Přejít na obsah

HD DVR Mediabox - problémy s 5GHz wifi


Návštěvník Budulman

Doporučené příspěvky

Návštěvník Budulman

Dolfíku, díky za hodnotné a přínosné komentáře 😉

Podle tvé logiky funguješ na úplně stejném principu jako my všichni a jenom tvoje pravda je ta správná, což dáváš dost najevo 😉 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Velmi zjednodušeně, po restartu modem skenuje celé pásmo počínaje nejvyšší frekvencí, na nejbližší vhodnou, zpravidla nižší, frekvenci se pak připojí.
Pokud modem zachytí nějakou poruchu, zpravidla signál radaru, pokračuje ve skenování (spustí DFS sekvenci) a připojí se na nejblíže vhodnou, zpravidla opět nižší, frekvenci. Pokud se v oblasti podobné signály vyskytují častěji, pak postupně dokopou všechny DOCSIS 3 modemy v dosahu (v daném segmentu kabelové sítě) na ty spodní kmitočty (CH36), kde je pak poněkud těsno.... (Vlastní zkušenost a v nemalé míře i posty od quadra2020.)

Zatím jsem se nedočetl, zda také sleduješ zaplnění pásma, na které kanály se připojuješ. Tipuju, že popsaná situace může být jednou (z mnoha) příčin tvého problému. Pokud snad ano, nejspíš si výměnou mediaboxu nepomůžeš.  Velmi doporučuju sledovat, na které kanály, resp. do kterého 5GHz pásma se připojuješ a především, jak se spojení s časem přesouvá do nižších pásem (mám pocit, že v posledních týdnech se mírně upgradují meteoradary) 
Desktopové skenery jsou oproti těm mobilním (android) vhodnější, zobrazují spojené kanály. Já používám Acrylic WiFi, plně vyhoví i free edice Home.

 

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Budulman V tomto případě je moje pravda skutečně ta správná, protože při připojení kabelem bys neřešil výpadky, zatímco při připojení přes WiFi - což je zase tvoje pravda - je řešíš :D Mimochodem za tu dobu, co se zde diskutuje, by ty 3 průrazy a 15m lišt i s natažením kabelu bylo dávno hotovo :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TV by tím jistě vyřešil, ale co zbylá zařízení, která jmenuje v prvním dlouhém příspěvku?

"Problém je, že bohužel ani jedno z pěti zařízení, která se na 5GHz pokouším provozovat prostě provozovat nejde... (iPhone SE 2020, Android telefon Xiaomi, PC Lenovo s Windows, TV Samsung, Android set top box)"

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Zítra to přijedou vyměnit a uvidí se.

A ne, nemíním nic vrtat, do doby před cca měsícem vše fungovalo... Roky... Tak nevím, proč by to fungovat nemělo dál...

Všude tahat kabely je prostě nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Vypadá to nějak takhle, moje 5GHz je ta modrá třetí odspodu a 2,4GHz je ta poslední růžová.

5GHz kanály nejsou společné s jinou 5GHz sítí, 2,4GHz (kanál 6) je společný s jendou cizí sítí.

Sedím momentálně při měření s notebookem 4 metry s přímým dohledem na stb.

image.thumb.png.e88e1e7a45e5d16206277cb3f5d6c37e.png

 

No a tohle je pak na druhé straně bytu, kde už 2,4GHz dost lítá (cca 7m přes jednu zeď a s obrovským nárůstem wifin z protějšího paneláku) a 5GHz (žlutá) je stále relativně stabilní (dokonce je na tom o kus líp než když jsem blíž), protože tu neruší téměř nic... pokud teda ta zařízení v různých intervalech nevykopne, nebo občas nebývá moje 5GHz vůbec vidět a tudíž se k ní nejde připojit.

image.thumb.png.7864ae3fcbbd02235cdeb54c2814271f.png

Takže bych spíš očekával problémy s 2,4GHz, které jsem taky v té místnosti, kde jsem tu jednu telku tou zpropadenou wifinou připojil (spodní obrázek plus jedna zeď navíc) a nevyužil služeb kabelu, nafasoval.

5GHz tam nebyl nejmenší problém a asi je i vidět proč, ta má cestu vlastně krásně umetenou 🙂

A teď už se jen modlit, aby se vyřešilo to, proč to celé řeším... věčné odpojování a častou neviditelnost 5GHz wifi.

Jestli to nepomůže, asi to fakt budu muset nakonec řešit nějakým externím routerem, což se mi upřímně kupovat nechce, nebo počkat na nové zařízení, které zmiňoval Marek.

Dnes mi do telefonu řekli, že zatím vůbec netuší, kdy to bude a přivezou zase stejný HD DVR Horizon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Zapni si Rozšířený mód ! Vpravo nahoře Menu > Advanced Mode :ON a pak přepni na síť,  s kterou máš problém (5 GHz) a pak sleduj
Barvičky lze měnit, ale: Default zeleně zvýrazněný řádek AP je ten, ke kterému jsi připojen, poklepem na jiný AP jej zvýrazníš v grafy. Sleduj, jak dlouho po resetu vydržíš na CH104 a kam až se dostaneš po několika dnech
Poklepem na záhlaví sloupce RSSI setřiď podle síly signálu 

atd, atd

PS Povšimněte si položky Network Security s pouze dvěma hvězdičkami. Dost užitečná položka při nastavování.

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Tak a je po 5GHz, úplně zmizela a nejde ji vůbec najít... (ta Hidden to není, tu tady vysílá někdo okolo)

Před cca hodinou vykopla na minutu všechna připojená zařízení a pak hoďku jela... Teď už nejede vůbec...

image.thumb.png.2aebea37056515215312f863dc417bc9.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...