Přejít na obsah

samoinstalace / instalace technikem


Návštěvník Willian

Doporučené příspěvky

Návštěvník Willian

Zdravím,

 

mám v plánu si pořídit internet od UPC, ale nevím jak si představit tu instalaci. Co všechno udělá technik když si nezaplatím těch 404,- za instalaci ?

Pořešil by aspoň tu kabeláž v bytě od datové zásuvky k modemu nebo to už je placené ?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Zprovozní ti zásuvku (pokud tam žádná není nebo je neaktivní) a dá do ruky krabici s modemem. Nějakej metrovej káblík od zásuvky k modemu z něho snad taky půjde vymáčknout, ale že by ti tahal rozvody někde po bytě, to asi těžko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zásuvku už doma měl, přijeli dva technici, jeden se hrabal v domě v rozvodech, druhej mi zapojil modem do PC a nastavoval v PC přístup na internet. Když jsem mu řekl, že ještě nevím, kde přesně PC budu mít, tak mi odmotal asi 15 metrů koaxiálu, aby to dosáhlo kamkoli v bytě. Já jsem si pak kabel dal sám, jak jsem chtěl.

  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

mám v plánu si pořídit internet od UPC, ale nevím jak si představit tu instalaci. Co všechno udělá technik když si nezaplatím těch 404,- za instalaci ?

Pořešil by aspoň tu kabeláž v bytě od datové zásuvky k modemu nebo to už je placené ?

 

Díky

V rámci instalace technikem provede technik zapojení zařízení. Tzn. Od zásuvky do modemu, z něj do PC a nastavení jednoho PC. Více PC a nějaké větší budování rozvodů po bytě UPC neprovádí, na to je nutné se dohodnout s někým jiným, ideálně s tou firmou, která bude u Vás provádět zapojení služeb. Dá se při objednávce uvést, co všechno by jste si představoval, aby to tam na UPC mohli technikovi napsat a ten se na to mohl připravit. Po příjezdu technik může udělat konzultaci a hrubou kalkulaci a máte možnost říci, zda chcete, či nechcete.

 

V případě samoinstalace technik jen předá dokumenty a samoinstalační balíček, zkontroluje zásuvku a signál v ní a odjíždí.

 

Při asistované instalaci technik může udělat kabely na míru (běžných délek, např. 20m určitě není běžná délka) oproti samoinstalaci, kdy si člověk prostě vytáhne hotový kabel z igelitky a je jeho problém, zda je moc dlouhý či krátký.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník veverci69ka

U nas teda technik vymenil zasuvku za novou a natahl kabel na misto kde jsem rekl, ze bude modem, ale jednalo se jen o cca 5m dirou ve zdi do dalsiho pokoje, ktera uz tam byla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...