Přejít na obsah

Wifi 5 Ghz


Návštěvník Garretx

Doporučené příspěvky

Návštěvník Garretx

Zdravím!

 

Potřeboval bych poradit jak na 5 Ghz režim u UPC modemu Technicolor TC 7200. Přes webové rozhraní - bezdrát - 5 Ghz - radio přepnu položku ze zakázáno na povolit. Bohužel se ale daná wifi síť na přístrojích (notebook podprující 5 GHz, tablet Nexus 7 II - taky zvládá 5 Ghz) vůbec nezobrazí a nevím čím to.

 

Díky za případné rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Garretx

Tak byla to moje chyba, ten signal byl na 5 Ghz moc slabej, Myslel jsem že právě 5 Ghz bude mít lepší signál. Jde mi o to že v jednom pokoji mám velmi slabý signál - řešil jsem to tak, že jsem měl v pokoji vlastní wifi, jenže pak UPC vyměnilo modem, dali tam nový technicolor a od té doby mě wifi nejejede.

Měl jsem to tak, že z modemu UPC byl kabelem veden net do pokoje, kde jsem měl Dlink wifi router. Jenže teď prostě není možné se připojit na internet, když to jsem připojen na wifi z dlink - omezené připojení a netuším čím to může být...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5 GHz pásmu je více kanálů a zatím méně uživatelů, takže je tam méně zarušeno a lze dosahovat vyšších rychlostí, nicméně 5 GHz signál hůře prostupuje překážkami a při stejném výkonu vysílače má tedy menší dosah. Zejména kapesní zařízení s malou anténou mohou mít problém i v rámci většího bytu.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Garretx

Ok, chápu, díky za info.

 

A jak tedy postupovat v případě, že:

 

mám od UPC modem Technicolor - z něho vede síťový kabel do vzdáleného pokoje, kde když tento kabel zapojím do notebooku, tak se PC připojí k internetu. Když však tento síťový kabel zapojím do wifi routeru Dlink a připojím se na wifi (její nastavení bylo před výměnou modemu UPC funkční a internet fungoval) z toho routeru, tak mi jak notebook, tak tablet hlásí, že připojení je omezené a nelze se připojit na internet. A nevím čím to je... zkusí někdo poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Starý modem byl předpokládám obyč modem, TC7200 je router, tedy dělá NAT a DHCP server, což se může tlouct s NATem a DHCP na tom Dlinku, řešením by mělo být jeden z nich používat pouze jako AP/bridge, který na tom záleží jak to máš udělané a co od toho chceš.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...