Přejít na obsah

Technotrend CT-3650 USB a LINUX (resp. Synology NAS)


Neo_Moucha

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Je potřeba vysledovat závislost mezi soubory, které tvá TV Panasonic je ochotná přehrát a těmi, které ne.

Není to velikostí souboru? Např. hranice 4GB?

Jaké stopy (tracky) má soubor, který lze přehrát a ten, který nelze? Neliší se soubory v tom, že první obsahuje pouze jednu zvukovou stopu a druhý jich obsahuje více? Případně mohou být i stopy DVB titulků, atd.

Ptám se proto, že jsem někde zahlédl, že 20-tková řada Panasoniců měla problémy pokud ts-soubor měl více než 1video+1audio stopu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Samozřejmě, konverze do MKV je také možnost - navíc ji lze provádět jednoduše a bez ztráty kvality (bez rekomprese).

Používám mkvmerge.exe.

Příkazový řádek:

1) pro pouhé zobrazení stop: mkvmerge.exe -i .ts

2) pro převod - příklad: mkvmerge.exe -o .mkv -a !4 .ts

Ten parameter "-a !4" znamená, že se při převodu ignoruje stopa 4, což je většinou nadbytečná audio stopa.

Pokud dáváš přednost okýnkům a klikání před příkazovým řádkem, existuje GUI nadstavba MKVToolNIX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pbr

Dobrý den pane Kodl,

děkuji Vám za Váš čas. Nahrávka filmů v transport streamu (*.ts) je uskutečněna PVR rekordérem (set-top-box) Synaps CHD 3000 (CI CX PVR) na flash USB paměť (64 GB). Poté jsou nahrávky přeneseny (fyzicky flashkou, Synaps nemá žádné síťové připojení) na PC (Windows 7), kde je ukládám na HDD. Už mi nestačila kapacita HDD a tak jsem je překopíroval (bez jakýchkoli úprav) na NASku. A tam jsem zjistil, že je z TV nemohu spustit (vyjma nahrávek z Film+). Přiznávám se bez mučení, že se v této oblasti nevyznám a nevím (resp. nevím jak to zjistit) jaký je další protokol skrytý za *.ts (MPEG apod.). Vím, je to se mnou těžké. Přesto nebo právě proto děkuji za ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

OK, tedy stáhněte si MKVToolNIX.

Prostředí je dokonce i v češtině.

Pomocí "přidat" otevřete nahrávku z Film+ - tu, která jde přehrávat - a zapište si detailně údaje o "stopách", které soubor obsahuje (např. video MPEG2 nebo MPEG4, audio MPEG nebo AC3).

Pak klikněte na "odebrat vše" a pomocí "přidat" otevřete jinou nahrávku - tu kterou se vám nedaří přehrát přes DLNA v Panasonicu.

Opět - zapište detailně údaje o "stopách", které soubor obsahuje.

Porovnáním stop by snad mohlo být možné se dobrat toho, co Panasonicu vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

A ještě něco: zkuste se podívat do nastavení na NASu - co máte nastaveno v Media Server/DMA Compatibility ?

Zkuste odškrtnout volbu "Enable customized MIME types" a přes tlačítko "Device list" zkontrolujte a případně nastavte správný profil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pbr

Dobrý den,

na základě Vašich pokynů jsem si program MKVToolNIX stáhl a pustil se do analýzy filmů. Šetřil jsem asi 3 různé filmy ze stanice Film+ (které mi jdou na TV přehrát) a cca 4 filmy ze stanic ČT2, Nova, Prima a Nova Cinema, jež přehrát nejdou. Zjistil jsem následující. Zatímco u filmů z Film+ je video vždy MPEG-2 (ID9) a audio MPEG-1 layer 2 (ID10), tak u filmů z ostatních stanic je video vždy MPEG-2 (ID6) a audio MPEG-1 (ID7, případně někdy navíc i ID8, u Markéty Lazarové ID7, ID8 i ID9). Děkuji Vám za typ na program. Selský rozum mi říká, že problém bude nejspíše na straně NASky, protože například si tyto filmy z flashky na PVR Synapsu přehraji bez problémů (také na tomto zařízení byly pořízeny). Podívám se ještě na to nastavení NASky. Jinak bohužel už nevím jak s těmito novými informacemi (analýza stop) naložit dál. Rád uvítám jakoukoli radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Ne, problém není na straně NASky. NASka jen předává multimediální soubory přes síť televizoru. V tomto případě přesně v podobě tak jak jsou soubory na disku, tj. nepřekódovává je - na to ani NASka nemá dostatek výpočetního výkonu.

Problém je na straně televizoru Panasonic, který je bohužel na formáty hrozně vybíravý.

Už jste se díval a případně zkoušel jste měnit to nastavení na NASce, jak jsem vám výše psal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Všimněte si, že v Synology DLNA tutorialu je na výběr i profil "Panasonic TV".

Pokud pro IP adresu vašeho televizoru není automaticky nastaven tento profil, je potřeba ho v Synology Media Serveru nastavit ručně.

A také - jak jsem psal, zkuste odškrtnout volbu "Enable customized MIME types".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pbr

Dobrý den,

nastavení na NASce, které jste mi doporučil, jsem zkontroloval. Odškrtnul jsem Enable customized MIME types a v seznamu zařízení zkontroloval, že obsahuje Panasonic TV Viera, ale zatím to bohužel nevedlo k tomu, že by se přehrávání filmů z ostatních stanic (mimo Film+) spustilo. Každopádně si velmi vážím Vašeho času a odborných rad. Vzhledem k tomu, že jste mne utvrdil v tom, že je problém na straně TV Panasonic, asi se ještě pokusím zkontaktovat jejich technickou podporu, zda o tom problému nevědí. Díky za Váš čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...