Přejít na obsah

Technotrend CT-3650 USB a LINUX (resp. Synology NAS)


Neo_Moucha

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, nenašel jsem že by to tu někdo řešil, ale mám problém s USB tunerem Technotrend CT-3650 pod Linuxem, a to sice ten, že nelze naladit mux se symbolrate 5000, všechny se symbolrate 6900 jsou v pořádku nalazeny a kanály běží, ale u těch s 5000 mi software vyhodí hlášku "Tuning failed" :(

Nemá někdo trik na ovladač (v4l-dvb), nebo něco jiného, co by mi pomohlo :?:

Díky předem :)

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Kodl

Ahoj Neo_Moucho,

narazil jsem na tvé příspěvky i na fóru DVBLogic.com v sekci DVBLink TV Server for Synology NAS. Takže to je ten Linux (Synology NAS distribuce), o kterém tu píšeš? :)

Jsem rád, že někdo prošťourává cestičku, po které se chci pustit taky.

Plánuji v nejbližších měsících pořídit domů síťové úložiště. Skoro jistě to bude nějaký x86 Synology NAS, zřejmě DS1512+ nebo DS412+.

Samozřejmě, uvažuji o jeho využití i pro účely nahrávání/přehrávání TV ve spojení s Technotrend CT-3650 CI USB. Proč taky nenahrávat TV pořady přímo NASem na NAS, že? :idea:

Už ses 20 dní neozval. Podělíš se o aktuální zkušenosti?

A vůbec - nechceš založit samostatné nové téma, třeba s názvem "TV v Synology NAS" a tam popsat všechna úskalí a zkušenosti?

Nezkoušel jsi náhodou, jestli třeba ten tuner CT-3650 už nefunguje přímo se samotnou VideoStation od Synology v té nové verzi DSM 4.2? Možná by ani nebyla nutná package od DVBLogic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Kodl, taky jsem tě tam zaregistroval :)

Prozatím žádná změna, co se týká kanálů se symbolrate jinou než 6900 (takže už aby tu bylo to sjednocení...), zkoumal jsem sice ovladače, ale nejsem žádný expert, tak jsem s vidinou sjednocení na 6900 od toho upustil.

Prozatím jedu DVBLink v trialu (licenci mám pro Windows, ale nelze je mezi platformami bohužel přesouvat).

Zaznamenal jsem následující problémy:

- diakritika EPG je bohužel špatně (tohle chci ještě vykomunikovat s dvblogic). přitom nastavení mám správně (ve Windows je se stejným nastavením OK)

- nevím jak u x86 platformy Synology, ale u ARM se nedá TV sledovat z jiných kientů, než z PC (malý výkon procesoru pro změnu rozlišení a bitrate) - ani přes wifi jsem tak nerozchodil ani android ani iphone

- adresář vytvořený na NASu, kam se ukládají nahrávky má nějaká divná práva, takže přes síť (z Win 7) se do něj nemohu dostat - takže po přihlášení přes web rozhraní NASu je třeba ve File Station přesunout nahrávku například do složky "video" (výchozí pro video) - zatím jsem to dále neřešil, určitě by šlo nějak změnit práva přes ssh

 

Samotnou Videostation od Synology jsem zkoušel jen ve verzi 4.1 (4.2 je zatím s DVBLinkem nekompatibilní, tak jsem si ji ještě neinstaloval) - nepodporuje jiné, než DVB-T tunery (zatím), ale ani DVB-T jsem na CT-3650 nerozchodil, takže DVBLink je zatím (?) nutnost. Na foru Synology je vlákno žádající podporu DVB-C tunerů, tak uvidíme, jestli s tím Synology bude něco dělat...

 

Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, pokusím se odpovědět, nebo třeba něco vyzkoušet podle času :)

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ona právě ta nová Video Station z verze DSM 4.2 má zajímavé nové vlastnosti. Měla by umožňovat i transcoding multimédií apod. (samozřejmě, asi omezení výkonem CPU tam nějaké bude).

Jak je to u nové verze VideoStation s podporou DVB-C nevím. Narazil jsem ale na zajímavou zmínku na německém Synology fóru. Je tam popis, proč v předchozích verzích VideoStation nefungoval alespoň příjem DVB-T z CT-3650. Moderátor tam píše, že CT-3650, protože je to combo (DVB-C + DVB-T) je "složené zařízení", které systému vystavuje dva frontendy. Frontend0 a Frontend1, přičemž ten první je DVB-C a druhý je DVB-T. VideoStation prý sice korektně detekuje CT-3650 v DSM jako externí zařízení, ale VideoStation si bere jako výchozí ten frontend0, což je zrovna ten DVB-C, který nepodporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Waladir
Zdravím všechny, nenašel jsem že by to tu někdo řešil, ale mám problém s USB tunerem Technotrend CT-3650 pod Linuxem, a to sice ten, že nelze naladit mux se symbolrate 5000, všechny se symbolrate 6900 jsou v pořádku nalazeny a kanály běží, ale u těch s 5000 mi software vyhodí hlášku "Tuning failed" :(

Nemá někdo trik na ovladač (v4l-dvb), nebo něco jiného, co by mi pomohlo :?:

Díky předem :)

 

Na stejny problem jsem narazil pri experimentovani s kernely. Delo to s jadry 3.4 a 3.5, s 3.2 to fungovalo bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...