Přejít na obsah

Snížení kvality DVB-T multiplexu 498 MHz (ČT2, ČT Sport...)


Návštěvník Ondra_1

Doporučené příspěvky

@vpa Nevím, kdo má být brouk pytlík. Každopádně jsem rád, že na fóru panují uvolněnější pravidla a nemusíme zde držet striktně komunikaci na oficiální úrovni. Máme zde pravidla, která se musí porušovat dodržovat. Ale nemyslím si, že je nutné řešit každý drobný přestupek. Taková různá rýpnutí, drobné vulgarity, ostřejší kritika a to i ta neoprávněná se zde objevuje a většinou nevidím důvod zasahovat. Ano, když se tu dva uživatelé do sebe pustili, invektivy byly osobní a prakticky obsahem příspěvku nic jiného nebylo, pak smysl zakročit určitě byl a zakročeno bylo. Jinak nad každým příspěvkem vpravo je možnost daný příspěvek nahlásit a s komentářem ho poslat k očím moderátorů, kterým vyskočí upozornění a mohou takový příspěvek posoudit, editovat, skrýt atd.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra_1

Tak byla provedena úprava kódování na původní formát MBAFF, tedy prokládaný obraz. Shodou okolností běžela na ČT24 stejná reportáž a zde je výsledek, který je o poznání lepší. Kvalita je samozřejmě ovlivněna deinterlace filtrem v mém PC, v jiném přehrávači to může vypadat i jinak. Není to samozřejmě žádný zázrak, ale z konstantního bitrate 4mbps se asi o moc více vytáhnout nedá. Zajímalo by mě přímé srovnání se zdrojovým obrazem v DVB-T2 HEVC kódování, ale to bohužel nemám.

image.thumb.png.3f1dcdf684a27e53dd28473d5ee0abe8.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze strany zodpovědných (nezodpovědných) osob z UPC/VF by to asi chtělo sdělit termín nápravy současného tristního stavu a do budoucna zajistit, aby se podobné faux pas již neopakovalo. Přece jenom se jedná o největší kabelovku v republice s počtem uživatelů TV přes půl miliónu, kde prostě není na podobné pochybení místo.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra_1

To není pravda. Bylo to viditelné i na TV, zkoušel jsem přepínat mezi DVB-T a DVB-C (máme TV s CA modulem). Bohužel na TV není možno obraz tak snadno zastavit, aby se daly důkladněji prozkoumat a prokázat rozdíly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Ondra_1

Tak mi to nedalo a pořídil jsem si DVB-C přijímač do USB abych mohl srovnat kvalitu DVB-C s DVB-T. DVB-T vysílání obsahuje o dost méně detailů než DVB-C a to při vyšším bitrate.

Všimněte si detailů pokožky nebo oblečení. DVB-T signál je viditelně "vyhlazen" a bez detailů.

Bohužel nemám k dispozici příjem terestrického DVB-T2 abych mohl srovnat nakolik je ztráta kvality obsažena již v samotném DVB-T2 vysílání a nakolik v následné rekompresi.

UPC.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...