Přejít na obsah

Nelze naladit NovuCinema v analogu


Návštěvník Badis

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree
210,25MHz = kanál E10 neboli DVD rekordér ladit dle západní normy (např. zemi používání SRN nebo AT).

Tak, tak. V minulosti se v různých kabelových sítích (předchůdcích UPC) prováděla různá "zvěrstva" bez ohledu na televizní normy...

To vhf3 asi značí III.tv pásmo-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Badis

Jenže ono mi to zemi při ladění nenabídne.O nějakých pásmech ani nemluvě. Leda v základním nastavení přístroje změnit stát ( z České rep.) na něco... :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Požádej UPC o frekvenční plán analogu v Tvé oblasti, nebo jiným způsobem ověř, zda je NC skutečně na kanálu E10 (210,25 MHz). Píšeš, že ve videu jsou jen kanály, zkus tedy přepnout na nejblíže nižší nebo nejblíže vyšší kanál dle normy CCIR-D, Tedy R10 (207,25 MHz) nebo R11 (215,25 MHz) a zkusit ručně doladit. Pokud se nezdaří, pak přepnou na nějakou západní zemi (CCIR-B) a kanál E10. Všechny tři kanály jsou v III.tv pásmu, v pořadí R10, E10, R11...(nebo chceš-li 206-214, 209-216, 214-222 Hz), čili rozsahy se překrývají, mělo by to jít manuálně doladit, pokud to video umožňuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Badis

V tv je NovaCinema na pozici 210,25MHz. S toho bych mohl vycházet. Ve videu je v možnostech manuálního ladění volba pozice programu,název programu, normy vysílání (PAL/SECAM) zvuku(BG/DK) a pak tam je okýnko -kanál- a v tom běží hodnoty 1- až asi130.Ale čeho to nevím.Píšete že 210,25 = E10. Mohl by to být teoreticky tedy kanál 10?! No vyzkouším kanál 10 a jeho okolí projedu jemným doladěním.Třeba něco zachytí.Až budu z práce doma vrhnu se na to. 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MI se kdysyk stalo (jeste za dob analog. kabelu), ze nejaky kanal (CT4)? byl v takovem miste, ze jsem ho proste na rekorderu nenaladil ani za zlate prase.

I kdyz jsem dal rucni ladeni, tak byl videt, ze tam je, ale po ulozeni vzdycky vypadnul. Byl na konci? toho pasma, ze ten tuner uz byl na nej kratky..

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Norma vysílání bude PAL, norma zvuku pak B, kanál E10 (210,25 MHz), III.tv pásmo, potud celkem jasno. Ovšem jak přiřadit kmitočtům pozice kanálů 1 až 130 naprosto netuším, ale pozice (kanál) 10 to asi nebude... Těch norem, pro které je přístroj vyroben, bude asi celá řada, šířka kanálu se může pohybovat mezi 6 a 8 MHz, kanály různých norem se vzájemně překrývají, co si pod čísly kanálů představuje výrobce, těžko říci... Takže jedině při nastavení PAL a B/G ladit... Zkus si na tv ověřit pořadí kanálů.

Ještě poznámka: Obraz je PAL, ale zvuk v analogu může být podle obou norem, B,G i D,K. Kanály ČT1&2 i Nova se vysílají v (bývalé) východní normě. Skutečně nejlépe si vyžádat frekvenční plán, údajně jej (podle některého příspěvku na fóru) bez problémů poskytnou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014

Já používám starý videorecorder Panasonic pro nahrávání programů, které UPC poskytuje v analogu. Přesně vím, o čem mluvíte - manuální ladění cca 140 kanálů je opravdu zdlouhavé.

Setkala jsem se několikrát s problémem, že video nenaladilo pouze 1 kanál. Mám zkušenost, že to nastalo v případě číselné shody čísla kanálu, s číslem které používá video, když TV nemá scart, a použije se koaxiální kabel pro komunikaci s videem.

Píšu to asi dost zmateně, ale např.kanál pro komunikaci s TV je 38 - dá se to zjistit dlouhým několika-sekundovým stiskem tlačítka MENU na dalkovém ovladači videa. Pokud na kanále 33 vysílá UPC nějaký program, pak ho video nenaladí. Je potřeba zvolit pro komunikaci s TV volné číslo kanálu - návod je přesně popsán v manuálu k videu. Změna se musí dělat opatrně, protože se může stát, že se ostatní kanály rozladí - zrní.

Bez manuálního ladění se asi neobejdete - tím se totiž dají zjístit čísla kanálů, na kterých UPC nic nevysílá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Já používám starý videorecorder Panasonic pro nahrávání programů, které UPC poskytuje v analogu. Přesně vím, o čem mluvíte - manuální ladění cca 140 kanálů je opravdu zdlouhavé.

Fa UPC nikdy v nabídce 140 analogových programů neměla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Badis

Janička014 byla v situaci kdy přístroje byli propojeny koax kabelem přez anténí vstupy. Já to mám přez SCART. Ale zase má pravdu že když jsou programy natěsno vedle sebe tak je s laděním problém.Aspoň pro automat.

Upraveno uživatelem Badis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...