Přejít na obsah

Compal Bridge mode


Návštěvník Prexik

Doporučené příspěvky

Návštěvník Prexik

Zdravím chci se zeptat na jednu věc.

Nedávno jsem přišel na možnost že router compal který dodává UPC má možnost bridge modu a můžu si tak napojit za to na přímo svůj router. (Kůli směrování portů a podobně.)

Všechno šlape jak má ale třeba po půl dni se Compal jak kdyby zasekne a nejde se do něj dostat ani přes IP adresu 192.168.100.1 jak uvádí v manuálu.  Vypadne kompletně celé spojení. Musím tedy compal restartovat a potom zase vše šlape. Nevím co to způsobuje log compalu se vymaže a v podstatě nevím co se děje. Za compalem je router TP link Arch 6 v2.

Když jse compal v router módu tak to nedělá jen v bridge modu. A v router modu ho nechci z více důvudo bridge mode je pro mě lepší. 

Stalo se to i někomu z vás ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Prexik napsal:

protože když hodím notas kabelem na compal nereaguje vůbec

Pokial pri tom nevypnes/zapnes Compal, tak je to pochopitelne - pretoze je v configu Compalu MaxCPE=2 (maximalny pocet koncovych zariadeni, z toho jedno je eMTA v Compale).. cize jedine otestovat tak, ze vypnes Compal, pripojis ethernetom notebook a zapnes Compal a budes sledovat den/dva, ci ti vypadne www rozhranie Compalu.

Pravdu povediac, skor tipujem na rozbity fw TPlinku, pretoze poznam uzivatelov, ktori maju desiatky dni uptime Compalu v bridge mode a bez problemov im 192.168.100.1 funguje cez router (ale je pravda, ze nemaju TPlink :-)).. toto je skor problem pri novom DOCSIS 3.1 Arrise/Vodafone Station, ked po nejakej dobe (par dni) prestane odpovedat router na 192.168.100.1 (v bridge mode), ale pri tom internet (aj telefon) funguje plnou rychlostou bez problemov.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Prexik

To jsem taky zkoušel právě s tím že jsem na compal napojil zároveň i rasbery PI 4  a jakmile to padlo tak připojení nešlo ani na jednom z nich takže není problém v tplinku ale v compalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...