Přejít na obsah

Špatný signál ve druhém pokoji


Návštěvník davson

Doporučené příspěvky

Návštěvník davson

Mám jen notebook, který přenáším z pokoje do pokoje. Tam kde mám Wifimodem je to dobrý, ale v druhém pokoji se sníží rychlost na polovinu a někdy nemám signál.

Ztratí se připojení. V UPC mně doporučily toto :

Na základě našeho telefonického hovoru zasílám informace ke změně wifi kanálu ve Vašem modemu.

V tomto případě se s největší pravděpodobností jedná o sdílení vysílacího kanálu Vaší WiFi s WiFi sítěmi ve Vašem okolí. Doporučuji signál prověřit a následně přenastavit na nejméně vytížený vysílací kanál podle následujícího postupu.

Nejprve si stáhněte do Vašeho počítače program pro kontrolu vytíženosti jednotlivých WiFi kanálů, např WIFI-scanner:

http://www.slunecnice.cz/sw/wi-fi-scanner/

Tímto programem zjistíte který vysílací kanál není ve vašem bytě vytížen (1-13 , nedoporučuji 1,11 ani 13)

Následně přenastavte na nejméně vytížený vysílací kanál, podle následujícího postupu:

1. Připojte koncové zařízení (laptop, desktop) kabelem k modemu

2. Do adresního řádku internetového prohlížeče zadejte IP adresu modemu - 192.168.0.1

3. Zobrazí se stránka s výběrem jazyka, kde je třeba změnit položku "Country" na "Česko", položku "Language" na "Čeština" a následně potvrdit tlačítkem "Next"

4. Dále se Vám zobrazí stránka, kde vyplníte uživatelské jméno a heslo ve tvaru admin/admin a stisknete tlačítko "PŘIHLÁSIT"

5. Po přihlášení vyberte volbu "BEZDRÁT"

6. U položky "Kanál", zvolte nejméně vytížený kanál (nejvhodnější kanál zjistíte například pomocí programu WiFi Scanner)

7. Poté změnu kanálu potvrďte stisknutím tlačítka "Uložit"

 

Mám problém, že v tom Wifi scaneru nevím podle čeho poznat, který kanál je nejméně vytížený.

Jsou tam sloupce :

signal strength v jednotkách dBm

signal quality v procentech

chanell - kde jsou čísla kanálů

achievable rate - v Mbps

 

Mé připojení ukazuje :

signal strength - 28 dBm

signal quality 99 %

chanell - 1

achievable rate - 144,4 Mbps

 

Omlouvám se, že je to tak dlouhé, ale jsem laik a nevěděl jsem jak problém ve zkratce popsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Popis řešení problému od UPC je dobrý, jen bych doporučil jiný program ke kontrole síly signálu a obsazenosti kanálů v okolí, např. Acrylic WiFi. (Podle obrázku ten doporučovaný asi "neumí" přehledně zobrazit kanály). Ve spodní části Acrylic WiFi, na záložce Signal Strength uvidíš sílu signálu svého notebooku a dalších zařízení v sousedství, na záložce 2.4 GHz AP's Channels pak obsazení jednotlivých kanálů v okolí. Vyber nejméně obsazený a nastav dle návodu UPC...

image.php?album_id=25&image_id=413

 

Nebo si stáhni nějakou podobnou aplikaci do svého mobilu...

image.php?album_id=25&image_id=381

 

PS Omlouvám se, poslední free verze Acrylic zobrazuje jen Sílu signálu, další záložky nemá. Nicméně umožňuje třídit podle parametrů (třeba Kanál) poklepem na záhlaví položky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davson

Nevidím, že by někdo v okolí využíval kanál č. 3 a 10. Tak si mám vybrat jeden z nich ?

Co to znamená, když někteří sousedi využívají 2 kanály a ve sloupci chanell width mají místo 20 MHz uvedeno 40 MHz ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davson

Tak jsem změnil kanál na neobsazené č. 3. Původně tam bylo nastaveno automaticky a měl jsem kanál č.1.

 

V pokoji kde je modem, tak je :

signal strength - 25 dBm

signal quality 99 %

achievable rate - 144,4 Mbps

 

V druhém pokoji jen :

signal strength - 60 dBm

signal quality 80 %

achievable rate - 57 Mbps

 

Rychlost dowload v druhém pokoji dokonce klesla z poloviny na čtvrtinu tj. 10,55 Mbps.

To by mně však až tak nevadilo. Každé měření ukáže trochu něco jiného.

Hlavně aby se vůbec neztrácelo připojení, jak se někdy před tím stávalo.

Uvidím co bude dál. Když tak tam můžu vždy vrátit nastavení kanálu na automaticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

To nastavování kanálů má vadu na kráse v tom, že nějaký soused může mít automatický přepínání kanálů u svý WiFi a za pár hodin seš na tom stejně. Lepším řešením je další WiFi v pokoji, kde je mizernej signál. Stačí k tomu Access Point.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže kanály v 2,4 GHz pásmu se překrývají, Wifi zabere 20 MHz, ale mezi kanály je jen 5 MHz, čili provoz na kanálech jejichž rozdíl je menší než 4 se navzájem ruší, tedy existují 4 navzájem se nerušící kanály - 1, 5 , 9 a 13 a při rozumně plánované síti je nejlepší používat tyto, jenže lidi jsou pitomci, routery mají často jako default 6, tak je v tom bordel jaký v tom je.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davson

Ještě jsem chtěl poradit v jedné věci. Při té změně kanálu na :http://192.168.0.1/ jsem zjistil .

 

V záložce upřesnit - brána firewal mám nastavenu slabou ochranu bránou firewall.

Mám tam něco zaškrtnout z těchto možností ? :

- blokovat fragmentované IP pakety

- detekce skenování portů

- detekce přetečení IP

 

Na co by to mělo vliv. Upozorňuji, že má zapnutou bránu firewall ve Windows 10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Detekce skenování portů by mohla vadit třeba v případě, že používáš internetový volání (VoIP) a máš defaultně nastavený port 5060 a špatný zabezpečení. Pak by ti někdo mohl vysosat účet u VoIP providera.

Detekce přetečení IP je u tebe asi o ničem, nemáš pevnou IP a proč by tě někdo atakoval? To stejný u IP paketů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...