Přejít na obsah

jaký televizor?


Návštěvník Beda

Doporučené příspěvky

Návštěvník Beda

dobrý den

 

využívám od UPC služby internet a televize... dosud jsem měla jen starší CRT televizory - mám dva, u jednoho set-top box (Klasik+), na druhém mi běží jen analogové vysílání

 

teď si chci ale koupit "placku" a vím, že s některými televizory je problém s připojením, resp. příjmem programů... například dcera má tuším Panasonic - ten má DVB T i C - ale mají ho připojený přes set top box... není to nějaký "praštěný"?? :?

 

uvažuji teď zrovna o Sharp LC32LD145V --> http://www.electroworld.cz/product/tele ... v-televize

(anebo Sharp LC-32LD135V --> http://www.electroworld.cz/product/tele ... v-televize ... rozdíl nevím jaký je)

 

"pojede" mi tento televizor způsobem - přinesu domů, vybalím, připojím, dívám se na telku ???

 

předem moc děkuji za odpovědi :diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Pojede, ale pouze programy vysílané v DVB-T a nekódované programy DVB-C. Pro sledování všech programů nabídky Klasik bude nutný CA modul s přístupovou kartou nebo set-topbox.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Beda

aha, děkuji za odpověď

 

a zeptám se možná hloupě - NEKÓDOVANÉ programy, to jsou ty mimo erotických a "luxusnějších" typu HBO, AXN a podobné, které asi nechci? nebo kde to zjistím, které jsou/nejsou kódované?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961

Já bych to možná ještě upřesnil : přinesete domů, vybalíte, připojíte set-top-box s nabídkou Klasik, kterou ted máte a díváte. Ten CA modul je nutný jen v případě, že byste nechtěl mít set-top-box.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Beda

aha... no já jsem si právě myslela, že tím že už nebudu mít starý televizor, ale budu mít televizor s tunerem pro kabelové vysílání - tak se set-top boxu "zbavím"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
kde to zjistím, které jsou/nejsou kódované?

 

Seznam programů najdete tady:

download/seznam_muxu.htm

 

Ty kódované mají ve sloupci "Kódování" (čtvrtý sloupec zleva) uveden příznak "$". Ty nekódované jej tam uvedený nemají. Např. všechny slovenské programy jsou kódované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K výběru TV bych poznamenal jen tolik. Mám takovou zkušenost, že kvalita obrazovky je ve stejné cenové kategorii více méně stejná u všech výrobců a možnosti nastavení obrazu natolik dobré, že si každou TV můžete nastavit tak, aby vám obraz seděl.

 

Ale pozor na ovládání, EPG a firmware! To nezměníte/nenastavíte a dokáže to znepříjemňovat život každý den. Mě například strašně irituje, když v EPG přejdu na jiný kanál protože si chci přečíst detailní info o programu, a TV měl na ten kanál automaticky přepne. Nebo když v EPG není živý náhled na vysílání. Nebo když je třídění kanálů příliš pomalé, komplikované a po aktualizaci se vrátí do výchozího (nepoužitelného) nastavení.

 

Záseků v EPG je u všech výrobců tolik, že jediné co mě při výběru nové TV zajímá, je právě jednoduchost, rychlost ovládání a nastavení. Některé nelogičnosti v ovládání jsou totiž při dlouhodobém používání přímo frustrující. Takže na to pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961
aha... no já jsem si právě myslela, že tím že už nebudu mít starý televizor, ale budu mít televizor s tunerem pro kabelové vysílání - tak se set-top boxu "zbavím"

 

tak to jsem to špatně pochopil, pak je to tedy tak, jak píše Katoda, místo set-top-boxu si budete muset pořídit od UPC CA modul (koupit nebo pronajmout ) a ty kodované a nekodované DVB-C Vám již slušně popsal Katoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, děkuji za odpověď

 

a zeptám se možná hloupě - NEKÓDOVANÉ programy, to jsou ty mimo erotických a "luxusnějších" typu HBO, AXN a podobné, které asi nechci? nebo kde to zjistím, které jsou/nejsou kódované?

 

Možná poradím. Otevřete si tento odkaz: http://www.upc.cz/pdf/Frekvencni_prehle ... evizee.pdf. Tam jsou "dolarem" označené kódované TV na jejichž sledování musíte mít setobox nebo CA modul s kartou. Pokud vám stačí nekódované TV nepotřebujete nic. TV však musím mít kabelový tuner (DVB-C) a samozřejmě musíte mít UPC zásuvku. Pokud budete chtít i kódované TV a bez použití setoboxu musí mít TV CI rozhraní, lépe CI+ rozhraní, do kterého se zasune CA modul s kartou, který dodá UPC. CA modul pak lze od UPC zakoupit nebo pronajmout. CA modul je lepší v tom, že není potřeba žádný další přístroj (setobox) a tím i další ovladač. Nezkoumal jsem vámi uváděné TV ale předpokládám, že dnes se už TV bez tuneru DVB-C a CI+ rozhraní neprodávají.

Informace o CA modulu zde: http://www.upc.cz/televize/Prijimaci-za ... /ca_modul/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...