Přejít na obsah

Technotrend CT-3650 USB a LINUX (resp. Synology NAS)


Neo_Moucha

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Ještě stále máte v záloze možnost konverze (bezeztrátového přebalení) do formátu (kontejneru) MKV.

Zkuste to!

Nástroj MKVToolNIX už máte osahaný (viz výše).

Otevřete v něm jeden z těch souborů, které vám v Panasonic TV nešly přehrát.

Odeberte stopy, které vám připadají zbytečně (zachovejte jen 1 video + 1 audio stopu).

Zadejte název výstupního souboru (*.mkv).

Klikněte na "Spustit zpracování".

Výsledný soubor umístěte na NAS a zkuste, jestli jej Panasonic TV takto přehraje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pbr

Dobrý den pane Kodl,

omlouvám se za prodlení, ale byl jsem teď několik dní mimo domov. Takže jsem dle Vašich pokynů provedl konverzi filmu do kontejneru *.mkv a film umístil na NASku. Z počítače ho bez problému přehraji VLC přehrávačem, ale pokud ho chci spustit z televize, tak Panasonic okamžitě hlásí "Soubor není podporován". Tím se mi jen potvrdilo, že problém bude na straně Panasonicu. A tak jsem učinil pokus a napsal na Panasonic (české zastoupení - televize má výrobní štítek z Plzně) a požádal je o vysvětlení. Předali to na technické oddělení a slíbili, že se ozvou. Děkuji Vám za Váš čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Dworry

Zdravim, s dovolením bych k tomuto tématu přivěsil též jeden poznatek. Co se týče TV (LED Sharp LC46-LE830E) ve spojení s NAS (Synology DS213j) mám prozatím jeden zádrhel -> nedokážu z NAS přehrát filmy, které jsem doposud v pohodě na TV přehrával pomocí přenosného HDD (přes USB). Bude to určitě nějaká kravina, ale prozatím jsem nepřišel na to kde, co, jak. Z NAS v současné době přehraji pouze filmy *.avi, *.wmv, ale mé oblíbené *mkv ne. Přes USB "levou zadní" z NAS ani boha. Pokud se připojím k Media serveru z TV ani se mi *.mkv nezobrazí v nabídce filmů. Synology má DSM 4.3 a mám aktuálně stažený balíček "Mediální server". Filmy v *.mkv umístěné na NAS mají různé velikosti (pod 4GB i nad 10 GB). Nemáte/neměl jste náhodou někdo stejný problém/poznatek. Pokud ano byl bych vděčný za jakýkoliv nápad/názor. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych nejdřív zkontroloval, jestli *.mkv ze Synology jsou vidět ve Windows Media Playeru.

Ale když tak koukám na výsledky vyhledávání strýčka Googla při dotazu "sharp and synology dlna mkv problem", tak bude asi problém na straně Sharpu. Zejména pak zde: http://forums.plexapp.com/index.php/top ... -sharp-tv/

Je jak to tak vypadá hodně vybíravý - zkuste nastavení profilu DLNA zařízení v Synology - Sharp profil tam bohužel není, ale zkusil bych jeden po druhém - je to zde: http://www.synology.com/support/tutoria ... _id=452#t2

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dworry

Ok, ten WMP zkusim, v Totalcommanderu i ve Windowsech jsou *.mkv filmy uložené v NAS vidět.

Pokud by byla chyba na straně TV, pak bych trochu nerozumněl tomu, že z HDD přes USB tyhle filmy běží jako o závod (tedy kromě zvuku v DTS, ale s tím jsem se už smířil) a z NAS se ani nenačtou do seznamu videí. Dle mého názoru to bude nějaká bejkárna, někde neodškrtlý tlačítko nebo něco pod. Každopádně dík za reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, že mkv nemusí být vůbec žádný problém přes usb atd., ale přes ten mediální server v Synology jsou "servírované" po síti jakýmsi standardem-nestardardem, který bohužel každý výrobce podporuje jiným způsobem a jak jsem na tom jednom fóru našel po proklikání se, tak Sharp přes DLNA podporuje oficiálně pouze toto:

Photo:  JPEG
Music:  LPCM, MP3
Video:  MPEG2-PS, MPEG2-TS, WMV, ASF, MP4, MOV, AVI 

Takže jak jsem psal - vyzkoušel bych jeden po druhém ty profily v Synologym, popřípadě třeba časem s nějakou aktualizací Sharp toto zprovozní sám, nebo aspoň někdo přijde na způsob, jak si to zprovoznit sám úpravou serveru Synology...

Prozatím to tam lidé řeší tak, že přechroustávají mkv na mp4, ale to mi přijde dost ulítlé...

 

edit: Jinak už v roce 2012 to řešili na foru Synology http://forum.synology.com/enu/viewtopic ... na#p161680

takže se trochu obávám, že to jen tak fungovat nezačne :(

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dworry

Tak jsi měl pravdu, prolezl jsem taky několik fór ohledně Sharp a nezbývá mi v tuto chvíli nic jiného než-li se smířit s tím, že *.mkv si mohu dopřát pouze přes USB :-(

Přesto dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Dworry

Rezignoval jsem na spuštění *mkv z NAS a přemýšlím o multimediálním centru DUNE Base 3D.

To má být schopno přehrát vše z NASky, ale nedopadne to stejně jako u té televize ?

Nemá náhodou někdo s tímto centrem svou zkušenost ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este by som odporucil Popcorn Hour A-400 - ak prehravas vela SD materialu, ma ovela lepsi obraz vdaka VXP processingu (Dune ma iny/horsi CPU od Sigmy, ktory to neobsahuje).. HD je kvalita porovnatelna.

 

Obidva prehravace nemaju problem s roznymi formatmi - mkv, mp4, avi, atd.. problemov ako pri TV sa nemusis obavat!

 

Sam pouzivam starsi model C-200 (ten este ma blu-ray mechaniku, blu-ray licenciu a podporu full blu-ray menu bez cinavie), prehrava vsetko bez problemov.. nove podmienky blu-ray licencie vyzaduju cinaviu, preto nove modely prehravacov dune ci popcorn nemaju podporu blu-ray menu (iba simple playback).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...