Přejít na obsah

spotreba modemu


Návštěvník zobin

Doporučené příspěvky

Návštěvník zobin

Ahoj, upc ma na vyber mezi 2 modemama bez wifi - ubee, nebo cisco, ale nikde jsem nenasel spotrebu, kterej si vybrat, samozrejme chci ten s nejnizsi. Muj TP link s openwrt zere cca 4W, ale je uplne studenej, kabelove modemy, co jsem videl, svinsky hrejou a trafa taky :scratch: Nemerili jste to nekdo, nebo nemoh by mi to nekdo precist ze stitku, jestli to tam je? :diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modem Ubee EVM 3236 ma na stitku 12V, 1A = ze bere 12W

Router TP-Link co tu mam bere 9V, 0.85A, coz je sice min jak modem, ale na pohmat topí vic.

 

Modem Cisco 3208 bere 15V, 1A = 15W.

http://static.kupindoslike.com/Cisco-EP ... 225313.jpg

 

Rozdil 3W dela cca 135 Kc za rok na spotrebe.

 

Ale je to jen papirovy odhad, lepsi by bylo to zmerit nejakym merakem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Speedy

U napájení mého modemu Cisco EPC3212 jsem změřil spotřebu 8W.

raHs.jpg

 

Edit: Dle orig. příručky má Cisco EPC3212 udávanou spotřebu ~9.6 W

Upraveno uživatelem Speedy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník zobin

Dekuji. Mne nejde jen o to, jestli mam zaplatit 200, nebo 400Kc rocne, ale take kolik co2 zbytecne sezeru na vic :thumleft:

 

Ono jsem stejne zjistil, ze si stejne nemuzu vybrat, pry se musim smirit s tim, co mi prinese technik :thumbdown: Dostal jsem cisco 3208 a zda se, ze jsem dopadl jeste dobre, i kdyz topi hodne. Skoro se mi tem peti wattum nechce verit, ale podle mereni "lepsiho" to vypada, jako ze by to mohla byt pravda.

 

Musim si nejaky takovy digitalni wattmetr poridit. Kde si ho koupil, speedy? Chtelo by to nejakou akci v lidlu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měřič spotřeby z akce v Lidlu za 300 Kč mám a má takové tolerance přesnosti, že pro měření malých příkonů je prakticky k ničemu, od Voltcraftu jsou už celkem solidní (+/- 1 % a +/- 1W v rozsahu 1,5 - 3 000 W) http://www.conrad.cz/meric-spotreby-ele ... 00.k125330 a jestli si zákazník PRE, můžeš si ho zadarmo půjčit http://www.energetickyporadce.cz/cs/por ... h-zarizeni.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz resite Watty, tak si zkuste projit byt a spocitat kolik doma mate zarizeni, ktere permanentne odebiraji el. proud,

casto je jedna o spotrebice, u kterych to na prvni pohled neni patrne, castou jsou totiz jejich napajeci casti (trafo) pod napetim i kdyz to vypada ze jsou vypnuta (reprodukrory k PC, tiskarna, radiomagnetofony, televizory, set-top-boxy),

dneska uz na to smernice EU nastesti dbaji, ale drive se to tolik neresilo a tak soucet takovych sice malych, ale trvalych zroutu uz muze dohromady davat slusnou porci ve spotrebe proudu.

Proto pokud je nepouzivate neustale je dobre je vypinat, treba aspon na noc a v dobe kdy nejste zrovna doma.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...