Přejít na obsah

Předčasné vypovězení smlouvy


Návštěvník klarcos

Doporučené příspěvky

Návštěvník klarcos

Dobrý den,

mám internet od UPC, kde se ve smlouvě uvádí, že je na minimální dobu užívání 12 měsíců. Je zde nějaká možnost, jak vypovědět smlouvu dříve (například vypovědět smlouvu už po půl roce a zaplatit nějaký poplatek za předčasné vypovězení)?

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

mám internet od UPC, kde se ve smlouvě uvádí, že je na minimální dobu užívání 12 měsíců. Je zde nějaká možnost, jak vypovědět smlouvu dříve (například vypovědět smlouvu už po půl roce a zaplatit nějaký poplatek za předčasné vypovězení)?

Děkuji.

Záleží jak máte službu postavenou a co máte za slevy. Napište název tarifu a slevu :wink:

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník klarcos
Dobrý den,

mám internet od UPC, kde se ve smlouvě uvádí, že je na minimální dobu užívání 12 měsíců. Je zde nějaká možnost, jak vypovědět smlouvu dříve (například vypovědět smlouvu už po půl roce a zaplatit nějaký poplatek za předčasné vypovězení)?

Děkuji.

Záleží jak máte službu postavenou a co máte za slevy. Napište název tarifu a slevu :wink:

 

Mám internet Fiber Power 120: http://www.upc.cz/internet/fiber-power-120/ - smlouva byla uzavřena v listopadu 2013, první tři měsíce jsem platila 449Kč, nyní platím 629Kč + pronájem modemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže je to již ta věrnostní varianta, doplatíte 200Kč za každý měsíc co jste tu výhodu užívala vlastně neprávem, jelikož nárok na ni máte až po roce užívání služeb v kuse. Když teď pošlete výpověď, výpovědní lhůtu budete mít do konce května. To tedy znamená 6-7 měsíců krát 200Kč.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david3434

Už tady nemůžu poslouchat pořád ty VOP které ma UPC.

Uvědomte si že když dojde ke změně služby za kterou jste službu uzavíral,tak můžete dát výpověd bez jakýchkoliv doplatků a sankcí a žádné VOP na to nemají vliv.

Pokud vám UPC tvrdí opak tak je to samozřejmé,přece vám nebudou vycházet dobrovolně vstříc.

 

To by se ak klidně mohlo stát že si UPC může dělat co chce a vy budete muset zůstat.i kdyby vyřadily třeba 50 programů,protože někdo je u UPC právě pouze kvůli tomuto jednomu programu.

 

Nenechte se balamutit a s klidem se obrate klidně na ČTÚ,kde vám poradí.

I já jsem se sam obrátil kvuli změně telefonního tarifu na kredit 20,protože mi UPC pořad dokola tvrdila že na to má právo dle VOP,a ČTÚ řekl úplně neco jiného a už i UPC prošetřuje a mě poradily postup jak nesouhlasit se změnou a trvat na svém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už tady nemůžu poslouchat pořád ty VOP které ma UPC.

Uvědomte si že když dojde ke změně služby za kterou jste službu uzavíral,tak můžete dát výpověd bez jakýchkoliv doplatků a sankcí a žádné VOP na to nemají vliv.

Pokud vám UPC tvrdí opak tak je to samozřejmé,přece vám nebudou vycházet dobrovolně vstříc.

 

To by se ak klidně mohlo stát že si UPC může dělat co chce a vy budete muset zůstat.i kdyby vyřadily třeba 50 programů,protože někdo je u UPC právě pouze kvůli tomuto jednomu programu.

 

Nenechte se balamutit a s klidem se obrate klidně na ČTÚ,kde vám poradí.

I já jsem se sam obrátil kvuli změně telefonního tarifu na kredit 20,protože mi UPC pořad dokola tvrdila že na to má právo dle VOP,a ČTÚ řekl úplně neco jiného a už i UPC prošetřuje a mě poradily postup jak nesouhlasit se změnou a trvat na svém.

Ve smlouvě nemáte přesno skladbu programů, ani jejich počet.

 

Co se týče změny telefonu, nemusíte na změnu tarifu přistoupit a tím pádem můžete smlouvu ukončit k datu změny, ale to je trošku jiný případ.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david3434

Tak za prvé každý si vybral právě UPC,kvuli jemu vyhovujcí skladbě programů,které viděl na oficialních stránkách UPC,nebo jinde mu byli nabídnuty(Třeba po telefonu).

Už to stačí k tomu že UPC nedodrželo to co od služby očekával zákazník a tedy k vypovězení smlouvy bez pokut a nějakých plateb.

Za druhé nedílnou součástí smlouvy jsou VOP,které ale podle nového Občanského zákoníku nestačí vyvěsit někde na stránkách,ale při pdopisu smlouvy s imi musí bít zákazník seznámen a to to doslova(Musí mu být vše z VOP vysvětleno a je na straně poskytovatele dokázat že to tak udělal,napřiklad telefonickým záznamem,nebo písemným záznamem"Upozornuji na to že dle nového OZ nestačí pouze podpis pod tím že zákazník bere na vědomí VOP).

Takže pokud chctete odejít máte dvě možnosti budto trvat na tom že vás UPC "zlákala",na jejich webu určitým kanálem,který už ale nenabízí(A je jedno z jakého důvodu) a nebo za drhe trvat na tom že jste nebyl seznánem s VOP a na tom základě odstupujete od smlouvy.

 

Co se týče telefonu tak se také mýlíš,mě byla nabídnuta určitá skladba služeb s garancí na 1 rok a ,nabyl jsem nijak upozorněn že se skladba muže měnit a tudíž ja sem přistupil na nabídku UPC.

To že mi UPC dala možnost odstoupit neznamená že nemusí dodržovat své podmínky,které mi dali při uzavírání smlouvy.

Dostatl jsem na můj dotaz k ČTÚ přesný seznam kroku jak mám postupovat,protože UPC postupuje protiprávně a nemuže se odkazovat na jejich VOP.

Ted jsem ve stadiu kdy jsem nejdřív telefonoval na UPC s tím že se změnou nesouhlasím a žádám o zachováni puvodního tarifu,po neuspěchu jsem podal dle včerejšího vyčtování reklamaci na telefonní služby,a po zamítnute rreklamaci,posílám oficialní stížnost(podnět) k ČTÚ.

To je přesný postup který mi napsalo ČTÚ,protože bez mého řesného postupu by nemohli UPC pokutovat a následně UPcnařídit dodržování smlouvy ke mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...