Přejít na obsah

Karneval Speedtest


Návštěvník Cosby

Doporučené příspěvky

Technologie DOCSIS 1.1, kterou momentalne Karneval pouziva muze dosahnout (podle nastaveni) maximalni tychlost zhruba 56/10 Mbit, DOCSIS 2.0 pak 56/30 Mbit a tahle rychlost je navic sdilena nekolika stovkami uzivatelu , takze je jasne ze nelze zrychlovat donekonecna, zvlaste upload.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to rozhodne jedno neni.... technologii je proste dano, kolik ma maximum UP a kolik DOWN.... Jasny, 500Kbps neni maximum, nicmene nejvyssi mozny upload je nizsi nez download.

 

Abys mohl přenést na určité frekvenci data z jednoho směru do druhého, tak vzhledem k útlumům sítě potřebuješ vysílač o určítém výkonu, síť Karneval nakoupila levnější vysílače výkonější pro směr ke koncovým zákazníkům, tedy máme download rychlejší. To potom samo sebou přináší problém s rychlostí upload - máme nižší. Technologicky je úplně jedno jaký směr bude silnější.... Klidně bych si za symetrii zaplatil víc, záleží na marketingu a ochotě Karnevalu investovat.

 

PS: 100%, tedy bez plýtvání využiješ síť jen při symetrii, ale chápu že většině lidí stačí jen směr download.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

síť Karneval nakoupila levnější vysílače výkonější pro směr ke koncovým zákazníkům, tedy máme download rychlejší

To je naprosta blbost.

Precti si clany na ktere odkazuzuju zde a budes mit jasno: http://www.karnevalzone.cz/viewtopic.php?t=40&start=40

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tarif Turbo 2000 (uz asi 5000 ;) ), ale mam podle karnevalu rychlost temer 19Mbit, asi vazne testujou ty rychlosti okolo 30Mbit

jo a jsem z okraje Prahy, konkretne Dablice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

síť Karneval nakoupila levnější vysílače výkonější pro směr ke koncovým zákazníkům, tedy máme download rychlejší

To je naprosta blbost.

Precti si clany na ktere odkazuzuju zde a budes mit jasno: http://www.karnevalzone.cz/viewtopic.php?t=40&start=40

 

Je ti doufám jasný, že ty frekvence a v našem případě hlavně šířka pásma jsou ovlivněny zařízením, které použiješ. A že když použiješ poloviční šířku pásma po upstream, tak potřebuješ taky poloviční výkon. :-) Lihel má pravdu, Karneval nakoupil levnéj zařízení.. O tom vůbec neštuduj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technologie DOCSIS 1.1, kterou momentalne Karneval pouziva muze dosahnout (podle nastaveni) maximalni tychlost zhruba 56/10 Mbit, DOCSIS 2.0 pak 56/30 Mbit a tahle rychlost je navic sdilena nekolika stovkami uzivatelu , takze je jasne ze nelze zrychlovat donekonecna, zvlaste upload.

 

Nepleť pojmy je velký rozdíl mezi slovem technologie, zařízení a standart. DOCSIS 1.1 je samozřejmě standart a ne technologie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema

Potvrziji že i u mě se rychlost zvýšila. Měl jsem překročený limit a od rána mám zase "nabito".

Mám TURBO 250 a jede to podle speedtestu 800/100.

Ping na seznam prumerne 18ms

Lokalita Bohosudov na teplicku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...