Přejít na obsah

Jak rozchodit dva routery na jedné lince?


Návštěvník schneefall

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA

Moc tě toho v tom softwarovým řešení pro osobní dopravu nenaučili, protože jinak bys věděl, že naprostá většina routerů do režimu switch vůbec přepnout nejde. A dost pochybuju, že by měl dotyčnej nějakej managementovatelnej router, kde to lze udělat. Navíc původní router bys možná do odpadu vyhodil ty, já bych ho spíš prodal nebo schoval jako náhradní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Velká část routerů funguje jako switch, pokud se přívodní kabel nestrčí do zdířky WAN, ale LAN (jak už psal sebior).

 

EDIT: Popis jak to funguje je například zde:http://it.cestuji.info/wifi-router-jako-access-point.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Router se dá použít jako switch když se nezapojí WAN port a vypne DHCP server. sám to tak používám, protože samostatná wifi APčka se switchem se prakticky neprodávají. Jenže routery mají většinou 4 LAN porty a zde jich je potřeba 5. Pokud ten router nemá 5 LAN portů, tak je potřeba koupit switch a když už se bude kupovat, tak bych koupil gigabitový a aspoň osmiportový ať je rezerva.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Velká část routerů funguje jako switch, pokud se přívodní kabel nestrčí do zdířky WAN, ale LAN (jak už psal sebior).

 

EDIT: Popis jak to funguje je například zde:http://it.cestuji.info/wifi-router-jako-access-point.php

To víme, ale stačí se podívat na obrázek nahoře a je hned jasný, proč to takhle udělat nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Prosím, vysvětlete mi, proč to na základě pohledu na obrázek, není možné.

 

EDIT: nehledě na to, že já reagoval na vaše tvrzení, že většinu routerů nelze použít jako switch. K problému uživatele jsem se nevyjadřoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Moje tvrzení bylo, že většinu routerů nelze přepnout do režimu switch, což je taky pravda. A jestli z toho horního obrázku někdo nepozná, proč nejde jenom tak dát kabel z WAN do LAN, tak by se snad ani neměl k daný problematice vyjadřovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby
Moje tvrzení bylo, že většinu routerů nelze přepnout do režimu switch, což je taky pravda. A jestli z toho horního obrázku někdo nepozná, proč nejde jenom tak dát kabel z WAN do LAN, tak by se snad ani neměl k daný problematice vyjadřovat.

 

Požádal jsem o vysvětlení, proč to nejde. Ovšem vy jste odpověděl velmi nezdvořile. Děkuji za Vaši "odpověď".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Už na to odpověděl xtonda » pát, 24.4.2015, 13:03 a snad není úplně nutný to psát furt dokola. I když asi je, jak vidím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...