Přejít na obsah

Nové stanice ...


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Včera jsem večer pustil televizi a už to psalo aktualizace programu čekejte prosím.Tak nevím , proběhlo přeladění na sít UPC?Nic nového není vidět.

 

Dnes mi CV 5000 hlásil nový S/W. Tak jsem to nainstaloval. Následně proběhla i malá aktualizace /nově Metropol TV/. Automatické naladění na nových kmitočtech jsem však nezaznamenal.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu ten pláč nad absencí audio description. Ta služba je určena pro slepé nebo slabozraké. Pro toho kdo vidí nemá žádnou hodnotu a je spíš rušivá. Není to nic jiného než další zvuková stopa, kde je v pauze mezi dialogy filmu upřesněno kdo je na scéně, kde je a co dělá. Prostě popis scény pro člověka, který nevidí.

 

Mimochodem dle zákona musí mít AD všechny celoplošné televize u nejméně 2% vysílaných pořadů. Což znamená, že televize, která vysílá 24 hodin denně má zákonnou povinnost odbytou, když každý den odvysílá 29 minut AD. A že se, snad kromě ČT, komerční televize do vyššího procenta AD dobrovolně nepohrnou je jasné. Oni chtějí maximalizovat zisk a ne platit další dabéry na 24 hodinovou službu.

 

Příklad: Seriál - 2 holky se schází v kavárně (vidoucí to samozřejmě vidí)

Dialog 1. dívka: Ahoj Magdo, jak se máš?

AD dabér: Hana a Magna jsou v poloprázdné kavárně a usedají ke stolu. V pozadí stojí číšník.

Dialog 2. dívka: Ani se neptej, já toho svýho snad zabiju?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem večer pustil televizi a už to psalo aktualizace programu čekejte prosím.Tak nevím , proběhlo přeladění na sít UPC?Nic nového není vidět.

 

Dnes mi CV 5000 hlásil nový S/W. Tak jsem to nainstaloval. Následně proběhla i malá aktualizace /nově Metropol TV/. Automatické naladění na nových kmitočtech jsem však nezaznamenal.

 

Nakonec se Metropol TV změnila na "regionální vysílání".

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

To regionální vysílání tam už asi bude navždy. Pokud regionální vysílání=krajské vysílání, tak určitě. Ani pan Šulc, ani paní Vaňhová a snad ani s. Bubeníček neměli a nemají zájem o krajskou televizi. Skutečně regionální tv vysílání snad funguje v Lounech (UPC expres nesleduju)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

UPC nabídne v kabelovce Animal Planet HD a Hustler 3D HD, ten dokonce celodenně

Největší český kabelový operátor žádá o oprávnění k převzatému vysílání obou programů Radu pro rozhlasové a televizní vysílání...

UPC svoji žádost o registraci nových HD kanálů zaslala vysílací radě už podruhé, ...

 

http://www.digizone.cz/clanky/upc-nabid ... celodenne/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V UPC ale Fooor na 99% nebude - stejně jako Doma a Dajto. A ty nové stanice jsou už načase, nejspíš přibudou najednou v nejbližších dnech/týdnech.

 

Poběží Audio Description ((AD)) na ČT a Nově také u UPC? Nebo to už běží?

 

Audio popisnou stopu umí pouze pár nejnovějších TV, STB UPC to neumí.

 

Ta stopa je připravena u ČT1, ČT2, Novy a Barandova. Chystá se u Prima family

 

Díky za info. Mě to spíše zajímalo ze zvědavosti. Hádám, že Horizon boxy to už umí. Myslím si, že je dobře že to české stanice zavádějí. Sice těch lidí, co to využijí, je pochopitelně méně, ale nevidím důvod aby to nebylo když to lze a může jim to sledování zpříjemnit. Snad se toho později chytí i některé další komerční stanice (filmové, dětské) jak tomu je jinde ve světě. Toho, kdo na to nadává, moc nechápu. Ta stopa zabere minimum. Navíc je volitelná. Když to nechci, nepustím si to - stejně jako třeba titulky nebo teletext :P

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Athlon

Horor Film

Diváci už vědí, že prvním filmem, který odstartuje 14. února o půlnoci jeho vysílání, bude Poslední výkřik, jakási česká variace Vřískotu, v němž se mihne i Iveta Bartošová. Kromě toho, že stanice bude od počátku dostupná v nabídce operátora Skylink, v kabelových rozvodech ji nabídne i operátor UPC Česká republika, a to konkrétně v některém z digitálních balíků.

http://www.digizone.cz/clanky/horor-fil ... h-ustlano/

Iveta Bartošová? Takže pokračování tv pětka?

 

CS film (12-24)+mini (6-12)+Horor (o-6)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...