Přejít na obsah

HD DVR Mediabox - problémy s 5GHz wifi


Návštěvník Budulman

Doporučené příspěvky

Návštěvník Budulman
před 10 hodinami, Tube napsal:

Coz jsou veci, ktere jsou proti fyzice. 2,4 GHz ma. Ve vetsi vzdalenosti za stenou, stenami lepsi signal nez 5 GHz. A pokud neni 2,4 GHz stabilni, kouknul bych se na obsazenost kanalu a pripadne bych rucme nastavil 1, 6, nebo 11

A i tak jsem s tímhle zařízením měl zkušenost úplně opačnou. Ve vzdálenějším pokoji byl signál z 5GHz vždycky silnější a stabilní. Třeba TV Samsung v té místnosti nebyla na 2,4GHz schopná přehrávat přes Plex v 1080p naprosto nic, vše se pořád sekalo a dočítalo, signál byl slabší. Po přepnutí na 5GHz ukazovala silnější signál a vše běželo bez problémů.

 

To samé notebook.

homberg:

Ano, to je řešení, ale takové to řešení něčeho, co má samo o sobě fungovat bez mé další investice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 11 hodinami, Tube napsal:

Coz jsou veci, ktere jsou proti fyzice

For je v tom, ze fyzika nebere v uvahu zaruseni od sousedu.
Ve finale je pak zcela bezne, ze 2,4 GHz wifi ma ve vetsi vzdalenosti horsi signal nez 5 Ghz.

To naladeni na konkretni kanal je zase hezka teorie, ale v praxi kulha - na jedne strane bytu je zasvinena jedna pulka pasma od sousedu z jedne strany ulice a na druhe strane bytu zase ta druha pulka od jinych sousedu... a ses v prdeli. Presne tak to vypada u nas na 2,4 Ghz... a na 5 Ghz temer vymeteno, cisto.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman
před 6 hodinami, tomus napsal:

Pro příště doporučuji kontaktovat UPC rovnou telefonicky, řešit takový problém přes email jak sám vidíš není vůbec praktické.

Každý preferuje jiný způsob komunikace, já radši problém v klidu popíšu v emailu.

Nevidím v tom extra rozdíl a pořád to nevysvětluje to, že na podpoře nečtou co zákazník píše, nebo odpovídají úplně z cesty naprosté nesmysly.

Nejradši bych se na to opravdu už upřímně vykašlal a šel jinam, každopádně tomu možná dám poslední šanci, počkám (netuším jak dlouho) na jiný set top box a nejspíš budou dávat zvlášť router k internetu. Kdyby to Marek-26 nezmínil, už bych měl rozhodnuto.

před 3 minutami, Evzen napsal:

For je v tom, ze fyzika nebere v uvahu zaruseni od sousedu.
Ve finale je pak zcela bezne, ze 2,4 GHz wifi ma ve vetsi vzdalenosti horsi signal nez 5 Ghz.

To naladeni na konkretni kanal je zase hezka teorie, ale v praxi kulha - na jedne strane bytu je zasvinena jedna pulka pasma od sousedu z jedne strany ulice a na druhe strane bytu zase ta druha pulka od jinych sousedu... a ses v prdeli. Presne tak to vypada u nas na 2,4 Ghz... a na 5 Ghz temer vymeteno, cisto.

Díky za tohle, protože teorie je opravdu strašně krásná věc, ale praxe je úplně o něčm jiném

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se obavam, ze sila signalu i v zarusenem, bude vzdy vetsi - to je ta fyzika. Ostatni WiFi budou mit vliv hlavne na stabilitu, nebo na to, ze se s danou wifi vubec nespoji. To by spise ukazovalo na nejakou HW chybu, ze 2,4 GHz nebezi na vykon.

Sam jsem v panelaku a vidim v okoli asi 20 siti na 2,4 GHz a i v poslednim pokoji, nejdal od routeru, mam nejaky signal a to jdu pres 3 - 4 panelove zdi. I na tehle oslabene wifi mi beha Netflix ve 4K a je stabilni.

Urcite se najde volnejsi kanal, netvrdim ze to bude uplne ciste, ale najde se takovy, ktery je pouzitelnejsi nez jine. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Protože prostě nebudu přes tři panelové zdi táhnout 15m kabelu, lištovat a dělat podobné kraviny, pokud existuje bezdrátová technologie, která to zvládne (má zvládnout)

Na 4k TV v obýváku mám RJ45, v ostatních místnostech, kde 4k není to opravdu není potřeba a je to totální blbost.

Pane dezorientovaný 😉

Upraveno uživatelem Budulman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Jak čtu, že někdo TV připojuje přes WiFi (přičemž každá TV má i RJ45), tak je zcela jasné, že dotyčný je zcela dezorientovaný v dané problematice...

Kdyz mate Xiaomi TV Box, tak nemate RJ45 Koncovku. Bylo to reseni, jak k druhe starsi TV, ktera stale funguje dodat zpet smart funkce, kdyz je LG prestalo podporovat. A nikde jsem nepsal ze pripojuji TV, to je jen ciste vase konspirace. 

A po pravde jsem s tim boxem nemel na WiFi zaden problém a to tam je tretim rokem. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ten post také nesměřoval na tebe. Než jsem ho ale dopsal a odeslal, tak jsi totéž udělal ty o chvíli dřív, takže to sice může vypadat, že byl určený tobě, ale nebyl :)

Ano, pokud nějaké zařízení nemá RJ45 (což považuji za krám, ale kdo chce kam, pomozme mu tam), tak je bezdrát jediné řešení. Někdy lze vyřešit i síťovou kartou do USB, která RJ45 má.

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...