Přejít na obsah

Technotrend CT-3650 USB a LINUX (resp. Synology NAS)


Neo_Moucha

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
Návštěvník Kodl

Ahoj Neo_Moucho,

máš nějaké nové zprávy o funkcionalitě TT CT-3650 na NASu Synology?

Ptám se, protože:

1) po sjednocení frekvencí UPC a Karneval už by mělo být po problému se symbolrate 5000.

2) DVBLogic DVBLink Server 4.5.3 by již měl být kompatibilní s DSM 4.2.

Funguje to? Přijímáš a nahráváš bez potíží i kódované programy?

Díky předem za info!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

K Tvým otázkám:

 

ad.1) V Praze bohužel ještě sjednocení na symbolrate 6900 neproběhlo, takže se na situaci zatím nic nezměnilo (ani po updatu DVBLink serveru na 4.5.3 a s poslední verzí DSM 4.2)

ad.2) Ano, vše funguje, diakritika EPG je v nové verzi opravena, takže to je plus, takže nahrávání kódovaných programů je bez problémů podle plánu (i v HD), je skvělé, že se nahrává celý TS, takže má člověk např. z HBO i dvojí zvuk a titulky....

 

Zajímavé je, že by mělo nově fungovat i streamovaní do mobilních zařízení, resp. do iPhonu ve spolupráci se speciálním zadarmo přehrávačem z iTunes obchodu, to ale zatím vyzkoušeno nemám, protože iPhone nemám. viz. http://dvblogic.com/en/news/42-dvblogic ... v-playback

 

Také jsem vyřešil problém, kdy adresář s nahrávkami nebyl přístupný přes síť, protože jsem zjistil, že byly prostě instalací DVBLinku na Synology špatně nastavená práva a dalo se to vyřešit velice prostým způsobem po přihlášení do Synology, takže žádná nutnost řešit to přes SSH. (Ono to vlastně ani není chyba - je správné, že aplikace, která na Synology vytvoří nový adresář, ho nedá hned přístupný všem uživatelům...)

 

Víc mne zatím nenapadá, ale případné dotazy rád zodpovím.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Díky moc za info! Takže se dá předpokládat, že až proběhne sjednocení frekvencí a SR na 6900, tak to nebude mít chybu. Pochopil jsem správně?

Streamování živého vysílání třeba na vzdálené PC přes internet funguje? Dost mě to zajímá, protože občas dávají sport v době, kdy jsem v práci, tak bych živý přenos rád po očku sledoval :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, pochopil správně, streamování na pc funguje naprosto bezvadně, používám nejradši VLC jako klienta, protože přímo z prohlížeče to občas nejde kvůli špatnému naasociování aplikace pro přehrávání streamovaného videa...

Už jsme takhle jednou koukali na sport na NB v hospodě, kde nemají TV:)

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Kodl

Gratuluji a díky za info!

Už se těším na svůj NAS. Ještě trochu váhám, jestli si nemám počkat na některý ze Synology modelů s tím novým Intel SoC procesorem (klasický Atom procesor s integrovanou grafikou na jednom čipu) viz článek na engadget: Intel launches Atom CE5300-based storage platform with multiple streams, smart scaling.

 

V červnu by se měl na trhu objevit dvoušachtový model Synology DS-714 (CPU Intel Atom CE5315 SoC at 1.2 GHz). Později se pravděpodobně přidají i vícešachtové modely, o které mám zájem já. Doufám, že budou postavené na rychlejším procesoru CE5348 (1.8 GHz).

Představa je to lákavá na NASu mít filmy uložené v maximální kvalitě (až 1080p) přičemž si NAS, díky podpoře transcodingu v procesoru, poradí s překódováním filmu v reálném čase do nižšího rozlišení a nižšího datového toku, aby jej mohl poslat streamem přes internet do mého mobilu nebo tabletu.

 

No a úplně nejlepší by bylo, kdyby NAS sloužil jen na to, co je důležité (data, fotky, rodinná videa) a nebyly na něm úplně zbytečně nakřečkované filmy, které snad jednou už konečně budou legálně dostupné ve formě streamu z nějaké "videopůjčovny", třeba za nějaký rozumný měsíční paušál (něco jako americký Netflix).

NAS by rázem stačil úplně jednoduchý levný dvoušachtový. Brečím ale na nesprávném hrobě a hlavně - je to úplně jiné téma :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník pbr

Dobrý den,

předem se omlouvám, že používám toto vlákno, ale zdálo se mi nejbližší mému problému. Vhodnější jsem nenašel. Týká se NAS Synology 212j a DLNA.

Mám výše zmíněný NAS Synology 212j a TV plasmu Panasonic TX-P42G30E. Jelikož u obou zařízení je deklarováno, že podporují DLNA, předpokládal jsem, že nahrané pořady uložené na NASce si budu moci v TV najít a přehrát (v uživatelském manuálu TV je to podrobně popisováno). Byl jsem však zklamán, protože se sice filmy na NASce našly, ale hlásily chybu ("Soubor nelze přehrát"). Soubory jsou v *.ts, síť (GB) je propojena patch kabely cat.6. Z PC tyto filmy bez problému přehraji ať již WMP nebo VLC přehrávačem. Je zajímavé, že některé filmy se přehrát dají, ale pouze ty nahrané ze stanice Film+, kterých mám ale velmi málo. Protože nejsem odborníkem na tuto problematiku rád uvítám každou pomoc a radu. Pokusil jsem se zformulovat 2 otázky, na které bych rád znal odpověď.

1. Jde o nekompatibilitu DLNA na straně TV nebo NASky ? Máte někdo s výše jmenovanými zařízeními konkrétní zkušenosti ?

2. Filmy jsem zatím uložil na NASku beze změny. Do budoucna předpokládám, že si některé (mému srdci blízké) filmy zpracuji (odstříhnu nepotřebné začátky a konce a vystříhnu reklamy). Je možné předpokládat, že se po těchto programových úpravách dojde i ke změně formátu tak, že bude možné je potom na TV prostřednictvím DLNA sledovat ?

 

Můj kolega mi doporučil koupi multifunkčního zařízení. Sice v nějaké blízké budoucnosti předpokládám pořízení BR přehrávače, ale nevím zda existují nějaké hybridy, které by simulovaly fci obou zařízení. Dvě zařízení se mi opravdu nechce osazovat. Předem děkuji za laskavou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Jaký je zdroj těch nahrávek - tedy těch *.ts souborů?

Přímo USB DVB dongle v NASu? Nahráváno pomocí DVBLink SW?

Nebo nahrávky pochází z PC? Příp. jakým SW byly zaznamenány?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...