Přejít na obsah

Nové stanice ...


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Kdyby všichni měli ke všemu stejný přístup jak vy, tak si tahle civilizace ještě stále hraje s klackama a posun by byl nulový. Přehlížet u věcí neduhy jen proto, že si myslíte, že se vás netýkají anebo jsou irelevantní, je přinejmenším lhostejnost.

 

Jak jsem psal, v začátcích ten kanál za něco stál, ale teď už fakt ne. Mně se tam také pár seriálů líbilo (Hvězdná brána, Hvězdná brána: Atlantida, Farscape, Svatyně), ale co je to platné, když už je jen neustále opakují a stejně jako Animax ten kanál stagnuje? Odmítají do těchto stanic dále nalévat peníze a to se na nich přímo odráží.

 

Teleshopping nemá na placeném kanále co dělat a je úplně jedno v jaké hodině se vysílá. Jde o princip.

 

Ano, reprízy jsou sice prakticky všude, ale málokde jsou v takovém množství. AXN SciFi, AXN Crime a Animax rotují už přes rok a něco kolem dokola pár seriálů, protože na nové nemají (i přes ten teleshopping a reklamu!) peníze. A reprízuje se i na HBO a i na zpravodajských stanicích, ale to trochu z jiného důvodu. Tam je takový koncept na rozdíl od ostatních stanic od začátku. Stanice by se měly někam posouvat a umět konkurovat. Proč myslíte, že Nově neustále klesala sledovanost? Protože nedokázala s dobou udržet krok. A některé stanice (Telka, Očko Gold, Retro Music Television, VH1, VH1 Classic) jsou na reprízách přímo stavěné. Nemůžete to přímo srovnávat. AXN SciFi nemá být retro/reprízový kanál, který v současnosti je. Měl by přinášet neustále nové seriály a filmy a to se mu nedaří. Stanice Novy a Primy, které vysílají zdarma, za poslední rok přinesly mnohonásobně více sci-fi premiér, než AXN SciFi. Ať se vám to líbí nebo ne. AXN SciFi je nyní v režimu autopilota, který brzo bude havarovat.

 

Anime by na sci-fi kanálu mělo být, když už, v omezeném množství. Jenže na AXN SciFi je pravidelně a ještě k tomu je převzaté se sesterské stanice, kde už běželo. To samé např. se Svatyní, která se z AXN SciFi přesunula na Animax, atp. Jinými slovy opět žádné novinky, přitom je tolik anime, které by na obou kanálech mohlo a mělo běžet, ale neběží, protože se už o ty stanice nikdo nestará a nechce je financovat.

 

Vám může být vzhled stanic ukradený, ale mnohým lidem není. Kdyby to opravdu bylo jedno, mohly by všechny stanice vypadat stejně nebo být bez grafiky anebo ji mít vytvořenou v Malování. To ale ovšem není ten případ. Nebudu tady vypisovat co, jak a proč, protože by to bylo zbytečné. Věřte ale, že vzhled stanice stojí nemalé peníze a pokud ho divák nevnímá přímo, tak podvědomě určitě.

 

Samozřejmě, že řada starších/starých TV seriálů byla natočena 4:3. Ale pokud vím, všechny tři upadající stanice AXN vysílají i spoustu nových pořadů, které byly natočeny 16:9. Nevidím důvod, aby tyto nové pořady nemohly být i tak vysílány. Ale jelikož "předělání" stanice z 4:3 na 16:9/HD něco stojí, nikomu se do toho nechce. A to, že na moderních obrazovkách jsou pak kvůli zastaralému odbavení takové pořady zobrazeny v malém okénku (letterbox) už pak očividně nikoho netrápí. Především pak ty, kteří se zuby nehty drží svých starých dobrých CRT. Nic proti nim, ale dobu už je jinde a dřív nebo později si tu televizi vyměnit budou muset.

 

A k těm reklamám ještě... Když tam už musí být, tak ať jsou prosím česky, případně slovensky. Vysílá se na území Slovenska a ČR, tak ať to podle toho i tak vypadá. Jenže, opět... Tyto, v dnešní době už odpadní, stanice jsou vysílány z ekonomických důvodů do několik zemí současně a pak to takhle dopadá. Je to holý nesmysl, za který by měl být postih. Rumunská reklama řekne zdejšímu divákovi asi tolik jako rumunskému divákovi česká reklama na Kofolu. Je to otravné vyhazování peněz.

 

Takže asi tak. Možná řeknete, že vás to nezajímá. Možná namítnete, že (pro vás) to jsou nesmysly. Ale kdyby tohle všechno nebyla pravda a kdyby si to Sony neuvědomovalo, tak by tyhle stanice nerušilo. Nebo máte snad názor, že jsou rušeny z nějakého jiného důvodu?

 

P.S. Andromeda není nějakou "novinkou" AXN SciFi. Před deseti lety běžela na Nově, stejně tak jako Ztracený svět. To jen tak pro doplnění. Ale v pohodě, dál si tu stanici obhajujte :wink:

 

P.P.S. Také jsem fanoušek sci-fi a také jsem měl na začátku z AXN SciFi radost, ale dneska je taková stanice u nás opravdu zbytečná. Jedna premiéra za rok ji opravdu nezachrání a i když ani SyFy není perfektní, alespoň je to nějaká značka, má více obsahu a nějak vypadá.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jirka.jakl

Mozna jsem se nevyjadril presne. Mne vpodstate tato zmena nevadi a neprekvapuje mne. Na AXN SciFi uz se ani nedivam, vse jsem tam ci jinde jiz videl. Jen rikam, ze jde o zruseni. Proste je mi lito tematickeho scifi kanalu. Soucasne AXN SciFi je ale opravdu zombie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nova odvysílala jen první 2. série Andromedy, kdežto na AXN Scifi bylo všech pět. A to je přesně ten rozdíl mezi multiplatformním kanálem a kanálem zaměřeným na jeden žánr. Na co mě, a komukoliv kdo se na scifi dívá, bude, že se budeme dívat na scifi na ultracool graficky vypadajících multiplatformních stanicích, když tyto stanice po první sérii vyhodnotí sledovanost a místo série druhé dají raději sitcom/politickou debatu/romantiku od Pilchrové atd., od kterého očekávají lepší čísla. To se na tématicky zaměřených stanicích z mnoha důvodů nestává. Proto zrušení jediné scifi stanice je jednoznačným ochuzením na české televizní scéně.

 

Podle toho co je na webu, vysílá AXN Black pouze v Portugalsku a nikde jinde. Takže nějaké přehnané očekávání bych rozhodně neměl a už vůbec ne jako fanoušek scifi. Je také zajímavé, že z tiskové zprávy de facto vyplývá pokračování SciFi kanálu v Itálii, Rusku, Ukrajině, Bělorusku a Kazachstánu.

 

O vedení AXN nemám vůbec žádné iluze, protože s přístupem k archivům Sony Pictures, by ty kanály mohly být úplně někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peno
Kompletní řada Star Trek Deep Space Nine nikdy v ČR neběžela a bez AXN SciFi bych ji v této republice zřejmě ani neměl šanci vidět.

A pokud, tak kdo ví v jaké kvalitě. Když AXN začínalo s dabingem DS9, tak se kdosi z Primy, tuším na Dabingfóru, nechal slyšet, že kdyby to dělali oni, tak by to udělali v Brně. Po tom, co teď znovu poslouchám brněnský dabing Voyageru a co jsem slyšel jak Brňáci zmršili pro Cool Angela a Buffy, tak říkám "děkuji nechci". Netvrdím, že dabing AXN byl bůhvíjaký zázrak, ale rozhodně se snažili, dodržovali terminologii, hlavní postavy byly dobře obsazené (snad jen ten Sisko by si zasloužil hlubší hlas) a až na výjimky i dodržovali obsazení vedlejších postav. Takže za mě relativní spokojenost. U Primy bych si tím nebyl tak jistý. Sorry za Startrekovský offtopic, ale nedalo mě to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi byl na UPC kanál MotorsTV. Taky ho zrušili, to jsem zase pyskoval já ..... a bylo mi to houby platný. I zde se ozvaly hlasy, že přece mám Sport_5. jenže tam dávají tak 20 procent z automobilních sportů, co dávali na MotorsTV (švédské rally na ledu, speciální rally v Anglii značek, kontinentální závod cestovních aut napříš severní a jižní Amerikou, a další a další zajímavosti, které nikde jinde neuvidíte).

Rozumíš, když ti sahnou na kanál, jehož program jiným nic moc neřekne, tak jejich reakce je taková, jaká je. Co naděláš......

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david3434

Mám v podstatě stejný názor jako většina tady.samozřejmě si dovedu představit zrušení programu AXN Sci-fi,i když mě to mrzí,protože ho sleduji a některé pořady i když reprízují jsem stále ještě neviděl,protože nejsem 24 hodin denně přilepený k obrazovce.(A tak mi reprízovaní vyhovuje).Jak jsem řekl mrzí mě to protože starší serialy mají svou kvalitu a jinde je nadávají.Co se týká kvality tak to jde mimo naší rodinu,i když mám nabídku Supreme a tedy i HD programy tak si pořed vybírám podle názvu a ne podle toho jestli ho dávají v HD,nebo ne.A přiznám se že všechny HD programy máme doma na obou TV až na konci řazení programů,protože je mi osobně úplně jedno jestli jeto v HD,nebo ne.Ohledně nových Black a White mi připadá že Black bude dublovat fandu a white prima Love,takže si myslím že o moc větší sledovanost mít nebudou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna jsem se nevyjadril presne. Mne vpodstate tato zmena nevadi a neprekvapuje mne. Na AXN SciFi uz se ani nedivam, vse jsem tam ci jinde jiz videl. Jen rikam, ze jde o zruseni. Proste je mi lito tematickeho scifi kanalu. Soucasne AXN SciFi je ale opravdu zombie.

 

Jj, já vám rozumím. I mě je tematického kanálu líto, ale tohle je prostě trápení. Při současné "péči" by byl dříve či později stejně zrušen, tak proč to protahovat... Třeba ale časem u nás vznikne SyFy. Letos to sice nebude a ten příští rok nejspíše také ne, ale divil bych se, kdyby k tomu nakonec nedošlo. Byť musím přiznat, že ty šance nejsou momentálně největší.

 

Nova odvysílala jen první 2. série Andromedy, kdežto na AXN Scifi bylo všech pět. A to je přesně ten rozdíl mezi multiplatformním kanálem a kanálem zaměřeným na jeden žánr. Na co mě, a komukoliv kdo se na scifi dívá, bude, že se budeme dívat na scifi na ultracool graficky vypadajících multiplatformních stanicích, když tyto stanice po první sérii vyhodnotí sledovanost a místo série druhé dají raději sitcom/politickou debatu/romantiku od Pilchrové atd., od kterého očekávají lepší čísla. To se na tématicky zaměřených stanicích z mnoha důvodů nestává. Proto zrušení jediné scifi stanice je jednoznačným ochuzením na české televizní scéně.

 

Podle toho co je na webu, vysílá AXN Black pouze v Portugalsku a nikde jinde. Takže nějaké přehnané očekávání bych rozhodně neměl a už vůbec ne jako fanoušek scifi. Je také zajímavé, že z tiskové zprávy de facto vyplývá pokračování SciFi kanálu v Itálii, Rusku, Ukrajině, Bělorusku a Kazachstánu.

 

O vedení AXN nemám vůbec žádné iluze, protože s přístupem k archivům Sony Pictures, by ty kanály mohly být úplně někde jinde.

 

Jasně, to je logický argument. A pravdou je, že Nova (a plnoformátové stanice obecně) s vysílacími časy čachruje relativně často. Těch seriálů, které neodvysílali celé anebo v jinou dobu, ale není až tolik. Někdy byly mezi seriály větší pauzy, ale nakonec je (většinou i se stejným/podobným dabingem) dovysílali. Andromeda může být jednou z těch mála výjimek. Nevím, Andromedu jsem moc pozorně potom nesledoval.

 

Otázkou však je, jestli se sci-fi kanál na našem trhu vyplatí. Můj názor je, že v takovéto podobě nikoliv. A proto ho i Sony nejspíše ruší - i když si za to můžou částečně sami.

 

To, že nějaký kanál vysílá pouze na jednom území, není vůbec směrodatné. Je spousta stanic, které vysílají např. pouze ve Španělsku, Anglii, Francii, Austrálii, Kanadě, Nizozemsku nebo USA a přesto jsou kvalitní. Takhle to brát nelze. Co se naší verze AXN Black týče, měla by z části kopírovat tu portugalskou a z části si ponechat obsah z AXN SciFi. V jakém poměru však netuším. A to, že AXN SciFi nejpíše dále poběží na jiných trzích nic neznamená. Může jít pouze o dočasný stav, kdy nakonec to AXN Black stejně dostanou. Viz. třeba Animax, který u nás dále běží, i když už je jinde nahrazován AXN Spin.

 

A jinak souhlasím. AXN na své kanály v našem regionu doslova kašle a dokonce mám pocit, že jim to moc nevadí a ještě jsou na to hrdí.

 

Kdysi byl na UPC kanál MotorsTV. Taky ho zrušili, to jsem zase pyskoval já ..... a bylo mi to houby platný. I zde se ozvaly hlasy, že přece mám Sport_5. jenže tam dávají tak 20 procent z automobilních sportů, co dávali na MotorsTV (švédské rally na ledu, speciální rally v Anglii značek, kontinentální závod cestovních aut napříš severní a jižní Amerikou, a další a další zajímavosti, které nikde jinde neuvidíte).

Rozumíš, když ti sahnou na kanál, jehož program jiným nic moc neřekne, tak jejich reakce je taková, jaká je. Co naděláš......

 

Na MotorsTV si pamatuji. Pokud se ale nepletu, ten zrušilo z nezájmu samo UPC, nikoliv provozovatel, jelikož jinde stále vysílá. To je trochu jiná situace. A je tu ještě jeden rozdíl - MotorsTV neustále přinášel nový obsah. O AXN SciFi se to říci nedá. AXN SciFi končí, protože se nevyplatí Sony (AXN). MotorsTV skončil, protože se nevyplatil UPC.

 

Jinak mě a milionům dalších fanoušků amerických sportů za dva týdny končí ESPN America, protože se ESPN nechalo koupit od britského BT. Tisíce lidí jim na jejich stránkách nadávají, ale s největší pravděpodobností zbytečně, protože smlouvy už jsou dávno podepsány. V nejlepším případě si přenosy z ESPN America mezi sebou rozdělí Nova, Nova Sport a Fanda. Možná i Sport 1, Sport 2 a Eurosport. Uvidíme.

 

Opět je tu ale jeden rozdíl. Stejně jako MotorsTV, i ESPN America neustále přinášela nový obsah. A dokonce bez teleshoppingu a bez reklam. Ptám se tedy... Jak to, že AXN SciFi se nebylo schopno uživit, když mělo nejen teleshopping a reklamy, ale také příjem od předplatitelů? Odpověď je jednoduchá. Mělo nulový obsah a díky tomu i nízkou sledovanost, protože všechny nové sci-fi seriály už dávno odvysílaly stanice Primy a Novy.

 

Mám v podstatě stejný názor jako většina tady.samozřejmě si dovedu představit zrušení programu AXN Sci-fi,i když mě to mrzí,protože ho sleduji a některé pořady i když reprízují jsem stále ještě neviděl,protože nejsem 24 hodin denně přilepený k obrazovce.(A tak mi reprízovaní vyhovuje).Jak jsem řekl mrzí mě to protože starší serialy mají svou kvalitu a jinde je nadávají.Co se týká kvality tak to jde mimo naší rodinu,i když mám nabídku Supreme a tedy i HD programy tak si pořed vybírám podle názvu a ne podle toho jestli ho dávají v HD,nebo ne.A přiznám se že všechny HD programy máme doma na obou TV až na konci řazení programů,protože je mi osobně úplně jedno jestli jeto v HD,nebo ne.Ohledně nových Black a White mi připadá že Black bude dublovat fandu a white prima Love,takže si myslím že o moc větší sledovanost mít nebudou.

 

Chápu to správně, že pokud se díváte na nějaký pořad např. na ČT1, který je vysílán i v HD, tak si na ČT1 HD nepřepnete a dál koukáte na SD? A pokud ano, tak je to proto, že rozdíl mezi SD a HD nepoznáte nebo proto, že máte ještě CRT? Jestli na HD nepřepínáte pouze z pohodlnosti/lenosti, tak nevím, co bych vám na to řekl.

 

No, Black a White na tom budou určitě lépe než SciFi a Crime. To je bez debat. A to možná Sony stačí a věřím, že to nějakou dobu bude stačit i divákům.

 

_______

 

P.S. S tím Slovak Sportem to vypadá nadějně :wink:

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david3434

Jsem taky zvědavej,zda skutečně půjde o nové stanice,nebo pouze o HD verze už stávajcích.Protože já osobně to pak za nově stanice nepovažuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...