Přejít na obsah

Zpomalení internetu - měření rychlosti


Návštěvník skanderborg

Doporučené příspěvky

Návštěvník skanderborg

Zdravím všechny,

mám internetové připojení UPC 100M asi rok, po instalaci vše OK, ale v poslední době (cca 3 měsíce) jsem zazanamenal značné zpomalení.

Testoval jsem opakovaně rychlost připojení mnoha různými "speedmetry", výsledek je v průměru: download cca 2-3M, upload cca 12M.

Test, který doporučuje UPC (speedtest.net), dává opakovaně download cca 70 - 85M, což je OK.

Ovšem před zazanamenaným praktickým zpomalením jsem měl dobré výsledky i ze všech ostatních "speedmetrů".

Mám podezření, že linka na server UPC funguje OK, ale dostat se kamkoliv dál znamená značné zpomalení.

Nemáte někdo podobnou zkušenost?

(Modem je OK, hodnoty odstupu signál/šum cca 39 dB na všech osmi kanálech).

Skanderborg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Speedmetry, aha. A ten váš průměr. Ehm, v jakých je jednotkách? Mb nebo MB ? Bylo by možné na nějaký důvěryhodný speedmeter dát odkaz? Protože né, vždy jsou takové kvality a používá je mnoho lidí a přitom nezvládají to rychlost.

 

Speedtest.cz UPC Brno je ok. Tím pádem Praha Vodafone i další takové budou OK.

// V době psaní tohoto příspěvku Praha - Tmobile pokulhavá. Vodafone jede. Brno UoT taky.

 

Co kdyby jste to radši vyzkoušel v praxi dát něco stáhnout? ať už to má být FTP http://mirror.karneval.cz/pub/ případně Torrent a nebo Webshare..

Pak uvidíte jakou rychlostí se Vám to bude stahovat.

 

A pro jistotu se zeptám měříte to po kabelu?

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník skanderborg

Měřím samozřejmě po kabelu.

To stahování určitě vyzkouším, já bych se na speedmetry vykašlal, ale k těmto testům mě přivedlo zaznamenané praktické zpomalení, vše jede pomaleji, než dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s rychlost.cz to jeden čas vypadalo dost dobře, ale zase se z toho stal generátor náhodnejch čísel a hlavně upload to měří špatně :roll: na další verzi měřáku se snad pracuje, měly by se zkoušet nějaký nový technologie (bez flashe) :)

20154156915.png

 

internetprovsechny taky stojí za pytel, celej test trvá asi 3 sekundy a výsledky sou ještě horší

http://speedmeter.internetprovsechny.cz/mereni/3910591

 

lupa je úplně mimo mísu, blbečkové to museli nějak seříznout nebo totálně pokazit, páč chvíli po spuštění novýho měřáku nebyl problém naměřit 940+/940+ :thumbdown: ani jitter jim to už neměří :roll:

lupa.png

 

radiokomunikace mají měřák sice hezkej, ale taky žádná sláva

radiokomunikace.png

 

a to se všechny ty výsledky ještě celkem zásadně lišej v rámci různejch prohlížečů :puker:

z toho taky vyplývá, že když ani teď v noci to neni schopný naměřit gigabit, tak přes den ve větší zátěži to může bejt ještě řádově horší :| tudíž na žádnej z těch měřáků se nedá spoléhat

 

jedinej dlouhodobě osvědčenej měřák je na speedtest.net, ale je třeba mít vyhlídnutý kvalitní servery 8)

dlouhodobě nejstabilnější výsledky podává isp alliance v praze :thumleft:

4757031881.png

 

wifcom v benešově

4757040433.png

 

jon v kolíně

4757042288.png

 

gsnet v mladý boleslavi

4757045840.png

 

internet pb v příbrami

4757049695.png

 

humlnet v trutnově

4757052355.png

 

a celá řada dalších :) spolu s nima byl super i měřák od cesnetu, taky postavenej na speedtestu od ookla, ale ten aktuálně nějak nefunguje :(

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si udělal takové udělátko co mi měří každých deset minut rychlost na speedtestu (proti UPC serveru na který doporučují měřit)

je to dostupné na

http://kuchy.eu/graf/ 

je tam docela vidět jak rychlost v zátěži (večerních hodinách) klesá, a pak je tam často

pokles ve tři hodiny ráno (asi nějaká údržba).

 

Hlavně, ale je vidět že průměr docela sedí i když občas se stane, že mají problémy a průměrná rychlost na několik dní klesne.

 

Jen ta odezva (ping) nic moc :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaky ma smysl testovat rychlost proti serverum v CR, a navic jeste proti serverum u stejneho poskytovatele. Vzdy si vybiram nejake blizsi mesto v zahranici (napr Brno - Viden) a jineho poskytovatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...