Přejít na obsah

Zpomalení internetu - měření rychlosti


Návštěvník skanderborg

Doporučené příspěvky

Návštěvník skanderborg

Nevím, jestli byl můj problém správně pochopen.

Rychlost připojení naměřená doporučeným "speedtest.net" download 70-85 Mbit/sec je +/- OK, ale prakticky je mi to málo platné,

protože vše ostatní mimo měřený server jde velmi pomalu, včetně testů stahování z "mirror.karneval", které mi doporučil Pepe (viz výše).

Problém je v tom, že dříve tomu tak nebylo a hledám příčinu, co se mohlo změnit.

V zaměstnání mám připojení mnohem pomalejší (cca 7 Mbit/sec upload i download) ale prakticky vše včetně stahování je podstatně rychlejší,

ovšem toto připojení není přes UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no asi ten, že garantovaný to je jen v jejich síti.

 

Protoze je to garantovany jen v jejich siti, tak bych nikdy netestoval vuci jejich serveru. Jsou schopni to upravit tak, aby zakaznik vzdy dostal svoji "garantovanou" rychlost a nemohl si stezovat. O realne rychlosti to nic nevypovida.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník skanderborg

Po odmlce zdravím všechny.

V řešení problému zpomaleného internetu došlo k mírnému posunu.

Stručně:

1/ UPC našlo rušení v celém domovním bloku.

Promptně odstranilo, nicméně kromě naměřených lepších hodnot odstupu S/N se prakticky nezměnilo nic.

2/ Měření odezvy na "pingtest.net" dává opakovaně velmi špatné výsledky.

3/ Kontroloval jsem ping přímo na adrese modemu, tedy pouze počítač-modem a výsledek velmi špatný ( průměrně 700 msec ).

4/ Po zavolání na UPC technik provedl kontrolu ping od nich ke mě a výsledek špatný, ztráta dat 30%.

V podezření je modem, ale není to jisté.

 

V pondělí dorazí technik ke mě, ale vzhledem k tomu, že mám modem od UPC koupený a po záruce, rád bych vyloučil variantu, že budu nový platit zbytečně.

Chtěl bych ještě něco vyzkoušet.

 

DOTAZ: Nevíte někdo, jestli modem koupený od UPC a instalovaný u mě doma bude fungovat i na jiné přípojce UPC, nebo je vázán na kokrétní koncový bod?

Jinými slovy, jestli je možné lokalizovat závadu modemu tím způsobem, že si dva účastníci UPC vzájemně vymění modemy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Ano fungovat jinde bude, ale to ostatně v pondělí opačně může provést technik, pokut neajde jinou závadu dodá Vám nový modem u je na vás jestli si další koupíte nebo pronajmete, a pokut s novým modemem bude problém stejní tak ho vrátit a chtějte dále řešit. (jestli koupíte noví mate 14 dni na vraceni - odstoupení od smlouvy prodeje nového modemu)

 

Ale co píšete"

3/ Kontroloval jsem ping přímo na adrese modemu, tedy pouze počítač-modem a výsledek velmi špatný ( průměrně 700 msec ).

tak bych řekl že je problém ve vašem bytě - rozvodě UTP k PC nebo počítači

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník skanderborg

To je možné, ale bod 3/ jsem kontroloval i s jiným počítačem a technik UPC zjistil špatný ping a ztrátu dat i od nich ke mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník skanderborg

A ještě jeden dotaz - pokud bych koupil modem stejného typu z druhé ruky, připojí mi ho UPC (pokud byl původně koupen u nich) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...