Přejít na obsah

KAON KCF4003 a problémy s obrazem


Trabi

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

rád bych se optal, co může způsobovat problémy s tímto PVR Settopboxem.

 

Bydlím v Praue 4 - Nusle, nová lokalita, připojení mám od 30.11.2012 a vše jede dobře, až občas na TV - konkretně DVB-C. Občas mi jakoby jdou přes obrazovku takové bílé cosi, co bliknou a hned zase jede vše dobře, nebo na 3s vypadne obraz, je černá obrazovka a zas to naskočí. Dost se to děje hlavně na Ť Sport, což mě celkem štve. Jakoby to něco rušilo, ale sihnál přitom mám v STB na 98 pct a síla sihgnálu na 78 pct. Mám podezření, že je to ten krám KAON, co toto dělá. Kabley jsou nové od technika, nbikdy jsem na ně nešahal, STB je pod TV na TV stolku pořád připojene a s ničím se nehýbalo. To škubání se dějě nepravidelně a ty výpadky obrazu taky.

 

Prosím nevíte, co s tím - vyměnit STB, nechat proměřit kabely?

 

Díky za pomoc

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rokolo

Takové ty občasné poruchy jsou vždy "nejlepší" :? Tady asi nezbývá nic jiného než experimentovat a nebo se obrátit na technickou pomoc od UPC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, takze se to projevbuje takto:

 

Koukam na dejme tomu CT Sport a najednou blikne obraz, nebo přes nej problikne bile místo a hned zase zmizi - to se stane tak 3x do hodiny. Nebo se stane, ze zamrzne jakoby na vteřinu zvuk a pak to jde zasa dal. Pripadne úplne zmizi obraz - cerna obrazobvka a napis Není signal - a pak to po chvilce naskoci. Je to dost nepravidelne - a je to zejména v prvním Muxu, ale občas i jinde, ale ne toliko. Signal mam porad 98 a Q-78 - 80.

 

KOukal jsem do modemu - signály jsou od 41 - 42 - to se mi zda v poradku.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Možná stejný problém viewtopic.php?f=10&t=4498&p=68290#p68290? Jako kulisa běží ČT24 (mux 1) po větší část dne. Zcela náhodně, v intervalech řádu týdnů, výjimečně dnů, se projevuje problém následovně:

Většinou krátkodobý (sekundový) výpadek, spíše zatlumení zvuku, někdy doprovázený i malým či větším rozpadem obrazu. Pokud se vyskytne, pak se opakuje po desítkách sekund nebo minut. Poruchy časově korespondují s mně dostupnými možnostmi záznamu. Výskyt zpravidla v pracovní den, nebo dva-tři dny po sobě, někdy častěji, někdy je klid řadu týdnů.

Můj dojem je, že problém způsobuje nějaký vadný kontakt kabelu, způsobený otřesy např. chůzí po podlaze, na pracovišti bez trvalé obsluhy (nepozoroval jsem souvislost např. s větrným počasím, i když i to lze někdy pozorovat). Čekal jsem, že problém možná pomine po rekonfiguraci frekvenčního plánu, zatím přetrvává. Další hledání jsem prozatím vzdal, neb výskyt není častý a, přestože jsem měl i záznamy, nenašlo se dost lidí, kteří by výskyt problému v lokalitě potvrdili.

Síť z HS Meziboří pokrývá i malou část Prahy, Kterou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...