem to uz nerozvedl, myslel jsem to tak, ze tu na koleckach s trafem, co mam po dedovi, tak s ni varit muzu jak dlouho chci a prezije hrave (s nesrovnatelnou zatezi) i moje deti - to byla poznamka k zivotnosti pro yabaku. Tu z lidlu sice odnesu v tasce, ale svaret s ni muzu pet minut a pak ctvrt hodiny chladne. Urcite jsou i lepsi svarecky s invertorem, ale nemel jsem potrebu to studovat, znam jen tyhle 2 a jsem si vedom, ze srovnavam nebe a dudy ;-)

 

Ale jinak souhlas, nemusim byt elektrotechnik na to, abych vedel, ze spinany zdroj s "integracem" je k modemu lepsi nezli "trafo", coz nakonec tady vsichni potrvdili, tedy az na yabaku, ktery byl jakozto obvykle chytrej jak radio, i kdyz o tom vi prd :wink:

 

Jinak si myslin, ze neni potreba tahat warmana za slovo. Ono se bezne rika zdroji (nespravne) "trafo" nebo "traficko", ackoliv je v tom zdroji soucastek vic. Nejspis to bude tim, ze se to tak drive bezne resilo, u nejakeho stareho zyxelu nebo ceho jsem skutecne videl, ze ve zdroji bylo opravdu jenom trafo a nic vic a take z toho lezlo stridavych cca 12V a usmernovac a stabilizator byly tedy zrejme az v zarizeni. Koukam, ze jsem "trafo" ve smyslu zdroj pouzil taky, i kdyz jsem mel spravne pouzit vyraz zdroj, ale myslim, ze rozumny clovek to pochopi.

 

p.s. koukal jsem na to "trafo" ke kompalu a pisou na nem switched, takze to je spinany zdroj taky. Coz ovsem nemeni nic na tom, ze ten modem je docela zrout. Vida, jaka se z toho vivinula zajimava diskuze 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

"Kdybych to byl věděl, tak bych jsem sem nechodil..." (film Konflíková válka).

 

Svářecí trafa jsem tady netahal. Když už, tak podotek: Je rozdíl, pracovat s profi invertorem a tím, co lze za pár šupů koupit v OBI.

Ano, na krabici zdroje pro Compal je uvedeno "Switched". Ale rozměry a vahou to připomíná klasické trafo - nebo předimenzovaný spínaný zdroj...Otevírat to nebudu, mám ještě skoro dva roky záruku.

 

Rozhodně nepovažuji diskuzi, která končí nadávkou, za "zajímavou".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zombie

Tentokrat to dopadlo jeste dobre, mnohdy to tady konciva roztrhanyma obcankama, zvlast kdyz ma clovek odlisny nazor od mistnich flamewarrioru, natoz potom odborny nazor :twisted: Zkuste se nad to povznest a urcite sem chodte dal, nazor od nekoho s mozkem bude mile zpestreni. Za sebe Vam kazdopadne dekuji, pro me to prinosne bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Michal V.

Mám druhý den Compal v bridge místo chcípnutého Cisca a potvrzuji - též neskutečně topí. Kvůli jeho velikosti jsem musel přeskládat skoro celou knihovnu, ale ještě se tam díky nutnosti místa kolem něj na odvětrávání vejde daleko méně věcí. Pěkně mě to sejří.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník milosh

Ohledne poplatku 399kc mam aktualni info nebot mam novy modem Compal par dni. Pokud jej pouze dovezou a vse si nastavite sami pak nic neplatite. Pokud si vse nechate nainstalovat pak to je za poplatek vyse zminenych 399kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník milosh
V 25. 9. 2017 at 9:10, Marek-26 napsal:

Poplatek za asistovanou instalaci je 403Kč, 399Kč se účtuje, když si klient vyžádá výměnu z pronájmového modemu, který je v pořádku a vyhovuje parametrům placené služby , za modem Compal.

Vyžádal jsem si výměnu za Cisco, které fungovalo. Dnes přišla faktura, za samoinstalaci 0kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...