Přejít na obsah

Lepší repro k TV - jak propojit? :-)


Trabi

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

jsem laik a chtěl bych si koupit nějaké lepší repro k TV, protože jsem trošku audiofil a zvuk linoucí se z TV je hroznej. Mam STB TechniSat K2 a Plazma TV. Ta TV je z r. 2010 - LG. Jde mi o to, jak správně napojit repro (chci jen nějaké 2.0 malé bedny). Propojit to mám přímo do televize, nebo do STB? Nechci kupovat drahé Soundbary a takové věci, stačí malé repráčky....díky moc

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Tady si v sekci Internet, proč sem cpeš kraviny, které nesouvisí nejen s Internetem od UPC, ale ani s jinými službami od UPC?

2. Pokud si tak trochu audiofil, tak předpokládám máš nějaký audiosystém, takže píchni zvukový výstup z TV/STB do linkového vstupu audiosystému, tak sem to dělal, když sem měl TV s mizerným repro, současná už je ucházející, tak to takto složitě neřeším.

3. Pokud snad systém nemáš, tak budeš potřebovat i zesilovač, protože zesílený výstup na repro není obvyklou výbavou TV.

4. Pokud jde o to co konkrétně koupit, tak s daleko větší pravděpodobností dostaneš relevantní odpověď na specializovaném AV fóru jako třeba zde: http://forum.avmania.e15.cz/

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktivní repro znamená, že mají zesilovač zabudovaný v sobě, tedy logicky další už nepotřebuješ. Ovšem mluvit o audiofilství u těchto produktů asi moc nejde, na druhou stranu to může být stále řádově lepší než když se repráky v TV tak úplně nepovedly.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když koupíš aktivní, tak je připoj přes RCA (Cinch) výstupy zvuku - červený a bílý. Pokud je vedle nich i žlutý, tak to není výstup ale vstup pro další video nebo audio zařízení, tak tam to nepůjde. Můžeš to připojit i přes sluchátkový výstup z TV, ale tam by mohl být problém se zkreslením zvuku, naopak by bylo výhodou, že je možné i nadále řídit hlasitost DO od TV. Další možností, jak dostat zvuk z TV je i SCART, na kterém jsou (většinou) zapojeny i výstupní kontakty pro zvuk. K poslední otázce STB nebo TV? To je v podstatě jedno.

Už jsem viděl někde i reproduktory 2.0 s optickým vstupem, ale u 2.0 mi to přijde zbytečné, ale byla by to další možnost připojení.

 

A ještě jedna věc: Až příště budeš psát, vypni si Caps Lock.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...