Přejít na obsah

router Turris v siti UPC


homberg

Doporučené příspěvky

Turris Omnia is able to route 975 Mbps (even with NAT). If you prefer more technical info, it can handle up to 450 000 packets per second. Pokud se nepletu, tak stále to bylo bez HW akcelerace.

 

OK, a kolko to bude s pridanymi pravidlami pre QoS (ktore vedia poriadne zatazit CPU, aspon nieco ako simple sqm)? hw NAT nemaju (a v OpenWRT ani nemozu mat), pretoze ako sa tam na tej stranke pise, jediny binarny blob je na 5ghz wifi (t.j. ath10k driver).. a gumova fraza "up to" znesie velmi vela..

 

Dobre, ma to 1GB RAM - na zakladne funkcie routera je to overkill.. 128 MB RAM mi bohate staci na bezny routing, NAT, QoS, zakladny NAS (samba) a IPSec (strongswan).. co tam chcete vsetci spustat? Ozaj, ako im funguje USB 3.0? Kedze je dost problem s driverami a vykonnostou v OpenWRT (v aktualnom trunku), majitelia Archer 2600 vedia rozpravat :-)

 

Vsetky z uvedenych ARM architektur maju problem s vykonnostou pri IPSec/OpenVPN (PowerPC s 900 MHz ma rovnaky ci o nieco vyssi vykon ako dualcore Cortex A9 na 1,4 GHz v sifrovani).. navyse OpenVPN nie je multithreaded - takze vyuzije iba jedno jadro.

 

Jasne, ze musia pouzit starsie ARM CPU, kedze musia vyberat podla toho, co podporuje OpenWRT trunk :-)

 

Za tu cenu (ak potrebujem take moznosti a vykon) si postavim nieco na embedded x86 a som niekde inde..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Za podobnou cenu postavím PC router s wifi kartou (nebo samostatným wifi AP), sice to bude mít vyšší spotřebu, ale taky podstatně vyšší výkon a bude skutečně plně použitelné jako domácí server a NAS, vlastně to tak sám mám.

Jediná rozumná cesta a ne strkat prachy do nesmyslů. Ale to je samozřejmě každýho věc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel pokud člověk zase nechce něco žravého s desktop procesorem, tak klesá výběr desek s naletovaným procesorem. Já to mám postavené na Mini ITX desce Gigabyte C1037UN-EU s Celeronem 1037U, což je Ivy Bridge z Q1'13 a to je jediná deska s mobilním Core procesorem co se dá koupit, všechno ostatní jsou ty zpropadené Atomy.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xtonda: kolik zere ten system s Gigabyte C1037UN-EU a kolik/jakych disku v nem mate?

Ja mam postaveny vlastni system s 3x3 TB 3,5" a jednim systemovym 2,5" diskem, Gigabyte H77N-WIFI a Core i3-3220T a spotrebu jsem tomu radsi nemeril. Vykon a spotreba toho Ivy Bridge Celeronu muze byt dost zajimava.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když v posledních dvou generacích začal Intel některé procesory z atomové linie označovat jako Celeron a Pentium, tak ta architektura se o moc nezlepšila a per core výkon je v nejlepších případech lehce nad polovinou toho Celeronu 1037U (Ivy Bridge @ 1,8 GHz). Bohužel do všech novějších desek s vestavěným procesorem výrobci dávají už jenom Atomy.

 

Mám v té sestavě jeden 2TB WD Red disk a 4 GB RAMky. Mám to strčené ve skříňce s UPC modemem Ubee, Wifi routerem Edimax BR6675ND (použitým jen jako AP) a DECT základnou Gigaset A510 IP. Měřil jsem celkovou spotřebu wattmetrem z Lidlu a za 24h naměřil necelou 1 kWh, takže spotřeba toho celého je cca 40 W, tedy pokud ten wattmetr je k něčemu, podle návodu má přesnost +/- 5 %, +/- 10 VA.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...