Přejít na obsah

jaký televizor?


Návštěvník Beda

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA

Deklaruje to tuším Datart, ne ElectroWorld. U něho jsem se už vypekl, že na prodejně byla cena o 2 tácy vyšší než na webu.

 

Televizor bych vzal nějakýho Samsunga v plným HD a velikosti 40". Cenově vyjde na 10 táců, programy můžeš třídit v PC a za pár let stejně budeš kupovat něco novějšího (čímž chci říct tolik, že se moc nevyplatí dávat za televizor majlant, je to obyčejná spotřebka na pár let).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Sice vidím jenom bílou obrazovku a nic na ní, ale jestli to fakt deklarujou, tak se museli polepšit. Asi jim docvaklo, že z vyššíma cenama na prodejně kšeft neudělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Beda

dobrý den, tak jsem nakonec koupila toho Sharpa od Electroworldu, hned za dva dny přijeli, vše ok

 

momentálně si hraju s laděním, ale s tím tu nechci otravovat, i když to bylo celkem veselé - bez jakéhokoli zařízení naladil kupu kanálů, z toho některé (mnoho) asi teda kódované (je tam symbol klíče) ... myslela jsem si, že to teda vyřeším připojením set top boxu, který doteď byl (a už zase je) u druhé televize, než vymyslím zda tu kartu nebo jak - ale nějak to přes to vůbec neběželo, resp. naladil nejdřív jen analog (ale že mi trvalo, než jsem zjistila co jsou kanály s devítkou na začátku), napodruhé i další kanály, ale pořád to vypadá, že ten STB tam vůbec není připojený - i když ho vypnu, běží telka stejně

 

je možné, že jiný typ televizoru (ten druhý, původní, je CRT analog) požaduje jiný (nějaký novější) set top box???

 

ten dosavadní STB jsem nevydržela s nervama a zatím ho vrátila do druhého pokoje, ono mi celkem stačej ty nekódovaný programy, jediné co pláču (a hodně pláču) je Animal Planet - ale z principu bych se asi ráda dívala na to, co platím, žejo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tak doufám, že spokojenost vydrží.

Současné běžné televizory jsou schopny přijímat analog, DVB-T a DVB-C, v kabelové síti jsou šířeny všechny tři typy signálu. V analogu (podle lokality) asi 15 stanic, v DVB-T 7 multiplexů (kanálů), cca 25 tv stanic vč. HD. V DVB-C je k dnešnímu dni 22 multiplexů, což představuje 145 tv stanic vč. asi dvou rezerv. Pro příjem kódovaných kanálů z Tvého předplatného samozřejmě potřebuješ CA modul s předplatitelskou (smart) kartou. Samozřejmě musíš mít na tv nastaven příslušný vstup (A, C nebo T).

STB je pro starší CRT i nový tv stejný, pravděpodobně jsi nepoužila vhodný výstup STB a vstup do tv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník radoslavcz

Já bych snad jen doplnil, že set-top-box (STB) se připojuje k TV přes SCART-kabel (případně HDMI) a pro nalezení STB na TV je potřeba televizi přepnout na daný vstup (tedy na SCART nebo HDMI).

Pro plné sledování předplacených kanálů bude i nadále potřeba tyto kanály přepínat jen na STB.

Aby to šlo na TV bez STB, je potřeba do TV vložit dekodovací kartu (CA-Modul).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Beda
STB je pro starší CRT i nový tv stejný, pravděpodobně jsi nepoužila vhodný výstup STB a vstup do tv...

aha, takže by fungovat měl... no, scart má telka jenom jeden, takže tam není co řešit - STB má dva ale u jednoho je napsáno TV (ten jsem použila), u druhého je VCR (což je předpokládám Video Casette Recorder)

 

takže - kabel do STB a telku se STB propojený přes scart-scart... co je špatně?

 

ale já jen na to teď nemám kapacitu asi to budu řešit "výměnou" STB za tem CA modul (a v ložnici si nechám jen analog)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V některých případech se stává, že karta dodaná UPC není televizorem podporována - jde o záměr, aby byl zákazník přinucen si koupit jimi doporučený model konkurenční. Toto samozřejmě vedení UPC nikdy nepřizná :-) ale je několik očitých svědectví, kdy technik to takto podal a rovnou nabídl “vhodný” model konkrétní značky. Nové modely Vámi zakopené značky, stejně jako všechny modely TV Philips 2013 a 2014, mají certifikaci UPC, bohužel české UPC se toho nikterak nedrží a některé regiony nemají potřebné parametry kabelových rozvodů včetně výše popsané praxe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Toto tvrzení bez konkrétních důkazů nemohu přijmout. Technici, kteří řeší problémy přímo u zákazníka bývají obvykle zaměstnanci cizích, místních firem, nejsou zaměstnanci UPC. Problémy, pokud vím a pokud se řešily zde na fóru, byly pouze s nekompatibilitou CA modulů standardu CI plus se staršími typy televizorů, které standard CI+ ještě neznaly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...