Přejít na obsah

HD DVR Mediabox - problémy s 5GHz wifi


Návštěvník Budulman

Doporučené příspěvky

Návštěvník Budulman

To je právě to... Ještě měsíc nazpět bylo vše, co se sítě a wifi týká, bez problémů a nic z toho, co to dělá teď, to nikdy nedělalo.
Jsem na homeoffice už od března a poslední měsíc mi z toho tečou nervy, protože když se potřebuju na hodinu zavřít do zadního pokoje a nejde to jak má, je to fakt jen k naštvání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem docela zvědavý jestli ti přivezou opět HD DVR mediabox, protože tyhle boxy už se nově neinstalují a v podstatě jsou jenom na dožití, každopádně dřív nebo později o něj tak jako tak přijdeš, dostaneš klasický modem Compal a k němu Vodafone box, který už nyní pronajímá Vodafone, pro klienty mimo síť UPC, zatím běží na IPTV, až bude dostupný i na sítí UPC poběží přes DVB-C.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Včera jsem se na to slečny co volala přímo zeptal a říkala, že přivezou HD DVR Mediabox a když jsem se jí zeptal, že by se tyhle cihly měly měnit a jestli to nechtějí udělat rovnou, řekla, že zatím jiné nemají a že ty výměny sice budou, ale nemá informaci vůbec kdy.

před 13 hodinami, Tube napsal:

Ciste nahodou, neznam do detailu HD Mediabox, neni nejaka zminka v logu, co se stalo? 

Bojím se, že tahle cihla nic takového nemá, aspoň v menu webapp pro síť jsem nic nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Tak... jsem po výměně stb HD DVR Mediaboxu a hned je znát změna minimálně u 2,4GHz.

Splašená wifi 2,4GHz ve vedlejší místnosti najednou běží v podstatě stabilně bez jakýchkoliv 10ti vteřinových výpadků jako to dělala předtím.

image.thumb.png.86b3a61aa6f053ab37200cd7767bb2fa.png

Budu to muset delší dobu teď sledovat, ale bojím se, že ta síťová část tohoto stb je tak naho*no, že to stejně bude na modlení na výměnu za normální router, nebo router za stb...

I technik co tu byl říkal, že se diví, že tenhle stb od začátku reklamuju teprve popré, že drtivá většina byla měněná u většiny zákazníků už minimálně jednou a že ta síťová část tohodle zařízení všeobecně "stojí za to".

No a po 20ti minutách provozu stb na férovku tentokrát odpojil obě wifi, jak 2,4GHz, tak 5GHZ. (prostě přestal vysílat a pak zase začal...2,4GHz skoro hned, 5GHz o kus později)

image.thumb.png.fece703b71b4d0775e7c41e06f562099.png

Teď to budu spíš hlavně sledovat, TV část settopboxu po přeregistraci ještě neběží, tak tomu dám nějakej čas a uvidím v průběhu dní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Tak zatím to vypadá po dalších skoro dvou hodinách dobře, ani jedna z obou wifi nevypadla ani jednou (po jednom restartu stb kvůli obnově tv kanálů), obě jedou stabilně, 2,4GHz navíc přestala v okolních místnostech tak hrozně kolísat, jako kolísala předtím.

Snad to teda nezakřiknu a už to tak zůstane 🙂

před 13 minutami, Retiree napsal:

Zajímavý poznatek - nový hw stejného typu, tedy jiná MAC a přesto stejné SSID...
Jak je to v té db UPC/VF navedeno ?

SSID jsem si přenastavil podle původních, abych nemusel na všech zařízeních všechno znova nastavovat... to je to kouzlo 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Očekával jsem, že máš defaultní SSID a logicky i defaultní heslo. Zklamal jsi mě 😊 

Nicméně, z mnoha důvodů bývá vhodné používat odlišné identifikátory pro každou z obou sítí...
Pokud mohu soudit z ořezaných screenshotů, nemáš příliš velkou konkurenci ve svém wi-fi okolí ( APs s úrovní signálu nad  -70 dBm). Užívej si alespoň pár týdnů pohody..., povšimni si, jak je rozděleno pásmo 5GHz na subpásma - v těch vyšších pracují (meteo)radary..., sleduj, na kterých kanálech modem mediaboxu pracuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Tak ona každá má SSID jiné, jedna začíná UPC2* a druhá UPC5*, takže jsou (aspoň pro mě) na první dobrou odlišitelné dostatečně 🙂

A ano, naštěstí není v okolí žádná dostatečně silná, respektive hodně silných wi-fin, které by mohly něco bezprostředně zarušit.

Jinak ta změna na původní SSID je pro mě čistě praktická. Takhle to změním jen u sebe na jednom jediném místě v boxu a nebudu to muset měnit na všem kde to běželo předtím.

Jasně, je to o obejití tří notebooků, jedné televize, Android settop boxu a dvou telefonů, ale navíc pro mě dostačující "nenutnost" při další návštěvě rodiny a jiných známých, kteří po mě ihned po příchodu chtějí "heslo na wi-fi", znova jim wi-fi taky nastavovat, když už to tam jednou mají a tím pádem půjdou taky automaticky.

Je to prkotina, ale nechám si ji jednoduchým "zásahem" ujít 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...