Přejít na obsah

Mám připojení 5Mb/1Mb a bohatě mi to stačí


Návštěvník vladaron

Doporučené příspěvky

Návštěvník vladaron

Zakládám toto téma k diskuzi o tom, jestli má smysl mít rychlé připojení k internetu.

Já mám download 5Mb per second, a upload 1Mb per second.V počítači mám nainstalovaný program na sledování provozu sítě.

Takže mám pořád informaci o tom kolik dat právě stahuji, a kolik posílám.S internetem úplně normálně pracuji, to jest otvírám

různé stránky, stahuju různé soubory, a to jak programy, tak hudbu i filmy.Občas se dívám na různé internetové televize,

a nastavuji si to největší rozlišení co ty televize nabízejí, například server České televize nabízí 720 pikslů.To samý na Youtube

tam si nastavím HD.A všechno mi jde v pohodě a nikdy nepřekročím download 5Mb. Používám také torrenty a stahuji i velké

soubory, třeba DVD 9 Gb, a totéž i uploaduji, a běžně dosahuji v brzké době ratio přes 1.Za asi tři roky, co mám internet, jsem

již stáhl tolik hudby a filmů, že mám zaplněných asi 10 1Terovejch disků, a stále přikupuju nový, a dneska už nevím co stahovat.

Takže mi řekněte proč bych si měl zavádět rychlejší internet a zbytečně to platit. Teďkonc platím 299Kč měsíčně , a mám v tom internet

5/1, a televizi Kombi klasik, kde mám asi 50 základních programů, a jeden balíček zdarma navíc , napořád.

Takže zkuste mně přesvědčovat abych si platil rychlejší připojení.

Upraveno uživatelem vladaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdy ma jine naroky na rychlost internetu, kdo ma doma jen jeden pocitac, nestahuje velke soubory z rychlych serveru, neposila vetsi mnozstvi fotek, nebo videa treba na youtube, nebo soubory FTP, tak muze byt celkem spokojeny a zrejme byl ani nezaznamenal rozdil mezi 5/1, 30/1 nebo 120/10.

 

A jednotky to je vecna diskuze 1MB = 8 Mb, takze bacha na to.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím důvod tě přesvědčovat k rychlejšímu internetu, když ti ten tvůj vyhovuje. Pro mně je zase vyhovující rychlost 240 Mb/s. Rád se kouknu na film v dobré kvalitě, takže stahuju většinou ripy co mají 15 - 20 GB. Film si vyberu, jdu si udělat kafe a jelikož to z těch serverů lítá při stahování víc souborů najednou dohromady tak 25 MB/s tak to mám za pár minut doma. V době, kdy se dat přenáší i v běžném provozu na internetu čím dál víc, je pro mě prostě lepší si připlatit pár stokorun a mít komfort odpovídající roku 2013.

  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • HD Mediabox
  • Praha Modřany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. jestli má smysl mít rychlé připojení k internetu...

..Teďkonc platím 299Kč měsíčně , a mám v tom internet 5/1, a televizi Kombi klasik..

Takže zkuste mně přesvědčovat abych si platil rychlejší připojení.

Smysl rychlejšího připojení k Internetu má pro toho kdo ho využije.

 

Babce s dědou stačí bohatě na čtení emalů či zpráv i 1 Mb/s.

 

A pokud se chlubíš cenou, tak Tě musím zklamat. Lze mít dvojnásobně rychlejší připojení ( 10 Mb/s ) i s tou televizí i s cenou za pronájem modemu ( 50,- Kč ) za nižší cenu ( kterou uvádíš - 299Kč ) a taky na pořád. Vlastní zkušenost.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vladaron

Jo o té možnosti mít připojení 10/1 vím, a zkoušel jsem to, ale jednatelka od UPC mi řekla, že je to pouze

pro nové účastníky, a je to za 200Kč, jenom internet.To bych se musel odhlásit, což by trvalo měsíc výpovědní podmínky,

a pak se znova přihlásit.Já jsem si ale modem i CI+ modul odkoupil, ale oni při novém přihlášení by mně museli znova

aktivovat modem, a znova spárovat CI+ modul s novou kartou, a to bych jim to tam musel nejdřív poslat aby to udělali,

a pak mně to přinesli.A to je tak složité, že při jejich nespolehlivosti by se to někde stratilo, a než bych to z nich vydoloval,

tak by uběhlo třeba půl roku, a to se mi zrovna nechce podstupovat tohle martýrium.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcman

vladaron ja som mal este pred pol rokom 25mb internet a presiel som na 50mb a rozdiel v rychlosti na 1pc citim, je to cititelne v prospech 50mb internetu. Neexistuje ked mam stranku kde je vela reklam a flashu 25mb internet proste mne nestacil. Co sa tyka uploadu ten mi ani teraz nestaci, staci ze nieco uploadnem a proste to trva, mam taky upload ako ty download.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Kolegové, aktuálně využívám 5/512 za 249,- - během měsíce mi to mají navýšit na 10/1. Ve věrnostním portfoliu mají v aktuálním i novém od března pouze 5/1.

 

K dotazu: Internet využívám na běžné prohlížení webu, příležitostně sledování online TV a pořadů z archívu (občas se to sekne, mrzne, pak rozjede - chápu, je to rychlostí, ale nic nesnesitelného), občas si stáhnu film (trvá déle, ale jsem v penzi, takže to neřeším, jestli se to stáhne za hodinu nebo za kratší dobu).

Pocítím v tomto využívání rozdíl při použití 5/1 a 10/1? Jde mi o to, že jakmile mi navýší rychlost na 10/1 za 274,- + modem 70,- tak na nižší cenu se nedostanu. V novém ceníku je 10/1 v starších tarifech a za nižší cenu jsem jej nenalezl. V aktuální věrnostní nabídce je 5/1 za 200,- + 70,- Kč modem. Zmínil jsem se v jiném vláknu, aktuálně mám TV a telefon. TV budu rušit, telefon si ještě nechám, internet ponechám od UPC a nebudu řešit změnu dodavatele, když i k telefonu je třeba používat modem. Pečlivě jsem zvážil +- změn a UPC ponechám, ale jde mi o cenu, abych snížil náklady. Je mi 70 a každá ušetřená stokoruna je pro mě dobrá. Telekomunikace a věci kolem sleduji, pravda ne všemu rozumím, ale od toho mám ústa, abych se zeptat, spíše napsal tady. :)

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník single

Taky jsem optimalizoval. Nejdřív výpověď na všechny služby, dva dny po vrácení modemu jsem objednal na stabilniinternet.cz 10/1 za 200,- Mezitím jsem na Aukru pořídil modem Cisco s Wi-Fi za 500,- plus VoIP bránu taky za 500,- Platím tedy měsíčně 200 + co provolám na VoIP Odorik. TV běží zdarma asi 25 programů.

Zatím to stačí ale protože jsem plátce DPH, uvažuju o Business balíčku Optimum 140/20 za 478,- (cena bez DPH, úpis na 2 roky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...