Přejít na obsah

Dynamická IP - přístup zvenčí


Návštěvník z-com

Doporučené příspěvky

Dobře :-)) u mě je router jako modem :-)) nejsem ted doma ale zkusím to a dám vám vědět. Tzn. když mi to předevčírem šlo (připojil jsem se klidně z práce, klidně z mobilu přes data (nikoliv wifi), tak proč to nejednou nejde.Ale je fakt, že když to šlo tak jsem na dálku v Dlinku provedl změnu ( jen jsem odblokoval MAC adresu přístupu k wifi synovi) tím pádem se resetoval modem, a že by se tím pádem změnila venkovní IP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, to by pak ale bylo k ničemu, pokud by se po každém resetu měnila...Je logické, že když se na router na dálku napojím, tak chci asi provést změnu a ta požaduje reset..a tím pádem už na dálku nic neudělám? Dokud nezjistím aktuální IP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir
aha, to by pak ale bylo k ničemu, pokud by se po každém resetu měnila...Je logické, že když se na router na dálku napojím, tak chci asi provést změnu a ta požaduje reset..a tím pádem už na dálku nic neudělám? Dokud nezjistím aktuální IP?

 

Tak si udělej DNS záznam a odkazuj se na ni místo na IP adresu, jen ti na PC musí běžet aplikace která obnoví záznam při změně.

Např No-IP.com a pak si už IP nemusíš pamatovat, jen si nejsem jistý jak dlouho trvá než se upraví záznam IP k adrese. Tuším že je to v řádu pár minut. Mimoto určitě je i aplikace co by zaslal např mail o změněn IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to už je na mě asi složitý...ani nevím co je DNS :-))

Nicméně mě by stačila jak říkáš nějaká aplikace která by mi zaslala aktuální ip adresu třeba na email...ale to bych zase musel mít pořád doma zaplej comp?

To je zase nepraktický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2. Ano, dynamická IP se mění, ale není to nijak často, pokud nevypínáte modem a neměníte za ním zařízení.

Moje zkušenost je, že adresa se změní i když zařízení za modemem odpojím nebo vypnu - přestane obnovovat DHCP lease a při opětovném zapnutí dostane už novou IP.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš tím zařízení v mém případě wifi router? Nebo pc? Asi myslýš router vid...tím pádem to bude asi ten problém jak jsem psal..že jsem na dálku v routeru provedl změnu, tím pádem se resetoval..a pak už jsem se na něj nedostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...