Přejít na obsah

TechniSat TechniStar K2 ISIO - nástupce K1


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Tak dneska mi privezli tento pristroj a je skvely. Jen mam par dotazů

 

1) HBO Go nefunguje na tomto pristroji - nema Flash....nechysta se nejaky upgrade SWs podporou Flashe?

2) Vsechny kanaly jdou skvele, zda se mi to, nebo je obraz i zvuk mnohem lepsi, nez na starem Kaonu PVR?

3) Jde nejak resit vec, ze kdyz zapnu STB, tak se na par vterin objevi hlaska Conax modulu?

4) Jde nejak sdilet solecne slozky s PC? Naprč. kdyz neco nahraji, chci to poslat z prijmace primo do PC a pak to zpracovat....

5) U EPG mi vse prijde tak prehledne dokonce i roky filmu zde jdou, coz mi v PVR od UPC pred tim neslo od nejake doby....

 

Diky Petr

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
... Jinak me jeste zajima, zda se da pripojit na HBO Go pres tento box, kdyz ma podporu internetu ...
... Možnost provozu HBO GO přes internetový prohlížeč v TechniStaru otestuji až budu mít trochu času ...

Přes webový prohlížeč TechniSatu jsem vlezl na úvodní stránku hbogo.cz a otevřela se mi stránka s informaci:

"VÁŠ OPERAČNÍ SYSTÉM NENÍ PODPOROVÁN, Vážený návštěvníku, Váš operační systém není bohužel s HBO GO kompatibilní. Pro spuštění HBO GO musíte mít jeden z následujících OS: Microsoft Windows, Apple Mac OSX.

S Linuxem, který je interně použit v TechniSatu (a myslím, že i ve všech dalších settopboxech s internetem) máme smůlu.

Je to zřejmě kvůli ochraně práv (DRM) na streamovaný obsah. V prohlížeči IE ve Windows hlídá práva "Microsoft Silverlight".

Na mobilních zařízeních (telefony, tablety) se k HBOGO přistupuje přes specializovanou aplikaci "HBO GO", kterou lze stáhnout z obchodu. Ta si zřejmě hlídá práva sama.

Mě to zas tak nemrzí, protože stejně HBO GO není služba, který by měla být primárně určená pro sledování filmů ve vysoké kvalitě na velkých TV obrazovkách. Je určena pro mobilní zařízení a tomu odpovídá i kvalita streamu.

Mně by se mnohem více líbilo, pokud by nám HBO zpřístupnili službu HBO OD (HBO On Demand), nejlépe přes standardizovanou platformu HbbTV.

Bylo by to uživatelsky přívětivé a zároveň by se vlk nažral - protože i standard HbbTV počítá se zabezpečením práv na obsah (přístup pouze předplatitelům, nelze nahrávat, atd.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
1) HBO Go nefunguje na tomto pristroji - nema Flash....nechysta se nejaky upgrade SWs podporou Flashe?

Jsem si skoro jistý, že podpora Flash nebude. Navíc, nemožnost provozu HBO GO nesouvisí s podporou Flash - viz můj předchozí příspěvek.

2) Vsechny kanaly jdou skvele, zda se mi to, nebo je obraz i zvuk mnohem lepsi, nez na starem Kaonu PVR?

To by bylo smutné, kdyby ne!

3) Jde nejak resit vec, ze kdyz zapnu STB, tak se na par vterin objevi hlaska Conax modulu?

To je záležitost samotného modulu, respektive novějších firmwarů modulů od UPC. U starších modulů od společnosti Lica se toto otravné hlášení modulu nezobrazuje. Když trochu pohledáš zde na fóru, najdeš, že jsme to tu už rozebírali. Nic s tím bohužel nenaděláš.

Mimochodem, doporučuji nastavit settopbox do módu "Rychlý start".

4) Jde nejak sdilet solecne slozky s PC? Naprč. kdyz neco nahraji, chci to poslat z prijmace primo do PC a pak to zpracovat....

Jde to, já ze sdílených složek z PC přehrávám filmy. Zkus jít podle příručky "Kurzanleitung Windows 7 als UPnP Server einrichten" na stránce https://www.technisat.com/de_DE/Downloa ... uctID=8531. Pokud nastavíš práva na sdílenou složku i pro zápis, měl bys mít možnost přes správu záznamů z TechniSatu do sdílené složky na PC i kopírovat filmy.

5) U EPG mi vse prijde tak prehledne dokonce i roky filmu zde jdou, coz mi v PVR od UPC pred tim neslo od nejake doby....

Úplnost či neúplnost informací v EPG se poslední dobou u UPC hodně mění. V sousedním tématu se to probírá. Přečti si tam o tom něco. Není to tedy záležitost set-top boxu. Dle mého názoru byly informace EPG před změnou jejich dodavatele mnohem lepší. Teď tam spousta informací o pořadech chybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, jezisi nebyl by navod aspon v AJ? :-) Ale stejne mam tento problem.

 

Kdyz chci zapnout v win media playeru datove toky medii, tak se dostanu na zapnuti, ale kdyz dam Povolit vse, coz je spravne dle navodu i napovedy windows 7, ale v tu chvili mi spadne system a napise to, ze program Průzkumnbik windows se restuje a je konec...proste toto se mi deje dycky, kdyz chci datova media pustit. Mam zaple UPnP na STB i v routeru od UPC. Cistil jsem si PC, resetoval a dela to porad, takze se nemohu dostat dal kje sdileni....nemate zkusenosti, co s tim a co tohle způsobuje? Diky moc.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problem s hlaskou chybovou vyresen, ale porad netusim, jak spustit Vysilani datoveho proudu. Proste to zaskrtavaci policko je sedive :-( Pak dam moznosti dat. proudu a dostanu se nekam, ale tam jde jen Povolit vse a pak uz nic a nejde dat OK, ani kdyz pojmenuji knihovnu medii.....

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky všem,

 

tak včera jsem zprovoznil TechniSat K2 a program TechniPort Plus, vcera vse slo OK, pristroj program nalezl, ale dneska opet nic....nemuze program Techniport nalezt STB - nechapu, proc.....:-.(((

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Máš ten TechniStar zapnutý?

Možná se ti také mohl v síti od včerejška přestěhovat na jinou IP adresu, pokud máš dynamické přidělování adres přes DHCP.

V tom případě musíš v TechniPortu na úvodní stránce odstranit ze seznamu ten TechniStar a znovu ho dát vyhledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano zapnutej byl. Az dojdu z prace vyzkousim to, diky!!

 

Jeste dotaz, k cemu je vlastne dobre funkce "Rychly start", krom toho, ze to rychle nabehne? Kolik to asi zere proudu, kdyz zapnu tuto funkci? Nechci zbytecne sponzorovat PRE :-) V standby bez te fukce to pry zere jen asi 0,26 w/h.....diky

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...