Přejít na obsah

propojeni setup boxu s pc


Návštěvník acertom

Doporučené příspěvky

Návštěvník acertom

zdravím, řeším propojení upc setup boxu ( a skylink satelitního boxu ) pomocí kabelu hdmi do notebooku za účelem sledování televize. prodejce setup boxu říkal jen propojit a hotovo. napojil jsem hdmi přímo z boxu do pc ale nic se neděje, a ani v microsoft media centru jsem nenašel nic co by mi pomohlo. děkuji za kažkou informaci. tomas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Propojení STB s pc? Řešení možná existuje, ale proč? Pokud jsi zákazníkem UPC a pro STB už nemáš jiné využití, pak možná... V kabelové síti UPC je šířeno cca 22 tv programů v pěti multiplexech ve standardu DVB-T, takže vhodným řešením je zakoupit USB TV tuner, ceny jsou příznivé...

STB ... Set-Top-Box

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kukla

Jestli tomu dobře rozumím, chceš monitor PC (notebooku) využívat pouze pro zobrazení obrazu místo TV ?

V případě PC by jsi měl hdmi kabel strčit do monitoru a ne do PC (o poté vybrat ten správný port pro zobrazení obrazu).

Nejsem si jist zda HDMI port na PC (notebooku) funguje i jako vstup a ne pouze jako výstup.

 

Možná by pomohla informace o modelu notebooku a jaký máš operační systém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gew

krátká odpověď: nejde to.

 

vstup do notebooku jedině přes nějakou externí kartu, ale to už si rovnou můžeš pořídit tuner do usb a připojit do něj anténu (čímž obejdeš dekódovací settop boxy, protože dekódování bude provádět tuner/počítač).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Taky dobré řešení, má ale několik nedostatků. USB DVB-C tunery prakticky neexistují. Dekódovaní systému Conax CAS7 v počítači je jistě teoreticky možné, ale o nikom, kdo by to dokázal, jsem nikde nečetl. Takže jediným rozumným řešením je USB DVB-T tuner, který by využíval signál DVB-T šířený v UPC kabelu, nebo alternativně signál DVB-T z antény, jak už jsem psal výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník acertom

ano chtěl jsem využít svého notebooku místo klasické tv abych na měm sledoval zaplacené služby s upc a skylinku, hlavně na chalupě kam se mi nechce kupovat televize a lákat nenechavce. vstup hdmi na pc mám ( hp probook ). tomas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že je má NB konektor HDMI ještě neznamená, že jde o vstup. NB mají v 99,99% pouze HDMI výstupy pro TV nebo monitor. Nebo si myslíš, že když propojíš TV a monitor HDMI kabelem, že na monitoru uvidíš stejný obraz jako na TV?

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Takže co vlastně máš předplacené, DVB-C od UPC, nebo DVB-S od skyLinku, nebo oboje, nebo obé pro DVB-S?

Existují samozřejmě i USB DVB_S/S2 tunery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...